Izlases Vīriešu izlase 19.06.2020 20:32

Strazdiņš: “Mērķis ir kļūt par vienu no labākajiem malējiem spēlētājiem pasaulē”

1592587955.jpg

Latvijas nacionālās izlases labās malas spēlētājs Uvis Strazdiņš nākamo sezonu pavadīs Zviedrijas pēc spēka otrās līgas klubā AIK. Sarunā ar Latvijas Handbola federāciju (LHF) Uvis neslēpj, ka koronavīrusa pandēmijas laikā treniņu iespējas bija krietni ierobežotas, un zviedru klubs bija pašlaik labākais variants, kur turpināt karjeru. 

Pagājušo sezonu 1999. gadā dzimušais handbolists aizvadīja Igaunijas čempionāta klubā "Kehra", kurā bija viens no komandas līderiem. Šī bija Uvja pirmā pieredze ārpus Latvijas robežām. Gada sākumā tāpat kā visa Latvijas izlase Uvis debitēja Eiropas čempionāta finālturnīrā, bet tagad latvietis ir guvis iespēju spret nākamo soli savā karjeras attīstībā. 

"AIK piedāvājums bija pašreiz labākais variants, kāds man bija pieejams. Esmu pārliecināts, ka spēšu tikt pie regulāra spēles laika, jo vienmēr esmu cīnījies par savu vietu," pēc vienošanās panākšanas sarunā ar LHF stāsta 20 gadus vecais handbolists. 

"No kluba esmu runājis ar Gustavu Rīdergordu, kurš ir kļuvis par komandas sporta procesu menedžeri. Mēs abi saprotam, ka no manis gaidīs tikai labāko sniegumu, kuru pats arī esmu gatavs komandai dot. Gustavs tic un arī es pats esmu pārliecināts, ka ātri iejutīšos komandā un būšu spēlētājs, ar kuru vajadzēs rēķināties," turpina Strazdiņš. 

Latvijas izlases handbolists pastāstīja, kad varētu doties uz Zviedriju. "Doma ir braukt 1. augustā, bet Zviedrijas valdība vēl nav apstiprinājusi, kad varēs atsākties sezona. Ja atļaus sezonu sākt septembrī, tad došos 1. augustā un jebkurā gadījumā jūlijā būs jātrenējas vienam."

Koronavīrusa laikā Uvis daudz palīdzējis mājās, bet treniņu iespējas bija ierobežotas. "Pats jūtos labi. Palīdzu vecākiem fermā, kas manāmi apgrūtina trenēšanos. Bieži ir tā, ka jāstrādā no septiņiem rītā līdz pat pusnaktij. Tas bija iemesls, kāpēc katru dienu pilnvērtīgi trenēties nesanāca, tomēr līdz pat jūnijam centos trenēties vismaz reizi divās dienās."

"Mērķis man ir skaidrs – soli pa solim kāpt uz augšu savā handbola līmenī. Un, iespējams, kādu dienu kļūt par vienu no labākajiem malējiem spēlētājiem pasaulē," noslēgumā piebilst Strazdiņš. Iepriekšējo sezonu AIK "Allsvenskan" līgā noslēdza 10. vietā 14 komandu konkurencē ar desmit uzvarām, četriem neizšķirtiem un 12 zaudējumiem.