U20 vīriešu izlase 14.05.2024 14:16

Straume nosauc Latvijas U20 vīriešu handbola izlases kandidātus

31-JBS_0161

Latvijas U20 vīriešu handbola izlases galvenā trenera amatā apstiprinātais Arnolds Straume nosaucis 35 valstsvienības kandidātus. Izlasei šī gada jūlijā priekšā Eiropas čempionāts (B divīzijā) Kosovā. 

Iepriekš informējām, ka U20 izlases otrā trenera amatā iecelts Ņikita Pančenko, bet kā fiziskās sagatavotības treneris darbu turpinās Artūrs Paiķis

Izlases paplašinātajā kandidātu sastāvā galvenais treneris iekļāvis sešus ārzemēs spēlējošos Latvijas jauniešus, Erlenu Klešniku, Marku Lilienfeldu, Raulu Erlendu Serafimoviču, Jevgeņiju Rogonovu, Jāni Pāvelu un Leonardu Valkovskus, kā arī 29 vietējo klubu pārstāvošos handbolistus.

Gatavošanos Eiropas čempionātam izlase uzsāks 17. jūnijā treniņnometnē Murjāņos, bet no 28. līdz 30. jūnijam Tallinā aizvadīs pārbaudes turnīru pret Lietuvas, Igaunijas un Somijas vienaudžiem. 

Eiropas čempionāts U20 vīriešiem B divīzijā notiks no 13. līdz 21. jūlijam Kosovas galvaspilsētā Prištinā. Kopumā 12 valstsvienības sacensību uzsāks grupu posmā, Latvijai D grupā spēkojoties ar Slovākiju un Lielbritāniju.  

Pēc viena apļa izspēles, katras grupas divas labākās komandas kvalificēsies ceturtdaļfinālam, bet 3. vietu ieguvējas savstarpēji cīnīsies par 9.-12. vietu.

Pēdējo reizi Latvijas U20 jaunieši B divīzijas čempionātā piedalījās 2022. gadā Bulgārijā, kur uzvarā pār Slovākiju (39:37) izcīnīja 5. vietu. 

Latvijas U-20 vīriešu izlases paplašinātais kandidātu saraksts

Nr.p.k.VārdsUzvārdsKlubsSporta skolaPozīcijaDzim. dati
1.NiksLagzdaLAT MSĢDobeles sporta skolaGK31.10.2005.
2.IlvarsReinholdsLAT ASK Zemessardze/LSPAUlbrokas sporta komplekssGK14.12.2004.
3.DāvidsPaulsLAT MSĢHandbola klubs “Rīga”GK25.07.2006.
4.ErlensKlešņiksGER GWD MindenGK09.03.2006.
5.AleksisDīcisLAT HK S&AAizkraukles novada Sporta skolaGK05.01.2005.
6.OttoStariņšLAT HK Ogre/HYDROXHandbola klubs “Rīga”GK13.10.2005.
7.KristersSuharevsLAT ZRHK TENAX DobeleDobeles sporta skolaLW10.05.2005.
8.MatīssStrautnieksLAT SalaspilsSalaspils sporta skolaLW03.02.2005.
9.KristiānsStrautnieksLAT SalaspilsSalaspils sporta skolaLW03.02.2005.
10.EmīlsVilsonsLAT MSĢDobeles sporta skolaLW/CB02.10.2007.
11.RūdolfsElfertsLAT ZRHK TENAX DobeleDobeles sporta skolaLB05.05.2004.
12.OskarsBisinieksLAT ZRHK TENAX DobeleDobeles sporta skolaLB05.09.2004.
13.EndijsŠnepstsLAT MSĢDobeles sporta skolaLB29.03.2006.
14.Leno DanielsKazlovskisLAT ZRHK TENAX DobeleLudzas novada Sporta skolaLB12.03.2004.
15.EinārsBorisovsLAT MSĢLudzas novada Sporta skolaLB04.06.2007.
16.Jānis PāvelsValkovskisGER   HSC 2000 CoburgLB07.10.2004
17.LeonardsValkovskisGER   HSC 2000 CoburgLB26.07.2006.
18.SandisVaškevičsLAT MSĢLudzas novada Sporta skolaPV16.11.2005.
19.JevgeņijsRogonovsESP   BM Villa de ArandaPV15.08.2004.
20.MārcisDrēviņšLAT MSĢSalaspils sporta skolaPV23.10.2006.
21.GustavsBatņaLAT HK Ogre/HYDROXHandbola klubs “Rīga”PV24.05.2005.
22.RobertsRozenbergsLAT ASK Zemessardze/LSPAPV01.10.2004.
23.Rauls ErlendsSerafimovičsGER  Stralsunder HVCB16.05.2004.
24.ElgarsKušnersLAT MSĢLudzas novada Sporta skolaCB18.08.2006.
25.MārtiņšGailītisLAT HK S&AAizkraukles novada Sporta skolaCB21.07.2005.
26.RihardsBistersLAT HK Ogre/HYDROXHandbola klubs “Rīga”CB08.01.2005.
27.MarksLilienfeldsGER   HSC 2000 CoburgCB21.05.2007.
28.AndriansAverjanovsLAT HK Ogre/HYDROXHandbola klubs “Rīga”CB30.09.2005.
29.MārtiņšMisulisLAT MSĢDobeles sporta skolaRW09.07.2007.
30.AndisBorsLAT MSĢVaiņode/DKSSRW29.12.2006.
31.RalfsBrīvulisLAT ASK Zemessardze/LSPASalaspils sporta skolaRW22.06.2005.
32.KristsVidzisLAT ASK Zemessardze/LSPASalaspils sporta skolaRW15.10.2005.
33.ValdisKalniņšLAT MSĢDobeles sporta skolaRB20.09.2007.
34.Arza BrunisButansLAT ASK Zemessardze/LSPAJūrmalas sporta skolaRB24.08.2006.
35.AdriansVaškevičsLAT SK LatgolsLudzas novada Sporta skolaRB22.07.2004.

M20 EHF Championship 2024 – Kosovā

A grupa: Somija, Kosova, Bulgārija

B grupa: Luksemburga, Turcija, Beļģija

C grupa: Lietuva, Gruzija, Igaunija

D grupa: Latvija, Slovākija, Lielbritānija

M20 EHF EURO 2024 – Slovēnijā

A grupa: Horvātija, Melnkalne, Austrija, Ziemeļmaķedonija

B grupa: Vācija, Portugāle, Serbija, Grieķija

C grupa: Spānija, Fēru salas, Francija, Šveice

D grupa: Ungārija, Norvēģija, Čehija, Rumānija

E grupa: Dānija, Slovēnija, Itālija, Izraēla

F grupa: Zviedrija, Īslande, Polija, Ukraina