Federācija 15.07.2021 09:13

Starptautiskā Handbola federācija (IHF) svin 75. pastāvēšanas gadadienu

Happy birthday Happy birthday Happy birthday Happy birthday (1)

Latvijas Handbola federācija sveic Starptautisko Handbola federāciju 75 gadu pastāvēšanas gadadienā. Vēlam arī turpmāk neizsīkstošu enerģiju, idejas un veiksmīgu sadarbību ar visām handbola federācijām, lai arī turpmāk veicinātu handbola attīstību.

Starptautiskās Handbola federācijas prezidents Hassan Moustafa ar uzrunu sveic visu plašo handbola ģimeni Starptaustiskajā handbola nedēļā, kura tiek aizvadīta par godu Starpautiskās Handbola federācijas 75. dzimšanas dienai.
Sava uzrunā H.Moustafa saka:
“Dārgie, handbola draugi!
Ar lielu lepnumu, prieku un laimi es sirsnīgi sveicu arvien pieaugošās globālās handbola ģimenes vecos, jaunos un nākotnes locekļus Starptautiskajā handbola nedēļā, nedēļā, kurā tiek svinēts handbols kā sporta veids un tā sabiedrība. Pēdējo 18 mēnešu notikumi ir bijuši bezprecedenta, un COVID-19 pandēmija kaut kādā veidā ir ietekmējusi ikviena dzīvi. Tomēr, laikam ejot un iemācoties dzīvot līdzās vīrusam, kļuva skaidrs viens: spēks slēpjas kopībā. Strādājot kopā, kopīgu mērķu sasniegšanā un palīdzot viens otram, mēs kļūstam stiprāki – un handbola sabiedrība, kurā komandas darbs ir panākumu atslēga, ir kļuvusi vēl ciešāka. Mīlestība un kaislība spēlēt, trenēt, skatīties vai mācīt sportu mūs vieno. To atzīmēsim šajā Starptautiskajā handbola nedēļā, tie būs handbola un tajā esošo cilvēku svētki. Runa ir par katru indivīdu, klubu, treneri, spēlētāju vai administratīvo darbinieku. Šī nedēļa aizstāj agrāko „Starptautisko handbola dienu”, kas iepriekšējos gados bija notikusi Olimpiskajā dienā (23. jūnijā), bija skaidrs, ka ar 24 stundām ir par maz, lai izceltu iedvesmojošos darbus, kurus dara visas mūsu 209 Nacionālās federācijas, 365 dienas gadā. Šogad tā notiek no 12. līdz 18. jūlijam, un tā sākas ļoti īpašā dienā – 12. jūlijā – dienā, kad 1946. gadā, Kopenhāgenā, Dānijā, tika dibināta Starptautiskā Handbola federācija. Starptautiskā handbola nedēļa šogad ir unikāla, jo ar to tiek atzīmēta arī IHF 75 gadu jubileja. Trīs ceturtdaļgadsimta pēc IHF dibināšanas mēs esam liecinieki sava sporta veida attīstībai no vienas disciplīnas – spēle uz futbola laukuma, 11:11, līdz spēlei sporta zālē, 7:7, kā arī jaunu disciplīnu izveidei, piemēram, pludmales handbols un ratiņkrēslu handbols. Handbols ir attīstījies ātri, un ir pārliecinoši nostiprinājies olimpisko spēļu pašā augšgalā. Tas ir mūsu 209 Nacionālo federāciju prezidentu un ģenerālsekretāru smagā darba rezultāts, kas ved uz priekšu un liek pamatu progresēšanai. Es pateicos par jūsu centību. Kad 18. jūlijā noslēgsies Starptautiskā handbola nedēļa , mums būs tikai sešas dienas līdz 2020. gada Tokijas olimpisko spēļu vīriešu un sieviešu sacensībām. Handbolisti vēlreiz parādīs visai pasaulei savu dinamisko, atlētisko, uzmundrinošo sporta veidu. IHF vārdā es atzinīgi vērtēju katru handbola ģimenes locekli, kurš ir turpinājis popularizēt mūsu sportu, un paldies par jūsu smago darbu, tik izaicinošos laikos. Mēs ceram redzēt un dzirdēt par jūsu aktivitātēm vēl nākamos 75 gadus un pēc tam!
Tavs sportā,
Dr Hasans Moustafa”

Sviecienu video formātā ir iespējams noskatīties – https://www.ihf.info/media-center/news/international-handball-week-message-ihf-president-dr-moustafa