Izlases Vīriešu izlase 04.01.2020 22:00

Šovakar aizvadīsim spēli pret Norvēģijas B izlasi

izlasetronhe.jpg

Latvijas nacionālā izlase Norvēģijas pilsētā Tronheimā turpina gatavoties 2020. gada Eiropas čempionāta finālturnīram. Šovakar Armanda Uščina vadītā komanda aizvadīs pārbaudes spēli pret Norvēģijas B izlasi. Mača sākums pulksten 19:00 pēc Norvēģijas laika. 

Tronheimā Latvijas izlase ieradās piektdien ap pusdienlaiku. No Rīgas veicām ērtu pusotru stundu ilgu tiešo lidojumu uz čempionāta norises vietu. Iekārtojāmies viesnīcā un jau vakarā devāmies uz pirmo treniņu. Treniņus aizvadām pirms diviem gadiem pabeigtā sportā kompleksā “Kolstad Arena”, kurā ir trīs handbola laukumi. 

Ceturtdien izlasei diena jau bija piesātinātāka. No rīta desmitos komandai bija fiziskais treniņš citā sporta kompleksā, pēc kā bija pusdienas un laiks atpūtai, bet pulksten 16:00 aizvadījām izlases pirmo sapulci Tronheimā, runājot par taktiku. Pēc sapulces devāmies uz “Kolstad Arena”, kur aizvadījām otro treniņu dienā. 

Treniņā Latvijas izlasei palīdzēja pieredzes bagātā Latvijas trenera Valērija Putāna Norvēģijas B izlase. Valērijs ir dzimis Latvijā, mācījies Murjāņu sporta ģimnāzijā, augstāko izglītību ieguvis absolvējot Latvijas Valsts fiziskās kultūras institūtu, bet deviņdesmito gadu sākumā speciālists pārcēlās uz dzīvi Norvēģijā, kur arī veidojis visu savu trenera karjeru. Ceturtdien Latvijas izlase lielāku uzsvaru lika uz uzbrukumu, kam pieskaņojās norvēģi un divos sastāvos mainījās aizsardzībā. 

Jāpiemin, ka pie sākotnējā 18 spēlētāju sastāva pēc treneru korpusa lēmuma Norvēģijā komandai pievienojies ir arī Jānis Pavlovičs. Tieši pret Norvēģijas B izlasi Latvija aizvadīs pārbaudes spēli pirms Eiropas čempionāta finālturnīra. Mača sākums šovakar pulksten 19:00 pēc Norvēģijas laika jeb vienu stundu vēlāk pēc Latvijas laika. 

Latvijas nacionālā izlase Eiropas čempionāta finālturnīrā cīnīsies pirmo reizi vēsturē. Kvalifikācijas turnīrā Armanda Uščina vadītā komanda cīnījās 6. grupā, kurā sešās spēlēs izcīnīja četras uzvaras un piedzīvoja divus zaudējumus, apsteidzot gan Nīderlandi, gan Igauniju, bet pirmo vietu atstājot Slovēnijai. Jāpiemin gan, ka izšķirošo uzvaru Latvija guva tieši pret 2017. gada pasaules čempionāta bronzas medaļnieci, slovēņus Latvijā pieveicot ar 25:24. 

Eiropas čempionāta finālturnīrā Latvija spēlēs vienā grupā ar Eiropas augstākā līmeņa komandām Spāniju un Vāciju, kā arī iepriekš jau labi iepazīto Nīderlandi. 2020. gada Eiropas čempionāta finālturnīrā pirmo reizi piedalīsies 24 komandas, kuras būs sadalītas sešās grupās katrā pa četrām komandām. Katras grupas divas spēcīgākās komandas iekļūs nākamajā kārtā, izveidojoties vēl divām grupām pa sešām komandām.

Turpinājumā katras grupas divas spēcīgākās vienības iekļūs pusfinālā, noslēgumā noskaidrojot arī kontinenta čempioni. Eiropas čempionāts handbolā no 9. līdz 26. janvārim notiks Austrijā, Norvēģijā un Zviedrija. Latvijas izlases grupas cīņas notiks Norvēģijas pilsētā Tronheimā. 

Latvijas izlases sastāvs Eiropas čempionātam
Vārtsargi: Artūrs Kuģis (HC Vardar, Maķedonija), Raitis Puriņš (Celtnieks Rīga), Edgars Kukša (OHV Aurich, Vācija)
Kreisā mala: Oskars Arājs (Tenax Dobele), Rihards Leja (Celtnieks Rīga)
Kreisā ārējā: Aivis Jurdžs (Tenax Dobele), Nils Kreicbergs (Riihimaen Cocks, Somija), Emīls Kurzemnieks (Tenax Dobele)
Saspēles vadītāji: Māris Veršakovs (Tenax Dobele), Austris Tuminskis (EHV Aue, Vācija)
Labā ārējā: Dainis Krištopāns (HC Vardar, Maķedonija), Ģirts Lilienfelds (HSC Coburg 2000, Vācija), Evars Klešniks (LIT Tribe Germania, Vācija), Jānis Pavlovičs (Sandefjord Hanball, Norvēģija)
Labā mala: Uvis Stazdiņš (HC Kehra, Igaunija), Andis Ērmanis (Tenax Dobele)
Līnijas spēlētāji: Ingars Dude (Limoges Hand87, Francija), Egils Politers (Tenax Dobele), Antons Šuleiko (Tenax Dobele)

Oficiālās personas
Armands Uščins, Galvenais treneris
Andrejs Narnickis, Treneris
Arnolds Straume, Treneris
Sandris Veršakovs, Treneris
Agate Ādiņa, Fizioterapeite
Ēriks Visockis, Fiziskās sagatavotības treneris
Guntis Ciematnieks, Delegācijas vadītājs

Latvijas izlases spēļu kalendārs 2020. gada Eiropas čempionāta finālturnīrā
09.01, 21:30, Tronheima, Spānija – Latvija
11.01, 17:00, Tronheima, Latvija – Nīderlande
13.01, 19:15, Tronheima, Latvija – Vācija