Sieviešu handbola virslīgas finālā – LSPA un SK Latgols

lspa.v1 (1)

Šodien tika aizvadītas sieviešu handbola virslīgas izšķirošās pusfinālu spēles, kurās tika noskaidrotas abas komandas, kuras spēlēs finālā, kā arī tās, kuras cīnīsies par bronzas medaļām. Divu spēļu summā uzvaras izcīnīja un vietu finālā sev nodrošināja LSPA un SK Latgols handbolistes, kuras pārspēja attiecīgi REIR/Dobele SS un Stopiņu PHK komandas. LSPA dobelnieces apspēlēja abas reizes – 26:22 un 27:25, savukārt SK Latgols komanda vakar atzina Stopiņu PHK komandas pārākumu – 21:25, taču šodien spēja uzvarēt ar plus pieci – 32:27, divu spēļu sumā, uzvarot ar plus viens. Līdz ar to par bronzu cīņā dosies REIR/Dobele SS un Stopiņu PHK handbolistes.

  • REIR/Dobele SS – LSPA                  25:27 (12:11)

Rihards Leja, LSPA komandas treneris
“Vēlos pateikties pusfinālu spēļu pretiniecēm par sīvo cīņu. Pretim bija fiziski aktīva komanda, kas arī mūs piespieda aizvadīt ļoti fizisku, pat agresīvu, handbolu. Tajā skaitā arī spēles temps bija ātrs. Divas spēles divās dienās – šāds handbols prasa daudz.
Uz šīm spēlēm mēs bijām izdarījuši savu mājasdarbu – bijām gatavi taktiski, un par to prieks. Mūsu kļūdas veidojas no sasteigtiem lēmumiem, kas balstās uz emocijām – tās mūsu komandai ir lielākais šķērslis: cīņa ar sevi, jo kļūdas būs vienmēr, bet, kā tiksim tam pāri, tas nosaka sniegumu laukumā.
Visu sezonu esam aizvadījuši spēles ar mainīgu sastāvu, brīžiem pat tikai septiņu cilvēku sastāvā, dodoties uz spēli, tādēļ arī tik nestabils sniegums regulārajā sezonā. Prieks, ka sezonas noslēgumā meitenes ir mobilizējušās un varam cīņas aizvadīt ar pilnvērtīgām maiņām. Komanda šajās ceturtdaļfinālu un pusfinālu spēlēs ir uzaudzējusi biezu ādu un pierādījušas laukumā, ka ir cienīgas būt finālā.
Tāpat apveicu SK Latgols ar vietu finālā! Varam līdzvērtīgi cīnīties ar šo komandu. Analizēsim spēles un skatīsimies, ko spējam likt pretim.”

REIR/Dobele SS – Bilkšte 7, Zarovska 5, Ņeverovska 3, Veinberga 3, Buivide 3, Reinfelde 2, Koņušeka 1, Blažēvica 1
LSPA – Dzenīte 11, Pudovska 7, Daukšte 5, Kiršteina 2, Bīriņa 1, Bērtiņa 1


  • SK Latgols – Stopiņu PHK              32:27 (18:15)

Māris Cibuļskis, SK Latgols komandas treneris
“Pirmā spēle tika izanalizēta, meitenēm noradītās kļūdas tika novērstas, ieviestas korekcijas uzbrukumā un īpaši aizsardzības taktikā, tāpēc spēle noritēja pēc plāna un atbilstošs arī rezultāts. Piebildīšu, ka mūsu komanda bija ļoti mobilizēta un saliedēta, paldies meitenēm par cīņassparu, bet īstās cīņas vēl priekšā! Tāpat paldies, jāsaka arī līdzjutējiem par izcilo atbalstu.
Tālāk būs cīņa finālā, fināla pretinieču komandas stiprās puses ir skaidras. Novēlu skatītājiem aizraujošas finālspēles!”

SK Latgols –
Kukurāne 8, Rutkovska 7, Cibuļska M., 6, Bindemane 4, Krole 4, Zaharāne 2, Klementjeva 1
Stopiņu PHK –
Asare 9, Ekkerte 8, Lielā 5, Nikolajeva 3, Taugajeva 1, Samohina 1