Baltijas handbola līga 27.03.2024 11:38

Sestdien “Tenax Dobele” izšķirošā ceturtdaļfināla cīņa pret lietuviešiem

Granitas-Karys-435

Šo sestdien Dobeles Sporta centrā “Tenax Dobele” handbolisti dosies atbildes spēlē pret Kauņas “Granitas-Karys”, lai cīnītos par iekļūšanu Baltijas līgas finālčetriniekā. Spēles sākums plkst. 16.00.

Pirmajā ceturtdaļfināla spēlē iepriekšējo sestdien izbraukumā Kauņā abas komandas nospēlēja neizšķirti (25:25), tāpēc atbildes spēlē dobelniekiem svarīgi uzvarēt.

“Tenax Dobele” komandas galvenais treneris Sandris Veršakovs solās, ka būs interesanti un spraigi līdz pat spēles beigām: “Šodien mums ir pirmais video treniņš un Kauņas komandai vēl ir vietējā čempionāta spēle, tā kā materiāls, ko analizēt, mums ir. Atliek mazināt kļūdu skaitu un uzlabot metienu realizāciju. Skaidrs, ka arī pretinieks neguļ un visu rādīs spēle. Priecē, ka šajā izšķirošajā cīņā mūsu pusē būs astotais spēlētājs – līdzjutēji!”

Pēc vairāk kā gada pārtraukuma jau vairākās spēlēs gan Latvijas čempionātā, gan Baltijas līgā laukumā atgriezies Emīls Kurzemnieks. Viņš pirmajā ceturtdaļfināla spēlē pret Kauņas “Granitas-Karys” savas komandas labā realizēja divus no astoņiem metieniem.

“Pēc spēles personīgi jutos diezgan labi, bet skaidrs, ka ir lietas kuras jāuzlabo uz nākamo spēli. Apzinos, ka, lai būtu labākajā fiziskajā formā, vēl ir nepieciešams laiks un spēļu prakse,” sacīja Kurzemnieks. 

Kā jau izslēgšanas spēlēs, katras komandas sniegums un gatavība spēlei ir no svara, taču pirmajā cīņā dobelniekiem pietrūka pārliecības gan uzbrukumā, gan aizsardzībā. “Spēle bija līdzīga. Kā jau play-off, gaidījām kārtīgu cīņu. Komandas sniegums bija ar kāpumiem un kritumiem, īpaši uzbrukumā. Pirmais puslaiks neizdevās, bet otrajā ar vārtsarga Ritvara Putras palīdzību izdevās uzspiest mūsu agresīvo spēli aizsardzībā, kas mazliet piebremzēja Kauņas spēlētāju metienus no distances. Diemžēl, savu kļūdu dēļ pēdējā minūtē izlaidām plus divu vārtu pārsvaru, ” komandas sniegumu pirmajā ceturtdaļfināla spēlē raksturo Kurzemnieks.

“Uzskatu, ka līdz sestdienai komanda būs gatava, jo apzināmies spēles nozīmi un arī to, ka spēlēsim savu skatītāju priekšā. Šonedēļ treniņos jau atstrādājam spēles aspektus, kuri mums nebija līmenī, kā metienu realizācija, pareiza lēmumu pieņemšana. Tāpat arī spēle aizsardzībā var būt krietni labāka, neskatoties uz ielaisto vārtu skaitu,” papildina Kurzemnieks.

Otrajā ceturtdaļfināla pārī, cīņā starp Klaipēdas “HC Dragūnas” un Tallinas “Mistra” vienībām, ar pārliecinošu panākumu pirmo spēli noslēdza Lietuvas komanda (35:29).

Baltijas līgas finālčetriniekam jau automātiski kvalificējušās Latvijas handbolista Artūra Meikšāna pārstāvētā “Polva Serviti” un “Viljandi HC” komandas, kuras pamatturnīru noslēdza tabulas augšgalā.

Ja dobelniekiem izdosies pārvarēt ceturtdaļfinālu, viņiem pusfinālā pretī stāsies “Viljandi HC” vienība. 

Fināla četrinieka izspēle norisināsies 13. un 14. aprīlī Igaunijas pilsētā Pelvā.

Foto: Kauno rankinio klubas „Granitas-Karys“