Jaunatne 17.09.2021 18:57

Šajā nedēļas nogalē 30 spēles Latvijas Kausā jauniešiem

LV kauss_2.v1

Kā jau iepriekš informējām, 18. un 19. septembrī Salaspilī notiks Latvijas Kauss jauniešiem. Divās dienās tiks aizvadītas 30 spēles piecās vecuma grupās. Sacensībām pieteikušās 18 komandas no Salaspils SS, Dobeles SS, Ludzas NSS, Rīgas Rīnūžu vidusskolas, Jēkabpils SS, Ogres NSC.

Latvijas Handbola federācijas jaunatnes un mini handbola koordinatore Elīna Mārtiņa ir priecīga, ka jauniešu handbols atgriežas iekštelpās un ir iespējams sarīkot handbola svētkus jauniešiem: “Šī gada pavasarī norisinājās Sporta Punkts Latvijas kauss vīriešiem un sievietēm, kura ietvaros sākotnējā iecere bija veidot handbola svētkus gan pieaugušajiem, gan jauniešiem, bet diemžēl epidemioloģiskās situācijas dēļ Latvijā bērni un jaunieši nevarēja aizvadīt pilnvērtīgu treniņu procesu un piedalīties sacensībās iekštelpās. Mūsu iecere bija sniegt jauniešiem iespēju pašiem aizvadīt spēles dienas laikā, bet vakarā klātienē vērot Latvijas Handbola virslīgas klubu spēles gan dāmām, gan vīriem. Uzskatu, ka tā ir vērtīga pieredze vērot handbola spēles klātienē un būt klātesošiem, gūt emocijas, analizēt spēles un vēlāk arī redzēto praktizēt treniņu procesā. Lai arī šis projekts pavasarī neīstenojās, esmu ļoti priecīga, ka atkal, pēc tik lielas pauzes, mēs varēsim tikties sporta zālē un aizvadīt Latvijas kausu jauniešiem handbolā iekštelpās. Tajā pašā laikā , esam pateicīgi, ka vasarā laikapstākļi mūs lutināja un pirmo gadu LHF piedāvāja bērniem un jauniešiem iespēju izmēģināt pludmales handbolu jūras piekrastes smiltīs, arī šo praksi viennozīmīgi turpināsim.”
Latvijas Kauss šogad būs ne tikai sacensības un atkalsatikšanās komandām, bet arī jauno tiesnešu pieredzes un attīstības viena no platformām. Latvijas Handbola federācijas galvenais tiesnesis Zigmārs Sondors ir gandarīts par LHF uzsākto attīstības ceļu ne tikai jauno handbolisti, bet arī jauno tiesnešu attīstībā: “Jau šajās brīvdienās Salaspils pilsēta pārplūdīs ar bērnu un jauniešu handbola spēlēm. Šīs spēles iezīmējas arī ar jauno tiesnešu apmācības programmu, kur seši izvēlēti jaunie tiesneši ēnos pieredzējušos tiesnešus laukumā, tādejādi apgūstot handbola noteikumus, praktizējot tiesāšanu, analizēs citu tiesnešu tiesāšanu un gūs vērtīgu pieredzi mūsu vadošo speciālistu pavadībā.”
Tāpat Sondors ieskicē savas ieceres un plānus saistībā ar jauno tiesnešu piesaisti un izaugsmi: “Esmu ļoti pateicīgs par LHF izrādīto iniciatīvu un atbalstu jauno tiesnešu piesaistes un apmācības programmai. Esmu izstrādājis virkni projektu, kuru rezultātā centīsimies atvērt jaunajiem handbola mīlētājiem jaunus apvāršņus, ko sauc par handbola spēļu tiesāšanu. Šajās brīvdienās esmu paredzējis perspektīvo, jauno tiesnešu apmācību ar “ēnošanas” palīdzību – laukumā tiesāsim trijatā vai četratā un jaunie tiesneši kā ēnas sekos pieredzējušajiem, mēģinās saprast tiesāšanas nianses, lai jau turnīra beigās varētu patstāvīgi veikt tiesneša funkcijas. Projektam redzu lielu nākotni un ceru uz vairāku kvalitatīvu tiesnešu pāru izveidošanos jau šajā sezonā – gribu, lai mūsu tiesnešu vārds skan pasaulē, kā to ir kādreiz iznesuši mūsu tiesāšanas grandi Jānis Ķuzulis un Andris Vītols.”

Salaspils šajās nedēļās kļūst pat Latvijas jaunatnes handbola epicentru, tādēļ lūdzām Salaspils pārstāvjiem sniegt nelielu komentāru par jaunatnes handbolu un to, kāda šobrīd valda atmosfēra jauno handbolistu vidū – Linda Bogdanova, Salaspils SS trenere:
“Es atļaušos runāt visu Salaspils treneru vārdā un domāju, tam piekritīs ne tikai Salaspils treneri – ir lieliski, ka atkal notiek sacensības un, ka tās notiek iekštelpās. Paldies Latvijas Handbola federācijai, ka tiek rīkots Latvijas Kauss, mēs esam ļoti priecīgi, ka spēles notiek Salaspilī – mūsu mājas zālē. Mēs gatavojamies, aizvadām treniņus, zinām, kas spēles nebūs vieglas. Spēlētājiem pietrūkst paša spēļu procesa un arī spēļu prakse, tādēļ labi, ka sacensības atgriežas. Šajā laikā tie jaunie spēlētāji, kuriem bija iespēja vismaz treniņu procesā piedalījās pie pieaugušajiem, bet, protams, ka jaunieši ir sailgojušies pēc spēlēm. Tāpat ir forši satikt citas komandas un iegūt jaunus vai satikt vecos draugus. Lai mums lieliska ne tikai šī nedēļas nogale, bet visa sezona!”

Jau pēc nedēļas atkal tiksimies Salaspilī, Salaspils Sporta namā, kur pati jaunākā handbola paaudze aizvadīs, mini handbola sacensības. Arī šajā gadā mēs pievienosimies aktīvajai Eiropas Sporta nedēļai, kura norisinās no 23. – 30. septembrim.