Izlases 15.12.2019 22:00

Rīgas Domes kauss šogad nenotiks, janvārī Rīgā spēlēs Latvijas jaunatnes izlases

ddomekaussoff.png

Latvijas Handbola federācija (LHF) informē, ka 2019. gadā nenotiks tradicionālā Rīgas Domes kausa izcīņa, jo Latvijas nacionālā izlase jau janvāra ievadā dosies uz Norvēģiju, kur pirms Eiropas čempionāta ievada aizvadīs īsu treniņnometni un pārbaudes spēli pret Norvēģiju. Plašāk situāciju skaidro LHF ģenerālsekretārs Guntis Ciematnieks. 

“Pēc iekļūšanas 2020. gada Eiropas čempionāta finālturnīrā skaidrs, ka plānojām ikgadējo Rīgas domes kausu vīriešiem, kurš kā sporta pasākums ir ļoti iecienīts visiem sporta līdzjutējiem. Varu teikt, ka esam uzlikuši ļoti augstu latiņu turnīra organizēšanai un to novērtē gan komandas, kas piedalās, gan arī handbola sabiedrība. Protams, bez sadarbības partneriem, kas atbalsta turnīru finansiāli, turnīrs nebūtu iespējams. Diemžēl šogad atbalstītāju skaits ir samazinājies, tādēļ bija skaidrs, ka tik apjomīgu turnīru šogad, visticamāk, nevarētu atļauties.

Uzskatu, ka Rīgas domes kausa sekmīgā organizēšana, pavēra durvis iespējai organizēt 2020. gada Eiropas čempionātu B divīzijā jauniešiem U-20 grupā. Tas ir kā augsts novērtējums no Eiropas Handbola federācijas par paveikto līdz šim. Rīgas domes kauss vienmēr bijusi kā platforma izlašu spēlētājiem sevi apliecināt valstsvienības sastāvā, līdz ar to izlase kopumā ir izaugusi par finālturnīra dalībnieci, kas bez Rīgas Domes kausa, iespējams, nebūtu noticis.

Objektīvu apstākļu kopums liek turnīru pilnībā nodot jauniešu izlasēm, gatavojoties 2020.gada Eiropas čempionātiem. Arī mums kā federācijai tā būs laba iespēja strādāt testa režīmā, gatavojoties finālturnīram Rīgā. Papildus varu minēt vel dažus faktus, kāpēc ir pieņemts šāds lēmums. Jāsaka, ka domes kauss tika plānots no 02.-05.01, lai kvalitatīvāk sagatavotos finālturnīram, bet šajā periodā bija ļoti sarežģīti atrast līdzvērtīgus pretiniekus. Līdz ar to pieņēmām uzaicinājumu no Norvēģijas kolēģiem, lai varam aizvadīt koptreniņus un vismaz vienu pārbaudes spēli, bet par to lemsim uz vietas pēc apstākļiem.

Protams, žēl, ka nevaram to visu darīt savu skatītāju priekšā, jo izlasi šādā sastāvā redzēt gadās reti. Domāju, izlase šajā ziņā būs ieguvēja. Gatavosimies paralēli ar pasaules vienu no vadošajām komandām, apmainoties ar pieredzi un izmantojot Norvēģijas resursus, kas būs izcils pienesums mums visiem kopumā. Varu apstiprināt, ka nākamajā gadā Rīgas Domes kausu esam ieplānojuši un cerams, ka spēsim turnīru organizēt līdz šim esošajā līmenī. Visbeidzot, aicinu visus handbola draugus apmeklēt jaunatnes izlašu spēles, kas noteikti neliks vilties, jo mums ir ļoti perspektīvas un skatāmas jaunatnes izlases zēniem un meitenēm,” tā LHF ģenerālsekretārs Guntis Ciematnieks.

No 2. līdz 5. janvārim Elektrum Olimpiskajā centrā spēles aizvadīs Latvijas meiteņu U16 izlase un Latvijas zēnu U18 izlase. U16 meitenes Vitas Brikmanes vadībā spēlēs gan arī Lietuvas, gan Igaunijas vienaudzēm, savukārt Sandra Veršakova trenētā U18 izlase aizvadīs divas pārbaudes spēles pret Lietuvas U18 komandu. 

U16 meitenes vienu treniņnometni jau aizvadījušas, bet pirms pārbaudes spēlēm janvārī paredzētā vēl viena. Par U16 izlasi stāsta galvenā trenere Vita Brikmane: “Pirmā treniņnometne bija aizvadītajā nedēļas nogalē – no piektdienas līdz svētdienai. Galvenais uzdevums tagad bija pierast vienai pie otras. Bija spēlētajas no dažādām komandām. Kārtīgi trenējāmies, tāpat aizvadījām tādu kā draudzības spēli pret Jēkabpils komandu, lai saprastu, uz ko katra meitene ir spējīga un kas ir tās lietas, pie kurām mājās vairāk ir jāpiestrādā. 

Atsaucība no meitenēm bija laba, visas bija motivētas un priecīgas par šādiem treniņiem. Man kā trenerei ar šīm meitenēm ir patīkami strādāt. Nebija tā, ka kāda čīkstētu vai ar kaut ko būtu neapmierināta. Visas bija gatavas trenēties. Pirmais treniņš bija jau astoņos no rīta un kopumā strādājām pat trīs reizes dienā. Turpinājumā no 27. līdz 30. decembrim atkal sanāksim kopā, bet pēc tam janvāri būs spēles. Tuvākais mērķis šobrīd ir tieši spēles janvārī, savukārt pēc tam Lieldienu laikā gribētos aizbraukt uz Prāgu, kur ir spēcīgs turnīrs ar labām komandām. Šāda pieredze būtu ļoti noderīga.”

Latvijas U16 meiteņu izlase
Laura Lielā (Aizkraukles SS/Skrīveri), Laura Hansone (Dobeles SS), Vitnija Paule Krodziniece, Sandra Brikmane, Enija Anča, Linda Kaņepe, Krista Zelčāne, Melānija Estere Ancāne, Romete Jukša, Renāte Ozola, Sintija Skrūzmane, Kristīne Radzeviča (visas Jēkabpils SS), Ginta Stauģe (Liepājas RSS/Vaiņode), Diāna Antonova, Jana Bule (abas Ludzas NSS), Vita Binduka, Frīda Binduka, Alīna Dansone, Paula Marta Alksne, Sindija Siliņa, Katrīna Strogonova (visas Salaspils SS)

Latvijas U18 zēnu izlase
Artūrs Ozerskis (Salaspils SS), Andris Vidovskis (Dobeles SS), Ričards Frīdenbergs, Roberts Frīdenbergs (abi Jūrmalas SS), Endijs Kušners, Eduards Malahovs, Edijs Kušners (visi Ludzas NSS), Mārtiņš Ozoliņš, Ritvars Putra, Andris Silenieks, Renārs Grebeņņikovs, Edijs Putniņš, Ričards Juzups, Roberts Rancāns, Gints Greikšs, Kaspars Kalējs (MSĢ), Guntars Galvanovskis (Aizkraukles SS/Skrīveri), Rihards Ernests Grava (Ulbrokas SK)

Spēļu kalendārs
03.01, 17:00, Elektrum Olimpiskais centrs, Meitenes, Latvijas U16 – Lietuva U16
03.01, 19:00, Elektrum Olimpiskais centrs, Zēni, Latvija U18 – Lietuva U18
04.01, 16:00, Elektrum Olimpiskais centrs, Meitenes, Igaunija U16 – Lietuva U16
04.01, 18:00, Elektrum Olimpiskais centrs, Zēni, Latvija U18 – Lietuva U18
05.01, 16:00, Elektrum Olimpiskais centrs, Meitenes, Latvija U16 – Igaunija U16