Vīriešu izlase 28.12.2021 20:12

RD kauss:Latvijas klubu izlase piekāpjas Igaunijai

1

Šovakar “Rimi Olimpiskajā centrā” pirmajā Rīgas Domes kausa spēlē Latvijas klubu izlases ar rezultātu 22:29 piekāpās Igaunijas valstsvienībai.
Spēles rezultātu atklāja igauņi, ar precīzu Karl Roosna metienu. Savukārt Latvijas izlasē pirmos vārtus guva Kalvis Krūmiņš, panākot 1:2. Spēles turpinājumā Jevgēņijs Rogonovs nopelnīja Latvijai 7 metru soda metienu, kuru realizēja Rauls Serafimovičs, panākot 2:2. Igauņu komandas uzbrukums spēles pirmajā daļā bija veiksmīgāks nekā Latvijas izlasei, kas igauņiem pirmajās 15 ļāva panākt – 8:5. Pirmā puslaika otrajā daļā Latvijas klubu izlasei izdevās spēles gaitu izlīdzināt un divas minūtes līdz pirmā puslaika beigām panākt 12:12. Pārtraukumā komandas devās ar rezultātu 13:14 Igaunijas izlases labā. Pirmā puslaika rezultatīvākie spēlētāji Igaunijas izlases sastāvā – Karl Roosna ar septiņiem vārtiem, Latvijas izlases sastāvā Rauls Serafimovičs ar četriem.

Otrajā puslaikā Latvijas izlases aizsardzībai problēmas turpināja sagādāt Roosna, astoņās minūtēs gūstot trīs vārtus, tādējādi palīdzot savai komandai panākt 21:14. Pēc spēlētām 15 minūtēm Igaunijas valstsvienības pārsvars bija plus astoņi – 24:16. Tomēr Latvijas klubu izlases spēlētāji spēja atgūties un īsā laikā panāca mīnuss četri – 21:25. Tomēr līdz pat spēles beigām tuvāk par četriem, vārtiem pietuvoties neizdevās, un Latvijas klubu izlase pretiniekiem piekāpās ar rezultātu 22:29.

Lars Thomas Sivertsson, Igaunijas izlases galvenais treneris
“Šī bija spēle starp divām ļoti jaunām komandām, kuru galvenais uzdevums bija pieredzes iegūšana un mācīšanās. Mūsu komandā lielākajai daļai spēlētāju šī bija pirmā spēle pieaugušo izlasē. Bet mani apmierināja komandas spēle, cīņasspars. Mēs kopā aizvadījām maz treniņus, tādēļ ir redzamas kļūdas un nesaprašanās laukumā. Abas komandas cīnījās, abās komandas vārtsargi demonstrēja lielisku sniegumu. Kopumā esmu apmierināts, svarīgi, ka ir gūta uzvara.”

Arnolds Straume, Latvijas izlases galvenais treneris
“Kopumā ļoti laba spēle, pirmais puslaiks vispār kolosāls. Uzskatu, ka pirmo puslaiku nospēlējām ļoti labi. Otrajā puslaikā palaidām par tālu un netikām vairs atpakaļ spēlē. Liels prieks par jaunajiem puišiem, par līnijas spēlētājiem – Jevgēņiju Rogonovu un Andris Vidovskis, vārtsargi malači. Mazliet lielāku pienesumu gaidīju no abiem baltkrievu spēlētājiem. Šīs spēles secinājums, ja grib uzvarēt spēli, tad ir jāmet iekšā goli.”

Igaunija – Latvijas klubu izlase  22:29 (13:14)
Igaunija –
Roosna 13, Lopp 3, Drogin 2, Ruut 2, Saksing 1, Rebane 1, Kosmirak 3, Sein 1, Timmo 2
Latvijas klubu izlase –
Serafimovičs 6,Vidovskis 4, Usāns 3, Krūmiņš 2, Juzups 2, Patsykailik 1, Seņkāns 1, Plūme 1, Rogonovs 1, Haisa 1