Vīriešu izlase 28.12.2021 10:27

RD kauss: Latvijas izlases pret Igauniju un Lietuvu

kre

Šodien un rīt “Rimi olimpiskais centrā” norisināsies Rīgas Domes kauss, kurā, kā jau ziņots, spēlēs Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Latvijas klubu izlases komandas. Igaunijas izlase uz šo turnīru atbraukuši ar gados jaunajiem spēlētājiem, Lietuvas izlase Rīgas Domes kausa spēles izmantos kā gatavošanos Eiropas čempionātam, Latvijas izlasei priekšā svarīgas Eiropas un Pasaules čempionātu kvalifikācijas spēles, bet Latvijas klubu izlase spēlētāji izmantos sev doto iespēju un pārbaudīs savus spēkus pret ‘lielajām’ izlasēm.

Latvijas izlases galvenais treneris Sandris Veršakovs jau iepriekš izteicās, ka Rīgas Domes kauss būs laba un vērtīga iespēja, “iespēlēt” sastāvu. ”Ir spēlētāji, kuri veselības problēmu un mikrotraumu dēļ Rīgas Domes kausā palīdzēt nevarēs, piemēram, Nils Miķelsons un Rihards Leja. Artūrs Kuģis komandai pievienosies pēc Jaunā gada. Rīgas Domes kausa mērķis mums ir ‘iespēlēt’ komandu, gatavoties kvalifikācijas spēlēm, protams, arī rezultāts ir svarīgs, bet šīs ir vērtīgas spēles, lai gatavotos un iespēlētu visa veida variācijas mūsu sastāvā.”

Savukārt Latvijas izlases debitants Renārs Grebeņņikovs atzīst, ka komandā jūtas labi, ir motivēts, un priecīgs, ka var trenēties kopā ar tādiem spēlētājiem kā Dainis Krištopāns un Ingars Dude. “Kaut arī esmu jaunākais, izlasē, jūtos labi. Komandas biedri palīdz, pamāca, pastāsta, kā labāk, mikroklimats komandā arī ir labs. Treniņos jutos labi, mēģinu vienmēr nostrādāt uz 110%, apliecināt sevi, ka esmu gatavs spēlēt nacionālajā izlasē. Pats jūtos labi, esmu priecīgs būt te un spēlēt, trenēties ar Latvijas handbola elkiem – Daini un Ingaru, tas dod papildu motivāciju strādāt tālāk un tiekties pēc vēl augstākiem mērķiem.

Latvijas klubus izlases galvenais treneris Arnolds Straume atzīst, ka, lai gan ziņa par Latvijas klubu izlases dalību Rīgas Domes kausā bija pēkšņa un negaidīti, tas lielas problēmas nav sagādājis. “Ielēcām pēdējā vilcienā, bet nekādas problēmas ar sastāva komplektāciju nebija, visi spēlētāji uzreiz piekrita spēlēt. Vakar vakarā aizvadījām treniņu un arī šorīt ir vēl viens treniņš. Esam gatavi spēlēt un domāju, ka spēlētājiem papildus motivācija nav nepieciešama, jo viņiem katram ir ko pierādīt. Ir spēlētāji, kuri nav tikuši ‘pirmās’ izlases sastāvā, bet, labi sevi parādot viņiem, ir iespēja tikt uz kvalifikācijas spēlēm. Domāju, ka viņi saprot, kas ir jādara, ar motivāciju mums viss būs kārtībā un centīsimies parādīt labāko spēli.”

Kā jau iepriekš ziņot, Baltkrievijas B izlase uz Rīgas Domes kausā nevarēja ierasties Covid-19 ierobežojumu dēļ.

Ar visu komandu sastāviem iespējams iepazīties – https://handball.lv/league/283/teams.

Rīgas Domes kausa spēļu kalendārs

28.12.18:00Igaunija – Latvijas klubu izlaseRimi Olimpiskais centrs, Rīga (RD kauss)
20:00Latvija – LietuvaRimi Olimpiskais centrs, Rīga (RD kauss)
29.12.12:00Rimi Olimpiskais centrs, Rīga (RD kauss)
14:00Latvija –Rimi Olimpiskais centrs, Rīga (RD kauss)

Biļetes – www.bezrindas.lv

Video tiešraide – www.sportacentrs.com