Izlases Mūsējie ārzemēs 26.05.2021 11:11

Ralfs Geislers drīkst spēlēt Latvijas izlasē

HB-Lemgo

Latvijas handbola izlases rindās drīkst iesaistīties 17 gadus vecais Ralfs Geislers – ir nokārtotas visas formalitātes, lai Vācijā dzimušais latvietis varētu iesaistīties Latvijas izlases treniņos un varētu spēlēt gan Latvijas junioru, gan pieaugušo izlasēs.

Ralfs Geislers ir savulaik pazīstamā Latvijas izlases spēlētāja, pieckārtējā Latvijas čempiona Ivara Geislera dēls. Dobeles handbola audzēknis Ivars Geislers pēc Murjāņu sporta ģimnāzijas divas reizes kļuva par Latvijas čempionu Bauskas “A & T” rindās (Rīgas “Celtnieka” meistarkomandas pēcnācēja) un spēlēja tās rindās Eiropas kausos, tad 1995. gadā bija Latvijas čempions ar Rīgas RVR/UC “Centrs” komandu, bet 1996. un 1997. gadā ieguva vēl divus titulus ar “Dambis”/ASK komandu. Latvijas izlasē Ivars 90. gadu vidū piedalījās Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīros. Karjeru Ivars turpināja Vācijā 3. līgas un Oberlīgas komandās, arī tagad viņš brīvajā laikā vēl trenē jauniešus, kā arī sieviešu un zemāku līgu vīriešu komandas. Vācijā – Kasselē – 2003. gada 19. jūlijā arī piedzima Ralfs.

194 cm garais ārējās līnijas spēlētājs (var būt gan kreisais insaids, gan saspēles vadītājs) bija sava vecuma Vācijas izlases kandidāts, viņš trenējas Vācijas 1. bundeslīgas komandas TBV “Lemgo Lippe” sistēmā, ar kluba jaunatnes komandu pērn uzvarēja Vestfālenas čempionātā B-Jugend vecuma grupā, šosezoan spēlēja pie vecākajiem jauniešiem un trenējās arī ar 3. līgas pieaugušo komandu. Ralfs tika aicināts piedalīties Latvijas izlases treniņos jau šā gada pavasarī, taču tad vēl nebija nokārtotas visas formalitātes.

“Ralfs pats pieņēma lēmumu spēlēt Latvijas izlasē. Viņu aicināja arī Vācijas izlasē, taču tur galvenokārt ir 2002. gadā dzimušie spēlētāji – arī Armanda Uščina dēls Renārs – un tā ir ļoti spēcīga komanda. Starp saviem vienaudžiem Ralfs ir viens no labākajiem, bet starp vecākiem puišiem no viņa vecuma gandrīz neviens netiek. Varēja cīnīties par vietu, varēja aizbraukt uz kādu vai vairākām treniņnometnēm, varēja pieņemt Vācijas pilsonību, bet tad… Ja netiec Vācijas izlasē un tad gribi spēlēt Latvijas izlasē, tad jāiztur triju gadu karantīna,” telefonsarunā pastāstīja Ivars Geislers.

Latvijas junioru izlasei Ralfa Geislera iekļaušanās sastāvā būs liels pastiprinājums, viņš piedalīsies arī pieaugušo izlases treniņos un jau tuvākajā laikā – nākamajā sezonā – cer debitēt Latvijas izlases sastāvā. Ikdienā Ralfs turpinās trenēties Lemgo komandas sistēmā, cerams, ka viņam ar laiku izdosies tikt arī 1. bundeslīgas komandā, bet izlašu līmenī viņš spēlēs zem Latvijas karoga.

Autors: Anatolijs Kreipāns