Izlases Vīriešu izlase 28.12.2019 22:00

Pavlovičs: “Ir ļoti liela konkurence par to, lai vispār tiktu sastāvā un lidotu uz Norvēģiju”

pavlovicslatvija.jpg

Viens no Latvijas izlases handbolistiem Jānis Pavlovičs šo sezonu aizvada Norvēģijas pēc spēka 2. līgā. Aicinājām Jāni uz nelielu sarunu, lai uzzinātu, kā Jānim ir izdevies iejusties Norvēģijā, kāds ir čempionāts līmenis un konkurence, tāpat vaicājot par handbolista sajūtām pirms Eiropas čempionāta finālturnīra.

“Uz pirmo treniņu praktiski ierados pa taisno no lidostas. Runājot par manu spēlēšanu Norvēģijā, tad varu teikt, ka arī pēc spēka otrajā līgā klubi ir diezgan profesionāli. Pa to laiku, ko pabiju Latvijā, ir audzis Norvēģijas komandu līmenis gan Virslīgā, gan pirmajā līgā. Ierados “Sandefjord” komandā augustā, tāpēc sākotnēji loma nebija ļoti liela. Ceru, ka nākamajā sezonā iespēju man būs vairāk. Jāsaka gan, ka Norvēģijā atgriezos arī apstākļu spiests,” stāsta Pavlovičs.

“Mani komandā ņēma kā otru ārējo spēlētāju, bet vadošais spēlētājs katru maču spēlē gandrīz visas 60 minūtes. Nākamajā sezonā viņš jau būs augstākās līgas klubā “Drammen”. Mēs esam vēl trīs malējie spēlētāji, un katrs principā tiek pie savām 20 minūtēm spēlē. Mans mērķis noteikti ir palikt komandā, iegūt vairāk iespējas. Un principā šosezon ceram, ka vismaz izdosies pacīnīties par tikšanu spēcīgākajā līgā. 

Mūs no pārspēļu zonas šobrīd šķir tikai daži punkti. Slikti iesākām sezonu. Bija vairāki zaudējumi pēc kārtas, bet pēdējos mačos jau var just, ka demonstrējam aizvien labāku handbolu, spēle kļūst saturīgāka. Ceru, ka mēs vēl spēsim pacīnīties par iespēju tikt augstāk,” handbolists stāsta par saviem un komandas mērķiem. Šobrīd Norvēģijas pēc spēka otrajā līgā “Sandefjord” ar 16 punktiem atrodas ceturtajā vietā, tikpat ir trešajā vietā esošajai “Kristiansad Topphandball”, bet līderes ir “Fjellhammer” (21) un “Viking Handball” (24). 

“Vai ir uztraukums pirms Eiropas čempionāta finālturnīra? Teikšu godīgi, ka nav uztraukuma, jo dzīvē šobrīd ir citas problēmas, par kurām ir jādomā. Latvijas nacionālā izlase šobrīd pat ir iespēja nedaudz izvēdināt galvu, atvilkt elpu, iegūt pozitīvas emocijas. Man ļoti patīk, ka ir savākušies visi labākie Latvijas handbolisti, nevienam nav traumu. Pēdējos 15 gados tas ir reti izdevies. Ir ļoti liela konkurence par to, lai vispār tiktu sastāvā un lidotu uz Norvēģiju.”

“Protams, ka gribam uz Norvēģiju doties, lai iegūtu kādus punktus. Nav nekāds noslēpums, ka visi ļoti gribētu uzvarēt Nīderlandi, tas ir pirmais uzdevums. Un iekosties cīņā pret Spāniju un Vāciju. Būtu forši, ja pēdējā spēle pret Vāciju vēl būtu izšķirošā cīņā par izkļūšanu no grupas,” par Latvijas nacionālās izlases mērķiem Eiropas čempionāta finālturnīrā runā pieredzes bagātais Pavlovičs.