Izlases 28.01.2021 14:46

Pasaules čempionāta handbolā pusfinālā Dānijai pievienojas Francija, Spānija un Zviedrija

1611837964.jpg

Vakar, 27. janvārī, Pasaules čempionātā handbolā ceturtdaļfinālos tika noskaidrotas četras valstsvienības, kas turpinās čempionātu pusfināla spēlēs 29. janvārī. Iepriekš jau informējām, ka dramatiskā cīņā starp Dāniju un Ēģipti tika noskaidrota pirmā Pasaules čempionāta pusfināliste. 

Šoreiz veiksmīgāk spēle noslēdzās Dānijas izlasei, jo tikai pēcspēles metienos tā pieveica Ēģiptes handbolistus, ar rezultātu 39:38 nodrošinot sev vietu pusfinālā. 

 

Citā ceturtdaļfināla spēlē Francijas handbolisti pārspēja Ungārijas valstsvienību ar rezultātu 35:32. Pēc pirmā puslaika Francijas izlase bija iedzinējos ar rezultātu 12:14, tomēr otrajā puslaikā tai izdevās atgūties un izlīdzināt spēles rezultātu, līdz ar to spēles pamatlaiks noslēdzās ar rezultātu 30:30. Lai noskaidrotu uzvarētāju šajā spēlē, bija nepieciešams viens papildlaiks. Tajā veiksmīgāki bija franči, svinot uzvaru ar rezultātu 35:32.

Vēl vienā ceturtdaļfināla spēlē pārliecinošu uzvaru guva Zviedrijas izlase, kas ar rezultātu 35:23 pārspēja Kataras handbolistus. Jau pēc pirmā puslaika zviedriem izdevās izvirzīties vadībā ar četru vārtu pārsvaru, turklāt otrajā puslaikā viņi turpināja pārsvaru palielināt, tā parādot savu dominanci laukumā.

Iespējams, daudziem kā pārsteidzoša uzvara bija Spānijas un Pasaules vicečempionu – Norvēģijas izlases – ceturtdaļfināla spēle, kurā stabilu uzvaru izcīnīja Spānijas handbolisti. Norvēģijas izlase 2019. gada Pasaules čempionātā handbolā izcīnīja sudraba medaļu, tomēr šoreiz viņi jau ceturtdaļfinālā atzina Spānijas izlases pārākumu. 

Lai gan šī spēle sākās līdzīgi, jau pirmā puslaika otrajā daļā Spānija laukumā demonstrēja labāku sniegumu. Jau pēc pirmā puslaika, kas noslēdzās ar rezultātu 21:15, bija redzams, ka Norvēģijas handbolistiem būs ļoti grūti izcīnīt uzvaru. Neskatoties uz to, ka otrajā puslaikā norvēģiem izdevās gūt pat pa vieniem vārtiem vairāk nekā pretiniekiem, tomēr pirmajā puslaikā zaudētais neļāva viņiem svinēt uzvaru šajā spēlē, tādējādi piekāpjoties Spānijas izlasei ar rezultātu 31:26.

Pirmo Pasaules čempionāta handbolā pusfināla spēli 29. janvārī pulksten 18.30 aizvadīs Francijas un Zviedrijas izlases, bet tajā pašā dienā pulksten 21.30 otrā pusfināla spēle norisināsies starp Spānijas un Dānijas handbolistiem.

Pasaules čempionāta handbolā pusfināls – 29. janvāris:

  • Plkst. 18.30 | Francija – Zviedrija

  • Plkst. 21.30 | Spānija – Dānija