Federācija 01.05.2021 13:59

Norvēģijas handbola izlase kvalifikācijas spēli pret itāliešiem aizvadīs Valmierā

NOR-LAT-7774

Norvēģijas handbola izlase 2022. gada Eiropas handbola čempionāta kvalifikācijas cikla pēdējo spēli pret Itālijas valstsvienību aizvadīs 2. maijā Valmierā. Šis lēmums tika pieņemts jau marta izskaņā pēc savstarpējas vienošanās starp Eiropas, Norvēģijas un Latvijas Handbola federācijām.

Visu trīs federāciju pārstāvji martā aizvadīja kopīgu sapulci, kurā tika spriests par to, kā turpmāk aizvadīt Eiropas handbola čempionāta kvalifikācijas cikla spēles. Ļoti stingro Norvēģijas Covid-19 ierobežojumu dēļ Norvēģijas handbolistiem bija jāmeklē iespējas organizēt savas mājas spēles citur, jo jebkuram ieceļotājam Norvēģijā bija jāatrodas 14 dienu karantīnā. Tas attiecās arī uz profesionāliem sportistiem un nacionālo izlašu spēlētājiem, tāpēc šis apstāklis apgrūtināja spēļu norisi Norvēģijā.

Līdz ar to sākotnēji tika panākta vienošanās, ka abas Latvijas izlases spēles pret Norvēģiju tiks aizvadītas Valmierā. Taču jau pēc šīs vienošanās Norvēģijas Handbola federācijas pārstāvji vērsās ar lūgumu arī spēli pret Itālijas valstsvienību aizvadīt tieši Latvijā, jo tas samazinātu ceļošanu šajā pandēmijas laikā.

Eiropas Handbola federācija atbalstīja šo lūgumu, un arī Latvijas Handbola federācijas ģenerālsekretārs Normunds Blome piekrita, ka Latvija palīdzēs norvēģiem arī ar šīs spēles organizēšanu Valmierā.

Līdz ar to Norvēģijas handbola izlase vēl nav devusies atpakaļ uz savu valsti, bet gan turpina trenēties un gatavoties spēlei pret Itāliju tepat Valmierā.