Mūsējie ārzemēs 11.04.2024 13:50

Mūsējiem ārzemēs spraigs un intriģējošs sezonas noslēgums

240318_Quali11_a78a8_f_1920x1080

Vairākiem ārzemēs spēlējošajiem latviešiem sezonas nobeigumā svarīgas spēles par titulu, godalgām, paaugstināšanu vai vietas saglabāšanu līgās vietējos čempionātos un Kausa izcīņās.

Krištopānam cīņa Vācijas kausa finālčetriniekā

Aizvadītajā sestdienā Vācijas Bundeslīgā Daiņa Krištopāna pārstāvētā “Melsungen” savā laukumā cīnījās ar 25:25 pret tabulas trešās pozīcijas komandu “Flensburg-Handewitt”, ar kuru jau šo sestdien atkārtoti tiksies Vācijas kausa izcīņas pusfinālā.

Krištopāns vārtus guva trijos no pieciem metieniem, bet piecos uzbrukumos rezultatīvi piespēlēja.

“Melsungen” Bundeslīgā aizvadītajās 28 spēlēs iekrājusi 36 punktus, noslēdzot pirmo piecinieku jeb Eirokausu zonu. Tuvākās sekotājas “Gummersbach” un Vācijas latvieša Renāra Uščina “Hannover-Burgdorf” aizvadījušas par vienu cīņu mazāk un atpaliek attiecīgi par četriem un sešiem punktiem.

Foto: MT2024 / Käsler Werbeagentur

Uščins Vācijas izlases sastāvā kvalificējas Olimpiskajām spēlēm

Biļeti uz Parīzes Olimpiskajām spēlēm, kas norisināsies no 26. jūlija līdz 11. augustam, kvalifikācijas turnīra kārtas cīņā pret Austrijas valstsvienību ar 34:31 izcīnīja Vācijas izlase, kuras sastāvā ar 23. numuru spēlē arī Renārs Uščins. Tieši latvietis atzīts par šīs spēles labāko spēlētāju.

Foto: Klahn

Vācijas 3. līgā tiekas Geislers un Kukša

Sestdien Vācijas Ziemeļrietumu reģiona 3. līgā savstarpējā spēlē tikās Ralfs Geislers un viņa “Team HandbALL Lippe II” ar Edgaru Kukšu un “OHV Aurich” komandu.

Spraigā cīņā ar 33:31 uzvarēja “Team HandbALL Lippe II”. Geislers komandas panākumu sekmēja ar astoņu vārtu guvumu.

Iepriekš komandas bija tikušās oktobrī, toreiz ar 32:31 uzvaru svinot Kukšas komandai.

Abas latviešu pārstāvētās komandas teju visu sezonu spēlē tiešā konkurencē, šobrīd kopvērtējumā pēc 24 nospēlētām spēlēm ar vienādu punktu skaitu (27 punkti) ierindojoties 8. un 9. vietā.

Foto: Team HandbALL Augustdorf-Lemgo-Lippe pēc uzvaras Aurihā

Savukārt Vācijas Ziemeļaustrumu reģiona 3. līgas spēli ar uzvaru sestdien noslēdzis Rauls Erlends Serafimovičs, viņa pārstāvētajai “Stralsunder HV” mājas laukumā apspēlējot “HSG Ostsee N/G” komandu (33:31).

Štrālzundes vienība 24 spēlēs iekrājusi divdesmit punktus, šobrīd kopvērtējumā 16 komandu konkurencē noslēdzot labāko desmitnieku.

Rancāns uzvar Grieķijas kausa izcīņā

Grieķijas augstākās līgas klubs “AC PAOK” janvārī uzsāka cīņu Grieķijas kausa izcīņā. Roberta Rancāna pārstāvētā komanda sasniedza finālu, uzvarot visās kārtās – ar 23:17 pret “Zafeirakis” (⅛ fināls), ar 32:26 pret “Ionikos” (¼ fināls) un ar 27:22 pret “A.S.E. Douka” komandu (pusfināls).

Finālā “PAOK” spēkojās ar vienu no Grieķijas spēcīgākajiem klubiem  “A.S.E. Douka”. Spraigā cīņā Rancāna komandai izdevās triumfēt ar 21:20.

Turpretī augstākās līgas čempionātā “PAOK” komandai iepriekšējā spēlē piedzīvots zaudējums pret 5. vietas komandu “Diomidis Argous”, pārtraucot vairāku spēļu panākumu virkni.

Kopvērtējumā “PAOK” saglabā trešo vietu ar 21 spēlē nopelnītiem 29 punktiem.

Rogonovam un Gorbunovam cīņa par vietu saglabāšanu un paaugstināšanu līgās

Pēdējās trīs spēles Spānijas 2. līgā sekmīgi aizvadījis Jevgeņijs Rogonovs un viņa “Villa de Aranda”. Sestdien uzvarēta “Agustinos Alicante” komanda (30:25), bet martā apspēlēts tiešais konkurents “Cisne” (27:25) un 4. vietas vienība “Barcelona II” (28:22).

“Villa de Aranda” šobrīd kopvērtējumā atrodas līdzīgā pozīcijā ar “Malaga” vienību – abām 25 spēlēs iekrāti 28 punkti, taču “Aranda” komandu no 5. vietas šķir mazāka gūto un zaudēto vārtu starpība. Tuvākajai sekotājai “Cisne” iekrāti 27 punkti.

Rogonova komandai nākamajās spēlēs nepieciešams uzvarēt, lai saglabātu vietu labāko sešiniekā uz izslēgšanas spēlēm par paaugstināšanu līgā. Turklāt 20. aprīlī “Villa de Aranda” un “Malaga” tiksies savstarpējā spēlē.

Savukārt Novērģijas 1. līgā spēlējošajam Raivim Gorbunovam un viņa komandai “Bergsoy” sestdien noslēdzošā čempionāta spēle pret “Fyllingen” vienību.

Vēl iepriekšējā nedēļā izcīnīta pārliecinoša uzvara pār “Randesund” (36:25), latvietim komandas panākumu sekmējot ar 13 vārtu guvumu.

“Bergsoy” kopvērtējumā ar 21 punktu atrodas 11. vietā. Tikpat punkti arī desmitās pozīcijas komandai “Bodo”. Vien desmit labākās komandas sezonas noslēgumā saglabās vietu 1. līgā, tāpēc Gorbunovam nākamajā spēlē svarīgi uzvarēt.

Foto: Tubos Aranda Villa de Aranda

Informācijas avoti: www.liquimoly-hbl.dewww.handball.netwww.handball.nowww.rfebm.com