Federācija 26.10.2020 17:48

Murjāņu sporta ģimnāzijā ieklāts jauns handbola segums

1603727327.jpg

Aizvadītajā nedēļā naktī no ceturtdienas uz piektdienu Murjāņu sporta ģimnāzijā tika ieklāts speciāls handbola segums. Ieklāšanas procesu veica septiņi cilvēki astoņu stundu garumā Vidzemes Olimpiskā centra sporta kompleksa pārziņa Jāņa Sniedzes vadībā. Laukums pirms tam vēl tika izrullēts un vairākas dienas nogūlās. 

Iepriekš Murjāņos handbolu spēlēja uz dēļu parketa, bet tagad to varēs darīt uz piemērota seguma, uz kura būs mīkstāka piezemšānās, labāka amortizācija, kā arī uz tā būs tikai handbola līnijas. Projekts tika veikts sadarbībā ar Murjāņu sporta ģimnāziju un Latvijas handbola federāciju.

Murjāņu sporta ģimnāzijas direktora vietas izpildītājs Sergejs Čevers: “Paldies, ka laukums tika uzlikts. Viennozīmīgi tas ir labas kvalitātes. Tur vēl dažas vietas ir nedaudz jāpieslīpē. Labi, ka jaunajiem būs tāda iespēja spēlēt uz tāda seguma. Laukums kādu laiku stāvēja sarullēts maliņā un treniņprocesam netraucēja. Pirms skolēnu brīvlaika izklājām laukumu, lai tas noguļas.”

VOC sporta kompleksa pārzinis Jānis Sniedze: “Ieklāšanas process kopumā ilga astoņas stundas, ko veica septiņi cilvēki. Esam klājuši dažādus segumus vairākiem sporta veidiem. Handbolam segumus parasti klājam Valmierā, tad vēl arī turnīros Rīgā. Murjāņos bija jāpielāgojas laukuma izmēriem, jo dažas vietas bija jāpiegriež, piemēram, četri stabi.”

Murjāņu sporta ģimnāzijas handbola nodaļas galvenais treneris Arnolds Straume: “Iepriekšējais laukums dēļu parkets bija no Padomju Savienības laikiem. Tas bija morāli novecojis. Kādas 50 reizes pulēts un krāsots, kā arī diezgan traumatisks. Tagad jaunajā laukumā būs mazāks risks gūt traumas, būs labāka amortizācija un patīkamāk trenēties. Domāju, tas dos labu piegaršu, jo arī puišiem vairāk gribēs trenēties. Laukumu gaidījām diezgan ilgi, bet tagad tikai tas ir jāizmēģina. Atsauksmes par jauno laukumu vēl nav, jo valstī noteikto ierobežojumu dēļ Murjāņu audzēkņiem nav sanācis to izmēģināt. Handbola laukumu Murjāņu audzēkņi paši mazgā. Vienreiz divās nedēļās mazgāsim, jo mums nav citu variantu. Iepriekšējā seguma mazgāšana prasīja apmēram no pusotras līdz divām stundām, bet vēl nezinām, cik ilgi būs jāmazgā jaunais.”