Veterāni 24.11.2019 22:00

Miris bijušais “Celtnieka” meistarkomandas līnijas spēlētājs Roberts Vecums-Veco

vecums.jpg

Pēkšņā nāvē 62 gadu vecumā miris bijušais Rīgas “Celtnieka” handbola meistarkomandas līnijas spēlētājs, handbola treneris un tiesnesis Roberts Vecums-Veco.

Roberts plašākai handbola sabiedrībai kļuva pazīstams, kad iestājās toreizējā RPI un ar Harija Čebrikova vadīto komandu kļuva par Latvijas čempionu, kā arī kļuva par vienu no labākajiem līnijas spēlētājiem. Sekoja uzaicinājums “Celtnieka” meistarkomandā, ar kuru ir uzvarēts PSRS čempionāta 1. līgā un spēlēts augstākajā līgā. Roberts Vecums (par to, ka viņam ir dubultuzvārds, daudzi ilgi pat nezināja) jeb draugu un labu paziņu lokā “Vecais” meistarkomandā ļoti ilgi nespēlēja (5-6 sezonas), viņš pievērsās jauno handbolistu trenēšanai “Celtnieka” sporta skolā, viņam bija savas idejas zēnu mācīšanai spēlēt rokasbumbu, viņam bija savs spēles redzējums. Roberts arī sāka tiesāt spēles un tolaik jaunizveidotais tiesnešu pāris Ilmārs Kazinieks-Roberts Vecums tika uzskatīts par vienu no perspektīvākajiem (abi kopā savulaik spēlēja gan RPI, gan “Celtnieka” rindās), viņi sekmīgi tiesāja arī virslīgas spēles.

Aizgājis no handbola, Roberts pievērsās celtniecībai, ko studēja RPI, kļuva par dekoratīvo būvelementu veidotāju, būdams RERE Grupa restaurācijas darbu eksperts, Roberts Vecums-Veco saņēma Latvijas Restauratoru biedrības Goda balvu par veiksmīgu ideju ģenerēšanu vēsturisko liecību saglabāšanā un ieguldījumu Latvijas kultūras un arhitektūras pieminekļu saglabāšanā. Robertu varēja sastapt Latvijas handbola izlases spēlēs, viņš priecājās par Latvijas vīriešu izlases iekļūšanu Eiropas čempionāta finālturnīrā, taču diemžēl nesagaidīja šo vēsturisko notikumu savā sporta veidā…

Latvijas Handbola federācija izsaka līdzjūtību Roberta Vecuma-Veco ģimenei un tuviniekiem. Atvadīšanās no Roberta notiks 28. novembrī plkst. 13 Krematorijas Lielajā zālē.