Federācija 25.01.2022 11:03

LINDAS UN JEVGEŅIJA EHF RĪKOTO PROJEKTU POZITĪVĀ PĒCGARŠA

93bf5de3-476e-4e8c-9cf0-143de1f67b84

Kā jau iepriekš ziņojām, Eiropas Handbola federācija (EHF), paralēli šobrīd notiekošajam Eiropas čempionātam, rīko dažādas ārpus handbola laukuma aktivitātes, kā, piemēram, treneru un spēlētāju seminārus. Aizvadītajā nedēļā “EHF Master Coach” seminārā piedalījās Salaspils SS trenere Linda Bogdanova, savukārt nedēļas nogalē “Respect Your Talent” nometnē piedalījās Murjāņu sporta ģimnāzijas audzēknis Jevgeņijs Rogonovs.

Lindas Bogdanovas “EHF Master Coach” semināra pieredze

Kā atzina Linda, Budapeštā viņai ir gājis ļoti labi, tā esot bijusi lieliska pieredze ar ļoti interesantām lekcijām. “Mums bija ļoti intensīvs grafiks, katru dienu, visas dienas garumā, tikai ar nelieliem pārtraukumiem mums bija lekcijas. Katru dienu no rīta neiztikām arī bez Covid testēšanas. Bija divas praktiskās nodarbības, vienu no tām vadīja bijušais FC Barcelona, tagad CS Dinamo Bucureșt treneris Xavier Pascual. No teorētiskajām lekcijām, kā interesantāko varu izcelt David Davis (HC Vardar treneris) lekciju, kurš ļoti daudz stāstīja no savas pieredzes, daudz iesaistot arī mūs, lūdzot uzdod jautājumus. Interesanta lekcija bija par psiholoģisko sagatavotību, pašapziņu un ’Mental Thougnes’, ko vadīja islandiešu speciālists Johann Ingi Gunnarsson. Viņš strādā ar Islandes handbola izlasi. Principā no katra lektora – trenera varēja aizgūt ļoti daudz labas informācijas, kas noderēs turpmākajā trenera darbā.”

Tāpat Linda atzīst, ka ir lietas, kuras mazliet lika izkāpt no komforta zonas, piemēram, komunicēšana angļu valodā, bet arī, tas ātri vien vairs nav sagādājis problēmas – “Sākumā daudz lietas lika izkāpt no savas komforta zonas, sākot jau ar to, ka seminārs notika citā valstī, daudz treneri no dažādām valstīm, komunikācija, protams, ka angļu valodā. Pirmajās dienās komunicējot ar treneriem, atbildot uz jautājumiem, prezentējot grupu darbus, nācās piedomāt pie valodas – pie precīzākas izrunas un handbola terminu izmantošanas angļu valodā. Nākamajās dienās viss jau bija vieglāk.”

Ja līdz šim Lindai šķita, ka šie kursi ir paredzēti treneriem, kuri vada profesionālas/top komandas, tad šogad, esot bijuši ļoti daudz jauno treneru. “Šogad ļoti daudz piedalījās jauno treneru, kuri strādā ar jaunatnes klubiem un tikai nedaudz ir iesaistīti pieaugušo komandu sistēmās. Daudz bija jaunatnes treneru, kuri strādā handbola akadēmijās – Vezspremā, Pick Szgedā un Leipcigā. Interesantas viedokļu apmaiņas, pieredzes stāsti un jauni kontakti.”

Šajā modulī lielākais uzsvars tika likts uz spēļu analīzi – “Mums tika rādīti piemēri, kā spēles tiek analizētas Nīderlandē, Turcijā un kā izskatās savas komandas un pretinieku komandas analīze, kuru veic Xavier Pacual un David Davis. Paši apmeklējam spēles klātienē, Budapeštas tikko uzceltajā arēnā MVM Dome, kur uz Ungārijas spēlēm bija izpārdotas biļetes – 20 000 skatītāju. Fantastiska atmosfēra! Spēļu laikā mums grupās bija jāveic komandu analīze pēc dažādiem kritērijiem un nākamajā rītā jāprezentē.”

Linda pastāsta arī par to, kādi ir nākamie soļi šajā projektā un kādi darbi viņai jāveic individuāli šajā laika posmā, līdz nākamajam semināram. “Ar nepacietību gaidu nākamo moduli, kurš norisināsies jūlijā. Līdz tam jāveic divi mājas darbi – video treniņš un tā prezentācija, kā arī noslēguma darba tēmas iesūtīšana. Decembrī ir plānota šī noslēguma darba aizstāvēšana komisijas priekšā.”

Jevgeņijs Rogonovs iedvesmojas “Respect Your Talent” nometnē

Arī Jevgeņijs no Budapeštas atgriezās pozitīvi noskaņots, motivēts un iedvesmots. ‘’Respect Yout Talent’’ projekta un arī nometnes viena no galvenajām domām ir personības attīstība ne tikai laukumā, bet arī ārpus tā. “Ieguvu unikālu iespēju strādāt ar labākajiem handbola spēlētājiem, EHF vēstniekiem un sporta ekspertiem. Runājām par sportistu tiesībām, sociālajiem medijiem, antidopingu, kā arī ieguvu iespēju dzirdēt ari spēlētāju pieredzi.”
Viena no spilgtākajām Jevgeņija atmiņām, kuru viņš vēlas sev paturēt ir spēles apmeklēšana: “Visslābākās atmiņas ir no Eiropas čempionāta spēles apmeklējuma, lielajā MVM Dome arēnā. Tā bija neaprakstāma atmosfēra, fani, un, protams, lieliski spēlētāji laukumā. Šo atmiņu es gribu paturēt nākotnei un atcerēties to, kad spēlēšu kopā ar Latvijas lielo izlasi, kādā no lielajām arēnām.”
Jaunais handbolists atzīst, ka nometnes apmeklējums ir devis jaunu enerģijas devu un motivāciju attīstīties: “Šī nometne deva ļoti lielu pieredzi, daudz padomu, un motivāciju strādāt vēl vairāk un vēl cītīgāk, gan uz laukuma, gan ārpus tā. Jevgeņija prāt viens no spilgtākajiem un iedvesmojošākajiem spēlētāju stāstiem bija Slovēnijas handbolista Vid Kavtičnik pieredzes stāsts. ”Viņš savas karjeras laikā trīs reizes piedzīvojis krustenisko saišu plīsumus, daži sportisti nevar tikt galā ar vienu plīsumu, bet Vids tika galā ar trim. Viņš stāstīja, ka tas bija fiziski grūti, bet psiholoģiski, tas viņam šķitis neiespējami. Tomēr viņš ir nolēmis, ka grib turpināt un pamēģināt pārbaudīt sevi – vai viņam, tas izdosies vai nē? Viņam izdevās un jau pēc gada Montpeljē sastāvā viņš izcīnīja Čempionu līgas titulu. Tas mani motivēja un lika saprast, ka man attaisnojumu nedrīkst būt.”