Federācija 09.01.2023 17:44

Līga Bīriņa: “Esam spēruši pirmos soļus uz augstāku handbola attīstību visā Ziemeļu reģionā!”

image_50439681

Sestdien, 7. janvārī,  Rīgā norisinājās Baltijas jūras valstu handbola attīstības tikšanās, kurā piedalījās pārstāvji no Lietuvas, Igaunijas, Somijas un Latvijas Handbola federācijām. 

Tikšanās sākumā katra dalībvalsts dalījās esošajā pieredzē par situāciju valstī un mērķiem handbola attīstībā dažādos virzienos, kas sevī ietver pieaugušo izlašu un klubu turnīrus, jauniešu izlašu un klubu čempionu turnīrus, kā arī Baltijas līgas attīstību sieviešu un vīriešu konkurencē un viņu izglītību. 

Tikšanās laikā ne vien tika pārrunāti un nosaukti attīstības virzieni, bet arī izstrādāts rīcības plāns 2024. – 2027. gadu periodam. Latvijas Handbola federācijas ģenerālsekretāre Līga Bīriņa uzsver, ka jau pirms valstu tikšanās visi bija “uz viena viļņa” par to, ka visos līmeņos ir jānodrošina pēc iespējas vairāk draudzības spēles savā starpā. Tādēļ, balstoties uz aktuālajiem tekošā gada notikumiem, tiks organizētas kausa izcīņas un turnīri. 

Būtiska ir arī klubu un sporta skolu attīstība, tāpēc tiek plānots, ka jau šajā gadā tiks aizvadīts Baltijas jūras valstu vietējo čempionu Kausa izcīņa vienā vecuma grupā, taču noteikti ar laiku tas tiks organizēts dažādās vecuma grupās. 

Lielāku nozīmi ir mērķis piešķirt arī treneru, tiesnešu un menedžeru izglītībai, tādējādi veicinot sadarbību izglītības jautājumos, piesaistot gan vietējos, gan ārvalstu speciālistus. Kā viens no plāna punktiem tika izskatīts arī EHF Master Coach kursa organizēšana mūsu reģionā. Šī dalībvalstu tikšanās ir pirmie soļi, lai veicinātu Ziemeļu reģionu handbola attīstību. 

Līga Bīriņa: “Uzskatu, ka esam paspējuši ielēkt pēdējā vilcienā, lai plānveidīgi kopīgiem spēkiem strādātu pie handbola attīstības, kā to dara daudzi citi reģioni Eiropā.”

Katrai no dalībvalstīm tika sadalīti darba pienākumu un jau šī gada janvāra beigās notiks atkārtota tikšanās, lai soli pa soli turpinātu uzsākto attīstības ceļu. Papildus valstu vadītājiem un pārstāvjiem bija iespēja divas dienas sekot līdz aizraujošām spēlēm Baltijas Kausā 2023.