Izlases 12.09.2019 21:00

LHF prezidenta Bičevska ziņojums pirms jaunās sezonas

bicevskis.jpg

Latvijas Handbola federācijas (LHF) prezidenta Mārtiņa Bičevska ziņojums pirms 2019./2020. gada sezonas sākuma. 

Latvijas vīriešu valstsvienība
Latvijas nacionālā izlase 2020. gada ievadā pēc veiksmīga kvalifikācijas turnīra pirmo reizi vēsturē startēs Eiropas čempionāta finālturnīrā. Atskatoties uz ceļu pretim mērķim, jāsaka, ka bija pieejami visi labākie spēlētāji. Visi padarīja savu darbu. Spēlētāji, treneri, menedžments. Bijām īsta komanda. Tas arī būs fundamentāli svarīgi turpmāk. Ir jāsaglabā šī spēcīgā kopības sajūta. Esam sagatavojuši un iesnieguši IZM un valdībai lūgumu papildus ārkārtas līdzekļu piešķiršanai izlases sagatavošanai un nonākšanai Eiropas čempionāta finālturnīrā. Tāpat papildus realizējam speciālu mārketinga programmu, lai piesaistītu privātos atbalstītājus. 

Treneru korpuss tiks papildināts ar PRO trenera licenci ieguvušo Sandri Versakovu. Ceram, ka uz Eiropas čempionātu brauksim labākajā sastāvā ar līderi Daini Krištopānu priekšgalā. Viņš ir nopietns spēks visā pasaules handbolā. EHF Čempionu līgas uzvarētājs un simboliskās izlases dalībnieks. Sagatavošanās posms būs sadalīts trīs posmos. Oktobrī izlase dosies uz treniņnometni Luksemburgā, kur aizvadīs pārbaudes spēles, decembrī divreiz dosimies uz treniņnometnēm Valmierā, savukārt Rīgas Domes kauss šoreiz risināsies janvāra ievadā. 

Jaunatnes izlases 
Aktīvā procesā šobrīd ir trīs jaunatnes izlašu veidošana – U20, U18 un U16. Šajā sezonā visas trīs startēs starptautiskos turnīros Latvijā, Baltkrievijā, Čehijā un Lietuvā. Lielākais notikums pašu mājās būs 2020. gada Eiropas čempionāta finālturnīrs B divīzijā U20 izlasēm. Kāda vecuma finālturnīru Latvija uzņems pēc 16 gadu pārtraukuma. Lai mūsu izlase veiksmīgi varētu sagatavoties, Rīgas Domes kausā šoreiz sacentīsies arī U20 komandas. 

U18 izlasei arī nākamajā gadā ir plānots starts Eiropas čempionāta finālturnīrā B divīzijā. Par jaunatnes izlašu produktīvu darbu liecina pagājušajā sezonā SynotTip handbola Virslīgā sasniegtais, kad Latvijas jaunatnes izlases bāzes komanda regulāro turnīru noslēdza ceturtajā vietā. 

Šogad Eiropas čempionātā B divīzijā U17 izlasēm startēja Latvijas meiteņu izlase. Taisnības labad gan jāsaka, ka šis turnīrs parādīja negatīvas tendences jaunatnes handbolā meitenēm. Šobrīd Sporta skolas nespēj sagatavot konkurētspējīgas spēlētājas Eiropas līmenim. Nakotnes kontekstā varu atklāt, ka tiks veidota sadarbība ar Jēkabpils Sporta skolu un pilsētas pašvaldību. Uz šīs sadarbības bāzes veidosim 2004. gadā un jaunāku meiteņu izlases veidošanu, kas attiecīgi pārstāvēs Latviju 2021. gada Eiropas čempionāta finālturnīrā U17 izlasēm. 

Pludmales handbols
Šovasar pludmales handbolam bija iespēja sevi reprezentēt #BeActive pludmales spēļu ietvaros Rīgā. Šo iespēju izmantoja meiteņu komandas, un šajā konkurencē par čempionēm kļuva Jēkabpils Sporta skolas handbolistes. Kopumā par turnīru bija lieliskas atsauksmes, par sacensību kvalitāti. Ceram, ka nākotnē interese par pludmales handbolu tikai pieaugs un arī plašāks skaits handbolistu izmēģinās šo aizraujošo sporta veidu. 

Sadarbība ar EHF un IHF
2019. gadā piedalījos Eiropas Handbola federācijas (EHF) konferencē par nākotnes finansēšanas modeli Eiropas handbolā. Savukārt ģenerālsekretārs Guntis Ciematnieks piedalījās Eiropas čempionāta izlozē Austrijas galvaspilsētā Vīnē, kā arī pabeidza speciālu apmācību komandu menedžmentā. Pats jūlijā vēl piedalījos Starptautiskās handbola federācijas (IHF) kongresā. Ar EHF un IHF atbalstu esam ieguvuši finansējumu ekipējuma, inventāra un jaunu laukumu seguma iegādei, tostarp speciālu grīdas segumu nacionālās izlases vajadzībām. EHF atbalstījusi jaunatnes handbolu ar vairāk nekā 350 bumbām, tāpat esam saņēmuši inventāru minihandbolam. Tas viss ir būtiski, lai turpinātu handbola attīstību Latvijā. 

Metodika
Visa 2019. gada garumā LHF ir organizējusi vairākus treneru seminārus, iesaistot pieredzes bagātus speciālistus. Iepriekšējā nedēļā notika Ērika Visocka seminārs par sportistu fizisko sagatavotību. Savukārt novembrī plānojam noslēdzošo trešo semināru ar Valērija Putāna dalību, kurš sevi karjeras gaitā ir pierādījis, kā ļoti augstas klases speciālistu. Šajā ziņā LHF aktīvi plāno turpināt darbu arī nākotnē, rupējoties ne tikai par treneru, bet arī par Latvijas tiesnešu attīstību.

Latvijas čempionātu starts
Septembrī startēs jaunā Latvijas čempionātu sezonu. SynotTip Virslīgā vīriešiem būs astoņas komandas, Virslīgā sievietēm – sešas, 1. līgā vīriešiem – astoņas. Ļoti svarīgi, ka vīriešu spēcīgākajā čempionātā LHF ir izdevies panākt vienošanos par vēl divu gadu līgumu ar ģenerālsponsoru SynotTip. Noslēgumā aicinu visus uz Rīgas čempionāta izšķirošajām spēlēm šo svētdien. Visiem būs iespēja vērot pirmo šīs sezonas Latvijas handbola “El Clasico” – “Tenax Dobele” pret “Celtnieks Rīga”. Savukārt jaunatnes čempionātos startēs vairāk nekā 70 komandas, bet minihandbola trešā sezona startēs ar turnīru Salaspilī jau septembrī Eiropas sporta nedēļas ietvaros. Uz tikšanos handbola laukumos!