Izlases 25.01.2020 12:21

LHF informē par jaunumiem Latvijas handbola sakarā

1579954908.png

Latvijas Handbola federācija (LHF) tās prezidenta Mārtiņa Bičevska personā informē par vairākiem jaunumiem Latvijas handbola sakarā. 

Eiropas U20 čempionāts B divīzijā

Šonedēļ valdība apstiprinājusi līdzfinansējumu 25000 eiro apmērā  U20 čempionāta sarīkošanai šovasar Rīgā. "Atkārtoti vēlamies atzīmēt, ka EHF ir novērtējuši mūsu līdzšinējo darbu un piešķirusi tiesības LV organizēt U20 Eiropas čempionātu B grupai, un tas tālāk ļaus popularizēt mūsu sporta veidu Latvijas jaunatnes vidū," komentē LHF prezidents Bičevskis.

Eiropas U20 čempionāta viena no rīkotājvalstīm būs Latvija, bet otra – Bosnija un Hercegovina. U20 čempionātā B divīzijā kopumā startēs 21 komanda, no kurām Latvijā cīnīsies 11 izlases – bez Latvijas vēl arī Rumānija, Baltkrievija, Maķedonija, Turcija, Luksemburga, Gruzija, Bulgārija, Kosova, Lielbritānija un Beļģija. Latvija pēc izlozes nonākusi A grupā, kurā startēs sešas izlases. Arnolda Straumes vadītās komandas pretinieces būs Rumānija, Turcija, Gruzija, Lielbritānija un Beļģija. 

Eiropas čempionāts U20 izlasēm B divīzijā notiks no 3. līdz 12. jūlijam. Latvijas grupas visas spēles notiks Rīgā, Elektrum Olimpiskajā centrā. Jau tagad ir zināms, ka turnīra pirmajā dienā Latvija pulksten 19:00 tiksies ar Rumāniju, bet turpinājumā mūsējos sagaida spēles ar Turciju, Lielbritāniju, Beļģiju un Gruziju. Pusfinālā iekļūs divas grupas spēcīgākās komandas. 

EHF prezidentu konference Stohkolmā

LHF prezidents Mārtiņš Bičevskis šobrīd atrodas Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā, kur bez izšķirošajām Eiropas čempionāta spēlēm notiks arī EHF prezidentu konference. "Svarīgākais jautājums, par ko tiks diskutēts, būs kādā veidā tālāk attīstīt handbolu Eiropā, kādā veidā atbalsta programmas finansēt. Šī būs iespēja diskutēt par nepieciešamību attīstīt Austrumeiropas un īpaši Baltijas reģionā speciālas programmas, kas ļautu mūsu treneriem gūt starptautisku pieredzi un prasmes, kā arī mācīties visas jaunākās tendences handbolā 

Tāpat nozīmīgi domāt par tiesnešu apmācības programmam. Būtiski pārliecināt Eiropas kolēģus, ka tik mazās valstīs ar ierobežotu finanšu pieejamību šādas EHF finansētas attīstības programmas ir ļoti svarīgas tālākai handbola attīstībai mūsu reģionā.Tas arī ļaus efektīvāk diskutēt ar mūsu valdību un pašvaldībām par līdzfinansējumu un dos pamatu sarunām ar privātiem uzņēmumiem," par gaidāmo konferenci stāsta Bičevskis.

Par Latvijas izlases dalības izvērtējumu Eiropas čempionāta finālturnīrā

"Šobrīd notiek atskaišu apkopošana no treneriem spēlētājiem un menedžmenta. Pēc atskaišu apkopošanas rikosim gan ekspertu – treneru diskusiju, gan padomes diskusiju, lai varētu izdarīt maksimāli vērtīgus secinājumus par gūto pieredzi un tālāk daramiem darbiem," informē LHF prezidents. Atgādinām, ka šogad Latvija pirmo reizi vēsturē piedalījās Eiropas čempionāta finālturnīrā, kurā gan spēcīgā grupā nācās atzīt Spānijas, Nīderlandes un Vācijas pārākumu.

Valērija Putāna treneru seminārs

LHF informē, ka februārī notiks pieredzes bagātā trenera Valērija Putāna semināru noslēdzošā trešā daļa. 57 gadus vecais treneris ir dzimis Latvijā, mācījies Murjāņu sporta ģimnāzijā, augstāko izglītību ieguvis absolvējot Latvijas Valsts fiziskās kultūras institūtu. Deviņdesmito gadu sākumā speciālists pārcēlās uz dzīvi Norvēģijā.

Spēlētāja karjeras laikā Putāns spēlējis Padomju Savienības jaunatnes un junioru izlasēs, pārstāvējis Latvijas meistarkomandu ‘’Celtnieks’’, kā arī spēlējis Norvēģijas augstākajā līgā. Trenera karjeras sākumposmā Putāns vadījis Latvijas sieviešu junioru izlasi, ilgus gadus strādājis Norvēģijas komandā ‘’Byasen Handball Elite’’, kā arī bijis Norvēģijas junioru izlases galvenais treneris.

2009. gadā ar Norvēģijas junioru izlasi Putāns kļuva par Eiropas čempionu, bet gadu vēlāk šo komandu aizveda līdz pat pasaules čempionāta zeltam. Putāna komandas divreiz piedalījušās EHF kausa pusfinālā, divreiz iekļuvušas Čempionu līgas ceturtdaļfinālā, tāpat trenera kontā ir trīs Norvēģijas augstākās līgas zelti, pieci sudrabi un divas bronzas.