Federācija 24.09.2021 09:44

LHF biedri ievēl jaunu prezidentu

DSC_0409

Vakar, Rija VEF Hotel (Rīgā), notika Latvijas Handbola federācijas biedru sapulce, kuras viens no galvenajiem mērķiem bija jauna LHF prezidenta ievēlēšana. Par prezidenta kandidātiem tika izvirzīti divi handbola aprindās zināmi cilvēki – Ronalds Pambakers un Ivita Asare. Abi amata kandidāti sapulces laikā uzstājās, prezentējot sevi, savas idejas un paužot savu redzējumu par handbolu un tā attīstību Latvijā. Tāpat uzrunu teica nu jau bijušais Latvijas Handbola federācijas prezidents Mārtiņš Bičevksis, kurš šajā amatā bija divus termiņus: “Federācijā ir pavadīti 8 ar pus gadu. Divi termiņi ir labs laiks, lai pavilktu svītru, rezumētu un dotu vietu jaunai enerģijai federācijas tālākai attīstībai. Vēlos pateikties LHF biedriem par līdzšinējo atbalstu, saviem kolēģiem padomē ar ko kopā strādāts un daudz diskutēts, un visiem trīs ģenerālsekretāriem (Anrijam Brencānam, Guntim Ciematniekam un Normundam Blomem), kuri ir veltījuši savu laiku un enerģiju federācijas attīstībai.” M. Bičevskis izceļ nozīmīgākos notikumus savas prezidentūras laikā: ” Kā nozīmīgākos notikumus handbola dzīvē šajā laikā vēlētos atzīmēt:
– Pirmkārt, protams, Latvijas nacionālās izlases kvalificēšanos un līdzdalību Eiropas handbola 2019. gada čempionāta finālturnīram .
– Otrkārt, federācijas izcīnītās tiesības organizēt Eiropas U-19 junioru B Čempionātu Rīgā un tā norisi 2021. gada vasarā.
– Treškārt, Murjāņu sporta ģimnāzijas handbola sekcijas saglabāšanu un tālāko attīstību, kā nacionālās izlases kandidātu kalvi.”
Tāpat bijušais prezidents atzīst, ka ne bez sekām palikusi arī pandēmijas radītā vide: “Protams jāatzīmē, ka šajā laikā arī esam izjutuši pandēmijas seku radītos robus, kas ir ietekmējis gan jauniešu, gan pieaugušo skaitu, kuri aktīvi trenējas handbolā. Tāpat būtu gribējies iespēt vairāk attiecībā uz jauno treneru piesaisti un handbola metodikas attīstībā. Bet priecājos, ka šogad kā organizācija esam spēruši platu soli labākas korporatīvās pārvaldības virzienā. Ar šo rudeni ir ieviesta jaunā sistēma, kuras ietvaros ir konsolidēta padome, kas savukārt ievēlēs jaunu valdi – trīs cilvēku sastāvā. Tādējādi tiks paplašināta federācijas kapacitāte menedžmenta līmenī.”

Pēc abu kandidātu uzstāšanās, Ronalds Pambakers atsauca savu kandidatūru, kas nozīmēja, ka biedru balsojums notiks tikai par Ivitas Asares kandidatūru. No 24 klātesošajiem balsstiesīgajiem biedriem – par Ivitu Asari balsoja 23, bet atturējās viena persona, kas nozīmēja, ka nākamos četrus gadus LHF prezidente būs Ivita Asare.
Tāpat Ivita Asare izvirzīja savus kandidātus LHF Padomei, kuri tika ievēlēti ar 23 balsīm par un vienu pret.

LHF Padomes sastāvs:
Ivita Asare
Anita Puncule – Ludza
Linda Karloviča – Dobele
Raitis Puriņš – Rīga
Edgars Korzāns – Jūrmala
Zigmunds Mickus – Vaiņode
Ronalds Pambakers

M. Bičevskis uzskata, ka pārmaiņas LHF pārvaldībā ir veiksmīgi sakritušas ar jaunās prezidentes ievēlēšanu: “Man ir prieks, ka tas sakrīt ar Ivitas Asares ievēlēšanu par jauno prezidenti. Ivitas uzkrātā pieredze biznesā var kalpot par bāzi labu attiecību veidošanā kā ar valsts un privātajiem, tā starptautiskajiem sadarbības partneriem. Savukārt sievišķā enerģija un Ivitas entuziasms var būt būtisks plus darbā ar handbola entuziastiem. Šīs vēlēšanas parāda lielisku handbola sabiedrības spēju skatīties nākotnē ar atvērtu prātu.”
Mārtiņš Bičevskis, atvadoties no sava amata, jaunajai komandai novēl: “Jaunajai prezidentei un viņas komandai novēlu enerģiju, spēju federācijas biedrus konsolidēt vienā virzienā un veiksmi, lai izdodas tālāk attīstīt handbolu Latvijā.”

Pēc ievēlēšanas amatā, Ivita Asare pauda prieku un gandarījumu, bet lūdza laiku un sapratni: “Paldies par uzticēšanos. Šobrīd, lūdzu man dot mazliet laika “ieskrieties”, apzināt visu informāciju, uzsākt komunikāciju un virzīties uz priekšu. Vēlos būt klātesošs prezidents, nevis dīvānā sēdētājs, kurš visu zina labāk par citiem. Tāpat aicinu visus LHF biedrus un jebkuru handbolam tuvu cilvēku ar idejām un ieteikumiem vērsties pie Latvijas Handbola federācijas, iesaistīties dialogos un iet uz kompromisiem. Lai mums veiksmīga un rezultātus nesoša sadarbība!”