Vīriešu izlase 22.12.2021 16:27

Latvijas vīriešu izlase uzsāk gatavošanos Rīgas Domes kausam un kvalifikācijas spēlēm

LV

Latvijas vīriešu handbola izlase pirmdien, 20. decembrī, uzsāka gatavošanos Rīgas Domes kausa, kā arī Eiropas un Pasaules čempionātu kvalifikācijas spēlēm. Līdz svētkiem izlase aizvadīs treniņnometni Dobelē, pēc tam dosies īsās svētku brīvdienas. Savukārt 27. decembrī aizvadīs treniņus Rīgā, bet 28. un 29. decembrī spēles “Rimi Olimpiskajā centrā”.

Rīgas Domes kausā notikušas nelielas izmaiņas dalībnieku sastāvā, diemžēl Covid-19 ierobežojumu dēļ, Baltkrievijas izlase nevarēs ierasties uz spēlēm Latvijā, tādēļ, lai turnīrs norisinātos pilnvērtīgi – ar četru komandu dalību, Rīgas Domes kausā spēlēs Latvijas B izlase.

Līga Bīriņa, LHF ģenerālsekretāre
“Esam priecīgi, ka, neskatoties uz esošo situāciju pasaulē un turnīra organizēšanas laikā sastaptajām grūtībām, spējām vēl šī gada izskaņā noorganizēt tradicionālo Rīgas Domes kausu, kurš pēc divu gadu pārtraukuma atgriežas Latvijas sirdī, Rīgā, “Rimi Olimpiskajā centrā”.
Pirmkārt, liels paldies katram spēlētājam un treneriem par gatavību pārstāvēt valsts izlasi un iepriecināt mūsu atbalstītājus šajā turnīrā, tādējādi arī gatavojoties Eiropas un Pasaules čempionāta kvalifikācijas spēlēm, kas norisināsies janvārī. Kā arī paldies klubu izlasei, kura pēdējā brīdī tika mobilizēta, sakarā ar Baltkrievijas B komandas pēkšņo dalības atcelšanu, saistībā ar Covid-19 ierobežojumiem.
Esam pateicīgi  Rīgas Domei par atbalstu šim turnīram, tādējādi sniedzot mums iespēju turpināt mūsu handbola tradīcijas Rīgā. Kā arī liels paldies par atbalstu Latvijas Sporta federāciju padomei un katram sadarbības partnerim, kuri šos handbola svētkus padarīs krāšņākus, gardākus un īpašākus gan spēlētājiem, gan mazajiem skatītājiem!
Aicinu ikvienu būt kopā ar Latvijas izlasi un Latvijas klubu izlasi un atbilstoši valstī noteiktajai situācijai apmeklēt spēles klātienē!  Novēlu aizraujošas, prieka un emociju pilnas spēles, ievērojot godīgas spēles principus, savstarpējo cieņu!”

Sandris Veršakovs, Latvijas vīriešu izlases galvenais treneris
“Kopš pirmdienas aizvadām treniņnometni Dobelē. Šajos treniņos lielāko uzsvaru liekam uz fizisko sagatavotību. Rīta treniņos handbola bumbām nepieskaramies, bet vakaros ir taktikas treniņi, saglabājot augstu intensitāti.
Runājot par sastāvu, ir prieks, ka Māris Veršakovs un Ingars Dude ir raduši iespēju pievienoties Latvijas izlasei uz Rīgas Domes kausa spēlēm. Ir skaidrs, ka viņi abi nebūs pieejami uz visām kvalifikācijas spēlēm, bet to mēs vēl skaidrojam, tādēļ informācija sekos. Ir spēlētāji, kuri veselības problēmu un mikrotraumu dēļ Rīgas Domes kausā palīdzēt nevarēs, piemēram, Nils Miķelsons un Rihards Leja. Artūrs Kuģis komandai pievienosies pēc Jaunā gada.
Rīgas Domes kausa mērķis mums ir ‘iespēlēt’ komandu, gatavoties kvalifikācijas spēlēm, protams, arī rezultāts ir svarīgs, bet šīs ir vērtīgas spēles, lai gatavotos un iespēlētu visa veida variācijas mūsu sastāvā.
Diemžēl Baltkrievijas komanda nevarēs ierasties, tādēļ tika izveidota Latvijas klubu (B) izlase, kuru vadīs Arnolds Straume. Skaidrs, ka šajā komandā spēlēs liela daļa U-19 izlases spēlētāju, kas arī viņiem ir vērtīgi, jo būs lielāks spēles laiks, plus arī mums, treneriem, būs iespēja viņus redzēt darbībā pret pieaugušo izlasēm.”

Precīzi komandu sastāvi tiks publicēti pirms Rīgas Domes kausa spēlēm. 

Rīgas Domes kauss norisināsies 28. un 29. decembrī, Rīgā, “Rimi Olimpiskajā centrā”.
Biļetes bezrindas.lv – https://www.bezrindas.lv/lv/sporta-biletes/

Spēļu tiešraides – https://sportacentrs.com

Latvijas vīriešu izlases spēļu kalendārs

28.12.18:00Igaunija – Latvijas klubu izlaseRimi Olimpiskais centrs, Rīga (RD kauss)
20:00Latvija – LietuvaRimi Olimpiskais centrs, Rīga (RD kauss)
29.12.12:00Rimi Olimpiskais centrs, Rīga (RD kauss)
14:00LatvijaRimi Olimpiskais centrs, Rīga (RD kauss)
6.01.19:40Latvija – BulgārijaVidzemes Olimpiskais centrs (EURO2024 kval.)
9.01.18:00Bulgārija – LatvijaVarna, Bulgārija (EURO2024 kval.)
14.01.19.00Latvija – ItālijaFēru salas (PČ kval.)
15.01.19:00Latvija – LuksemburgaFēru salas (PČ kval.)
16.01.20:00Fēru salas – LatvijaFēru salas (PČ kval.)