U17 sieviešu izlase 13.08.2021 20:23

Latvijas U17 spēlētājas piedalās EHF “Respect Your Talant” projektā

DSC_8902

“Respect Your Talant” ir Eiropas Handbola federācijas talantu atbalsta programma, kas veicina talantīgu spēlētāju karjeras attīstību; gan handbola laukumā, gan ārpus tā. Projektā piedalās daži no pasaules labākajiem handbolistiem, kurus atbalsta vadošie jomu eksperti, iedvesmojot un pamācot jaunos sportistus.

Projekts notiek katra EHF rīkotā čempionāta laikā, tajā ir iespēja piedalīties katras spēlēs labākajām spēlētājām jeb “Player of the match”. Kā jau iepriekš ziņots, U17 izlase Eiropas čempionātā līdz šim aizvadījusi četras spēles, un katrā no tām tika nosaukta Latvijas izlases vērtīgākā spēlētāja. Pirmajā spēlē pret Islandi tā bija Enija Anča – Enija pirmajā spēlē guva sešus vārtus, taču diemžēl traumas dēļ viņai čempionāts beidzās pāragri.  Spēlē pret Baltkrieviju Laura Hansone – Laura uzsāka čempionātu ar spilgtiem pretinieču metienu atvairīšanas momentiem, Laura laukumā dodas ar lielu enerģiju, savukārt pret Turciju vērtīgākā spēlētāja bija Vitnija Paula Krodziniece, ar katru spēles dienu Vitnija laukumā uzņēmās arvien lielāku atbildību, pierādīja savu potenciālu un realizēja skaistus metienus, bet pret Poliju – Sandra Brikmane, Sandrai bija nepieciešam mazliet vairāk laika, lai nonāktu pie pārliecības par savām spējām. Bet, kad tas bija noticis Sandra spēja uzņemties iniciatīvu sarežģītās spēles situācijās.
Šodien visas četras Latvijas spēlētājas piedalījās “Respect Your Talant” seminārā. Klaipēdā rīkotajā seminārā īpašā viešņa bija Horvātijas handboliste – vārtsardze Jeļena Grubišic (Jelena Grubišic), kura šobrīd pārstāv Rumānijas handbola klubu CSM Bucuresti. 2016. gadā Grubišic kļuva par Čempionu līgas uzvarētāju, tika atzīta par vērtīgāko Čempionu līgas spēlētāju, kā arī atzīta par “Gada handbolisti” Horvātijā.

Latvijas izlases spēlētāju komentārs:
“Šī bija laba pieredze,no kuras mēs daudz ko varējām iegūt! Jelena mums izstāstīja svarīgas lietas ar kurām saskaras profesionālajā sportā, kuras mums noteikti noderēs nākotnē. Viņa minēja daudz dažādas lietas,kuras it kā šķiet tik pašsaprotamas, tomēr bieži aizmirstās un ir labi, ka kāds to atgādina. Mums ir liels prieks, ka mēs varējām piedalīties šāda veida pasākumā, uzzinot kaut ko jaunu un iedvesmojoties no šīs spēlētājas. Kā arī viņa atklāja pāris noslēpumus, padomus, kuri viņas dzīvi ir sarežģījuši , taču mums to jau zinot, pa visam noteikti atvieglos. Paldies par šo lielisko iespēju!”

Rīt Latvijas izlasei noslēdzošā spēle, plkst. 10:00 pret Kosovas valstvienību.