Izlases 03.08.2021 09:39

Latvijas U15 jauniešu izlase gatavojas dalībai Latvijas čempionātā

latvijas-handbola-izlase-sportazinas-com-e1555518954916.v1

Viena no jauniešu izlasēm, kura šovasar ir atjaunota, un ir uzsākusi darbu trenera Arņa Butana vadība ir U15 jauniešu izlase. 2021. gada jūnijā tika organizētas divas Latvijas izlases atlases nometnes handbolā 2006. gada dzimušajiem un jaunākiem zēniem. Lai racionālāk novērtētu šobrīd, esošos spēlētājus šajā vecumā, nometnes tika veidotas pēc reģionālā principa. Daļa spēlētāju piedalījās nometnē no 2.–6. jūnijam Jēkabpils 3. vidusskolas zālē un stadionā, šajā nometnē piedalījās 35 jaunie handbolisti no Ludzas, Skrīveriem, Ogres, Salaspils un Rīgas. Savukārt otrā nometne norisinājās no 9.-13. jūnijam Priekules hallē un stadionā, nometnē piedalījās 29 jaunie handbolisti no Vaiņodes, Auces, Dobeles, Tērvetes, Jūrmalas un Rīgas. Kopā nometnēs piedalījās 64 jaunie handbolisti.
Šajās nometnēs galvenais uzsvars tika likts uz vispusīgās fiziskās sagatavotības izvērtēšanu, kā arī specifiskās fiziskās sagatavotības apzināšanu, tāpat minimāli tika vērtēta arī tehniskā un taktiskā sagatavotība. Nometnes rezultāti palīdzēja atlasīt spēlētājus, kuri tika iekļauti U15 izlases dalībnieku sastāvā pirmssezonas nometnei, šoreiz tika atlasīti 5 vārtsargi un 32 spēlētāji.
Nometnes ietvaros tika veikti gan fiziskās sagatavotības, gan tehniskās un taktiskās sagatavotības testi. Testi palīdzēja treneriem saprast spēlētāju vispusīgo, kā arī specifisko fizisko sagatavotību. Vispusīgās fiziskās sagatavotības testi atklāja, ka spēlētājiem labi sokas lēcieni un sprinti, bet ne tik laba ir fiziskā noturību. Analizējot specifisko fizisko sagatavotību testu, izgaismojas problēmas pie kustību maiņām (uz priekšu un atpakaļ, uz abiem sāniem mainot kustību krietni cieš ātrums).

Nometnes galvenais uzdevums, kurš tika arī sasniegts, bija izveidot datu bāzi fiziskajai sagatavotībai un veikt dažādus antropometriskos mērījumus, kas būs labs kontroles mehānisms, jauniešu attīstībai nākotnē, veicot salīdzinājuma testus. Tika atlasīti 37 nākamās sezonas 1.līgas potenciālie spēlētāji, bet treneris Butans akcentē, ka, tas nenozīmē, ka pārējiem “durvis uz izlasi ir ciet”, labi sevi parādot jaunatnes čempionātos vai sava kluba spēlēs, tiks dota iespēja ikvienam spēlētājam.

Nākamā nometne komandai plānota no 23.-29. augustam, Bulduros, Jūrmalā. Jūrmalas nometnē tiks likta fiziskā bāze un veikts ievads taktiskajos risinājumos  Latvijas čempionāta spēlēm. Nometnes beigās ceram noorganizēt, nelielu turnīru, kurā spēlētājus sadalītu divās līdzvērtīgās komandās, pieaicinot vēl divas citas komandas, lai varētu izspēlēt vairākas spēles, kas ļautu novērtēt spēlētāju varējumu spēļu ritmā uz noguruma fona. 

U15 izlases spēlētāju sarakstas:

Treneris Arnis Butans:

“Liels paldies visiem spēlētājiem, kuri piedalījās nometnēs, bet, kuri šobrīd nav iekļauti spēlētāju lokā, kas piedalīsies nākamajā nometnē. Paldies par paveikto darbu atlases nometnēs un, lūdzu, nevienu “nemest plinti krūmos”, turpināt trenēties un pierādīt sevi savas komandas sastāvā, tādējādi iespējams iekļauties izlases apritē pēc gada, diviem vai vairākiem, jo visvairāk sasniedz tie, kas grib un nepadodas.”