Izlases 01.05.2019 21:00

Latvijas U15 izlase atgriezusies no spēcīgā turnīra Baltkrievijā

u15.jpg

Arnolda Straumes vadītā Latvijas U15 (2004. un 2005. gadā dzimušie zēni) izlase atgriezusies no turnīra Baltkrievijā, kur desmit komandu konkurencē izcīnīta septītā vietā un iegūta liela pieredze.

Turnīrā piedalījās kopumā desmit komandas – piecas no Baltkrievijas un pa vienai no Krievijas, Ukrainas, Moldovas, Polijas un Latvijas. Šādā konkurencē Latvijas U15 izlase izcīnīja septīto vietu, piecās spēlēs gūstot vienu uzvaru, reizi spēlējot neizšķirti un piedzīvojot trīs zaudējumus.

Par aizvadīto turnīru stāsta U15 izlases galvenais treneris Arnolds Straume: “Šis bija pirmais kopīgais turnīrs šai izlasei.

Esmu diezgan apmierināts ar puišu parādīto sniegumu. No sākuma jutu, ka ir nedrošība. Jāpiemin, ka otrajā spēlē palikām ar vienu līnijas spēlētāju, jo notraumējās Andris Vidovskis, kurš ir viens no mūsu pamata spēlētājiem, bet atlikušajā turnīra daļā bija jāiztiek bez viņa. Bet kopumā varu teikt, ka uz katru pozīciju ir divi spēcīgi spēlētāji, kas Latvijas handbola nākotnei ir liels pluss.

Mačus Baltkrievijā nevar salīdzināt ar spēlēm Latvijā, šajā turnīrā bija pavisam cits līmenis. Varējām sevi salīdzināt ar šādu līmeņa komandām. Pavisam droši varu teikt, ka potenciāls spēlētājiem ir, taču ir ļoti daudz jāstrādā. Un patiešām priecē, ka principā šajā vecumā mēs varam novākt divus līdzīgus sastāvus.

Paši spēlētāji, protams, ir apmierināti un priecīgi, ka varēja sevi pārbaudīt šādā līmenī. Spēlēt gribēja visi, to nevar pārmest. Jāturpina vienkārši strādāt. Daudzi spēlētāji nākamajā gadā dosies uz Murjāņiem. Jāstrādā būs pie visiem handbola elementiem. Tagad septembrī šim vecumam sāksies nometnes, dažādi turnīri, bet vēl pirms tam notiks reģistrācija, lai iestātos Murjāņu Sporta ģimnāzijā.

Par uzvarētājiem šajā turnīrā kļuva Minskas SKA handbolisti, kuri principā ar graujošiem rezultātiem apspēlēja visas komandas. Pret SKA arī bija vienīgā spēle, kur arī mēs zaudējām bez variantiem, bet ar pārējām komandām spējām cīnīties kā līdzīgs ar līdzīgu.”


U15 izlases spēļu kalendārs pārbaudes turnīrā Baltkrievijā

Latvija – Chekhov (Krievija) 23:26 (11:13)

Latvija – Odesas apgabals (Ukraina) 25:25 (10:13)

Latvija – Minska (Baltkrievija) 26:29 (13:15)

Latvija – Gomeļas apgabals (Baltkrievija) 27:24 (12:13)

Latvija – Minskas SKA (Baltkrievija) 20:32 (12:15)