Izlases Vīriešu izlase 06.06.2019 21:00

Latvijas spēli pret Slovēniju tiesās dāņi, latvieši dosies uz Serbiju un Islandi

zigmars.jpg

12. jūnija Latvijas nacionālās izlases spēli pret Slovēniju 2020. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas ietvaros tiesās Dānijas tiesneši Martins Gjedings un Mads Hansens. Citās spēlēs par kārtību rūpēsies Latvijas tiesnešu dueti Zigmārs Sondors / Renārs Līcis un Edmunds Bogdanovs / Ivars Čerņavskis. 

Biļetes uz spēli variet iegādāties www.bezrindas.lv – https://www.bezrindas.lv/lv/latvija-slovenija/6631/ Mača sākums pulksten 19:40. Gjedings un Hansens ir Starptautiskās handbola federācijas (IHF) kategorijas tiesneši. 

Latvijas nacionālā izlase kvalifikācijas turnīra pirmajās četrās spēlēs izcīnijusi trīs uzvaras, vienīgo zaudējumu piedzīvojot pirmajā spēlē viesos pret 2017. gada pasaules čempionāta bronzas medaļnieci Slovēniju (21:27). Turpinājumā Latvija savā laukumā Valmierā ar 29:25 pieveica Nīderlandi, savukārt aprīlī Latvija gan viesos (24:18), gan Valmierā (30:24) apspēlēja Igaunijas handbolistus. 

Pēc četrām nospēlētām spēlēm Latvija sava grupā ierindojas otrajā pozīcijā aiz Slovēnijas, kas spējusi uzvarēt visās četrās spēlēs, tādējādi jau nodrošinot sev vietu 2020. gada Eiropas čempionāta finālturnīrā. Trešo vietu ieņem Nīderlandi, kas pagaidām vienīgo uzvaru izcīnijusi pret Igauniju, bet aprīlī abās spēlēs zaudēja Slovēnijai, lai gan 11. aprīlī savā laukumā bija ļoti tuva uzvarai (26:27). 

Noskaidrojies arī, ka 16. jūnijā Latvijas spēli viesos pret Nīderlandi tiesās Polijas tiesneši Bartošs Leščinskis un Marcins Pjehota, kas ir vadošais Polijas tiesnešu duets. Poļi tāpat kā dāni ir IHF kategorijas tiesneši. 

Savukārt Latvijas vadošais tiesnešu duets Zigmārs Sondors un Renārs Līcis, kuri pagājušajā nedēļā strādāja EHF Čempionu līgas “Final 4” turnīrā, dosies uz Serbiju, kur 16. jūnijā rūpēsies par kārtību mājinieku cīņā pret Šveici. Nozīmējumu darbam saņēmuši arī Edmunds Bogdanovs un Ivars Čerņavskis, kuri 16. jūnijā tiesās spēli starp mājinieci Islandi un Turciju.