Izlases Sieviešu izlase 01.05.2021 10:51

Latvijas sieviešu handbola izlase šajās brīvdienās aizvadīs vairākas treniņspēles

IMG-0341

Gatavojoties 2022. gada Eiropas handobla čempionāta kvalifikācijas spēlēm, šajā nedēļas nogalē Latvijas sieviešu handbola izlase Ulbrokas sporta namā aizvadīs kārtējo treniņnometni, kā arī paredzētas trīs treniņspēles, lai labāk sagatavotos kvalifikācijas ciklam.

No 31. maija līdz 6. jūnijam Latvijas sieviešu handbola izlase dosies uz Grieķiju, lai cīnītos par iekļūšanu Eiropas handbola čempionāta sievietēm 2. kvalifikācijas kārtā. Sieviešu izlases pretinieces 2022. gada Eiropas čempionāta 1. kārtā būs Grieķijas, Itālijas un Bosnijas un Hercegovinas izlases.

Tā kā spēles norisināsies jau maija beigās, tad šajā laikā tiek aizvadītas vairākas treniņnometnes, kurās spēlētājas tiek gatavotas tieši šim kvalifikācijas ciklam. Pēdējā treniņnometne bija marta beigās, tomēr, pateicoties tam, ka ir atsākts Sieviešu handbola virslīgas čempionāts, spēlētājām ir bijusi iespēja gūt spēļu praksi.

Šajā nedēļas nogalē, trenējoties Ulbrokas sporta kompleksā, Latvijas sieviešu izlase aizvadīs vairākus treniņus, kā arī tiek organizētas trīs treniņspēles. Sestdien Latvijas sieviešu izlase tiksies ar Sieviešu handbola virslīgas kluba “Jēkabpils SS” un Latvijas U-17 meiteņu izlases apvienoto komandu.

Savukārt, svētdien un pirmdien neierastā formātā tiks aizvadītas divas treniņspēles pret Latvijas U-17 zēnu izlasi, un šīs spēles norisināsies Murjāņos. Šāds formāts, kad tiekās vīriešu un sieviešu komandas, pat treniņspēlēs handbolā nav ierasts, tomēr šajā laikā, kad ir daudz Covid-19 izplatības ierobežojumu ne tikai Latvijā, bet arī citās valstīs, un līdz ar to nav iespējams aizvadīt pārbaudes spēles pietiekamā apmērā, tiek meklēti risinājumi, kā pēc iespējas labāk sagatavot Latvijas sieviešu handbola izlasi startam 2022. gada Eiropas handbola čempionāta kvalifikācijas spēlēs.

Latvijas sieviešu handbola izlases galvenais treneris Māris Cibuļskis iepriekš norādījis, ka Latvijas izlases spēlē nepieciešama izdoma, laba fiziskā sagatavotība, nepieciešama ātra un sakārtota spēle gan aizsardzībā, gan uzbrukumā. Ja iepriekšējās treniņnometnēs tika strādāts ar fizisko sagatavotību un arī izstrādāti individuāli treniņplāni spēlētājām, tad šajā sabraukumā, aizvaidot vairākas treniņspēles, fokuss tiek likts tieši uz taktiku un spēles uzlabošanu.