Sieviešu izlase 29.02.2024 21:17

Latvijas handbolistes zaudē Itālijai 

20240229_LAT_ITA_Dace_Eihvalde-11

Šovakar Dobeles Sporta centrā Latvijas nacionālā sieviešu izlase Eiropas čempionāta kvalifikācijas posma trešajā spēlē ar 14:32 (5:19) zaudēja Itālijas valstsvienībai. Atbildes spēle šo svētdien Itālijas pilsētā Kjeti plkst. 19:00 pēc Latvijas laika. 

Spēles rezultātu 4. minūtē atklāja itāliete Bianka Borbosu (1:0), bet tad sekoja Lindas Kaņepes un Džūlijas Rosomando duelis, kurā pārāka tomēr izrādījās pretiniece, rezultatīvi izpildot arī divus septiņu metru soda metienus un panākot 5:2. 

Turpinājumā itālietes jau izrāvās pārliecinošā vadībā, puslaika beigās atrodoties priekšā ar 19:5, bet visā spēlē uzvarot 32:14.

Latvijas izlases rindās pa trīs rezultatīviem metieniem izpildīja Linda Kaņepe, Madara Cibuļska un Laura Rutkovska. Itālijas izlasē desmit vārtus guva Džūlijai Rosomando.

Latvijas valstsvienības galvenais treneris Māris Cibuļskis:

“Nebija mums iespēja saspēlēties, jo traumas, kas izsita ārā vadošos pamatsastāva spēlētājus tomēr uzlika pārējām lielu nastu. Bet ir jāsāk spēlēt no pirmās minūtes, jābūt atbildīgam par savu darbību laukumā un tas ir galvenais. Pozitīvais, protams, ko labi varēja redzēt arī 59. minūtē, kad vārtsargs atsita bumbu un komanda ar cīņassparu un jaudu gāja uzbrukumā. Šajā epizodē ļoti labi tika izpildīts komandas uzdevums.”

Latvijas valstsvienības vārtsardze Sabīna Vengra:

“Šajā spēlē ne tikai komanda cīnījās, bet arī līdzjutēju atbalsts bija kolosāls. Manuprāt, nepietika veiksmes un metieni nesasniedza vārtus. Arī pirmajā puslaikā redzēju stresu dažām komandas biedrenēm, bet tālāk tas izgaisa. Liels prieks, ka cīnījāmies līdz pēdējai sekundei. Ja atbildes spēlē sametīsim savus metienus, spēsim pievlikt un spēlēt līdzvērtīgi.”

Sadarbībā ar rotu uzņēmumu “Meimelin” Latvijas izlases vērtīgākā Sabīna Vengra un Itālijas izlases vērtīgākā Džūlija Rosomando apbalvotas ar skaistām aprocītēm. Latvijas vārtsardze atvairīja 11 no 25 jeb 44% no pretinieču raidītajiem metieniem.

  • Latvija – Itālija 14:32 (5:19)

Latvija – Laura Rutkovska 3/5, Linda Kaņepe 3/9, Madara Cibuļska 3/9, Patrīcija Elizabete Prūse 2/8, Agnese Sidorova 1/1, Dinija Purviņa 1/3, Anna Aleksa Stankeviča 1/4

Svētdien atbildes spēles tiešraidi skaties Eiropas Handbola federācijas platformā www.ehftv.com.

Foto: Dace Eihvalde