Sieviešu izlase 04.04.2024 20:59

Latvijas handbolistes otro reizi zaudē Slovēnijai

20240404_LAT_SLO_DaceEihvalde-7

Šovakar Dobeles Sporta centrā Latvijas nacionālā sieviešu izlase Eiropas čempionāta kvalifikācijas kārtas spēlē ar 16:34 (5:18) zaudēja Slovēnijas valstsvienībai. Svētdien pēdējā kvalifikācijas spēle pret Franciju plkst. 19:00 pēc Latvijas laika. 

“Meitenes ļoti precīzi izpildīja spēles plānu, cīnījās aizsardzībā un par katru bumbu uzbrukumā. Diemžēl joprojām pieklibo metienu precizitāte, pie kā strādāsim treniņos. Atzīmējama ir sadarbība uzbrukumā un aktīvs darbs aizsardzībā, labi savu darbu paveica vārtsargi. Šodien visa komanda cīnījās. Paldies meitenēm par spēju saliedēties un atdod sevi cīnai,” komandas sniegumu vērtē valstsvienības galvenais treneris Māris Cibuļskis.

Pēc spēles Latvijas izlases spēlētāja Linda Kaņepe atzīst, ka šīs spēles mērķis bija spēlēt pacietīgi: “Mērķi sasniedzām un neļāvām pretiniecēm spēlēt ātru spēli. Kopumā spēle bija laba un komanda ir apmierināta ar sniegumu. Arī par savu sniegumu esmu priecīga, bet, protams, žēl, ka neiemetu savus āra metienus un pie tiem ir jāpiestrādā.”

Latvijas izlasē astoņus no 13 metieniem realizēja Linda Kaņepe, bet Slovēnijas izlasē sešas no sešām reizē precīzi meta Nena Černigoja. Abas spēlētājas atzītas par vērtīgākajām un apbalvotas ar skaistām aprocītēm no Latvijas Handbola federācijas sadarbības partnera “Meimelin”.

Latvija – Slovēnija 16:34 (5:18)

Latvija – Linda Kaņepe 8/13, Arīna Zaharāne 4/6, Linda Krole 2/4, Signe Dumfa 1/1, Patrīcija Elizabete Prūse 1/6

Latvietes Eiropas čempionāta kvalifikāciju uzsāka pērnā gada oktobrī Slovēnijā, zaudējot pretiniecēm ar 13:51, bet trīs dienas vēlāk Dobelē tikās ar Franciju, kur pašreizējai Pasaules un Olimpiskajai čempionei zaudēja ar 8:55. Savukārt šī gada februārī un martā latvietes divās spēlēs piekāpās arī Itālijai – mājās ar 14:32, bet izbraukumā ar 8:43.

Eiropas čempionāta finālturnīrā iekļūs astoņu apakšgrupu divas labākās komandas un četras labākās trešo vietu īpašnieces starp visām apakšgrupām.

Vieta finālturnīrā, kas novembrī un decembrī notiks Austrijā, Šveicē un Ungārijā, jau ir garantēta visām trim rīkotājvalstīm, kā arī pašreizējai titula īpašniecei Norvēģijas valstsvienībai.

Foto: Dace Eihvalde