Federācija 09.02.2022 15:00

Latvijas handbola vēsture: Ēriks Veldre

30veldrepieminairokasbumbapieminai1.v1

Vai esi kādreiz domājis, kas bija Latvijas labākie handbolisti pirms Jurdža, Krištopāna, Klešnika? Šie uzvārdi ir zināmi, bet vai zini, kas ir Veldre, Gulbis, Vilsons? Un ne tikai… .

Šīs dienas ieskats vēsturē būs saistīts ar, ja ne visu laiku, tad noteikti tā laika labāko Latvijas handbolistu – Ēriku VELDRI

– Rokasbumbā Ēriks Veldre nokļuva no basketbola, tur viņam esot trūcis asums. Viņš bija viens no tiem, kurš ierīkoja pirmo 7:7 handbola laukumu Latvijā. Viņš ir viens no pirmajiem tāda handbola, kādu mēs to pazīstam šodien, spēlētājiem.

-Ērika Veldres karjeras lielākie panākumi, ne tuvu nebija agrā vecumā. 29 gadu vecumā viņš piedalījās pirmajā PSRS čempionātā, 31 gada vecumā tika iekļauts pasaules simboliskajā izlasē, 34 gadu vecumā ieguvu bronzas medaļu PSRS čempionātā (“Daugava” sastāvā).

-Veldre tika saukts par “gaisa karali”, jo tieši lēcienā viņš bija visbīstamākais, spēdams izmest (un, protams, iemest) dažādus metienus.

-“Turiet Veldri!”, tāds bija “Daugava” pretinieku komandas uzdevums.

-Andris Gulbis (Ē.Veldres komandas biedrs): ”Dažiem nepatika viņa skarbums un prasīgums, taču viņš spēlēja galvastiesu labāk par pārējiem un pats pret sevi bija vēl prasīgāks nekā pret komandas biedriem.”

-Harijs Čebrikovs (“Daugava” galvenais treneris): “Ēriks varēja komandas biedriem piedot jebkuru kļūdu, jo spēles laikā taču gadās visādi, bet viņš nespēja saprast un piedot necīnīšanos jebkurā spēlē.”

-Kādā intervijā uz jautājumu, kādēļ Veldre nepieņēma kādu no piedāvājumiem doties spēlēt uz kādu no PSRS klubiem, viņš atbildēja: “Slava, jo sevišķi sportā, nav jāmeklē klaiņojot. Es nesaprotu cilvēkus, kas to dara. Man dārgāki ir desmit pazīstamu skatītāju aplausi nekā tūkstošiem svešu. Tie aplaudēs efektīgam trikam, nevis cilvēkam, kurš izaudzis viņu acu priekša.”

-Ēriks Veldre mūžībā devās 2013. gada 19. februārī, 79 gadu vecumā

Avots: “Rokasbumba Latvijā” 1958 – 2008

#LatvijasHandbolaVēsture
#ĒriksVeldre