Izlases Vīriešu izlase 02.06.2021 14:20

Latvijas handbola federācija pagarina līgumu ar Sandri Veršakovu

161977814948

Latvijas handbola federācija informē, ka ir panākta vienošanās ar Sandri Veršakovu par darba turpināšu ar Latvijas vīriešu handbola izlasi. Tāpat sadarbība tiek turpināta arī ar izlases galvenā trenera asistentu Andreju Narņicki. Līgums noslēgts uz vienu gadu ar iespēju to pagarināt uz vēl vienu gadu. Latvijas handbola federācija lūdza sniegt komentāru gan trenerim Sandrim Veršakovam, gan federācijas ģenerālsekretāram Normundam Blomem.

Pēc vīriešu handbola izlases Eiropas čempionāta kvalifikācijas posma, padomes sēdē tika izskatīts jautājums par izlases sniegumu, ņemot vērā arī pandēmijas ietekmi. Diskusijā piedalījās arī Latvijas izlases galvenais treneris Sandris Veršakovs un ģenerālsekretārs Normunds Blome. Kā atzīst Blome: “Komandas spēle bija adekvāta, situācijas veidojās, bet diemžēl pietrūka individualā meistarība, tā izšķīra to, vai izdevās apspēlēt pretinieku vārtsargu, to varēja redzēt gan spēlē pret Itāliju, gan Baltkrieviju. Trenera Sandra Veršakova darbs tiek vertāts pozitīvi, tādēļ padome lēma, ka jāturpina sadarbība ar Veršakovu, ne tikai tādēļ, ka ilgtermiņa sadarbība nes labākus rezultātus, bet arī tādēļ, ka Sandris ir vietējais speciālists, kurš aug kā nacionālās izlases treneris. Mērķis kvalificēties Eiropas čempionāta finālturnīram netika sasniegts, bet komandas spēle ,ņemot vērā blakus apstākļus, tiek vērtēta ar plus zīmi.”

Uz jautājumu vai tika izskatītas arī citas kandidatūras, Blome nosaka: “Citas kandidatūras netika izskatītas, jo, ja tās būtu, tie noteikti būtu ārzemju speciālisti, bet tas nozīmē augstas izmaksas. Pagaidām handbola federācija neredz lietderību iegūldīt lielu naudu ārzemju trenera piesaistē, ja nav sakārtota viņa darbavieta.” Par sakārtotu darbavietu Normunds Blome sauc sakārtotu izlašu sistēmu. Ja nesen Latvijas handbolā bija vīriešu izlase, U19 puišu un U17 meiteņu izlases, tad šobrīd trīs izlašu vietā mums jau ir septiņas – gan puišu, gan meiteņu U15 un U17 izlases, U19 puišu un , protams, sieviešu un vīriešu pieaugušo izlases. Blome turpina: “Tad, kad šis mehānisms, process sāk strādāt, tad ir lielāka vajadzība, lietderība un iespēja piesaistīt ārzmeju speciālistu, kurš strāda ar visām septiņam izlasēm. Tad šī speciālista atdeve, ieguldījums un lietderība ir 100 %.”
Arī Sandris Veršakovs aizskar tēmu gan par vīriešu izlases problēmām, gan par situāciju jaunatnes handbolā: “Vīriešu handbolā viss jau notiek, tikai nav pats galvenais – kopš ASK laikiem, nav neviena profesionāla kluba. Ja vēl nesen lielākā daļa izlases spēlētāju bija profesionāļi, kuriem palīgā nāca labākie vietējā čempionāta spelētāji, tad tagad mums ir tikai pāris profesionāļi un vietējie spēlētāji, kuri handbolu spēlē amatieru līmenī. Bet, tas nenozīme, ka viņi ir slikti spēlētāji. Šobrīd mums visvairāk pietrūkst tā, ka spelētāji sezonu aizvada profesionālā līmenī, ar pietiekami daudz treniņiem un spēlēm.” Par jauniešu handbolu Sandris saka: “Mums ir paveicies, ka mums vismaz ir Murjāņu sporta ģimnāzija, kur jaunajiem spēlētājiem tiek ielikta spēcīga bāze, bet mums nav tam turpinājuma. Spēlētājiem nav iespēja turpināt trenēties 8 – 10 reizes nedēļā, nedomājot par darbu un iztikas pelnīšanu.”

Latvijas vīriešu izlases mērķi

Šī gada rudenī vīriešu valstvienībai plānotas Pasaule čempionāta kvalifikācijas spēles, savukārt nākamā gada sākumā – Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēles. Normunds Blome ieskicē arī vīriešu izlases mērķus: “Ir jāņem vērā, kāds būs Sandrim Veršakovam pieejamo spelētāju resurss, bet tāpat uzskatu, ka komandai ir “jātiek ārā” no Pausaules čempionāta kvalifikācijas pirmās fāzes. Tālāk jau notiks gatavošanās Rīgas Domes kausam, kā arī tūliņ pēc gadumijas jāspēlē Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēs, kur uzstādījums tieši tāds pats – pārvarēt pirmo kārtu.” Sandris Veršakovs runājot par mērķiem saka: “Uzskatu, ka mūsu mērķiem jābūt visaugstākajiem. Tas ir – kvalificēties kādam no finālturnīriem.”