Federācija 25.09.2021 08:58

Latvijai savs pārstāvis EHF un iespēja organizēt EČ Latvijā

zigmars

Vakar Spānijā notika Eiropas Handbola federācijas (EHF) izpildkomitejas sanāksme, kuras ietvaros tika pieņemti Latvijas Handbola federācijai un visai Latvijas handbola attīstībai svarīgi lēmumi.

Latvijas Handbola federācijai nozīmīgs ir EHF izpildkomitejas novērtējums un Latvijas pārstāvja Zigmāra Sondora ievēlēšana EHF tiesnešu tehniskajā komitejā. Pēc lēmuma atkal izveidot Tiesnešu tehnisko komiteju (Technical Refereeing Committee – TRC), kā Konkurences komisijas apakškomiteju, izpildkomiteja ir apstiprinājusi šādus komitejas locekļus:
– ‘Grassroots’ pārstāvis: Deniss Reibels (FRA)
– Sieviešu tiesnešu pārstāvis: Jutta Ehrmann-Wolf (GER)
– Elites tiesnešu pārstāvis: Oyvind Togstad (NOR)
Attīstības biedrs: Zigmārs Sondors (LAT)

EHF jaunatnes (Younger Age Category – YAC) notikumi 2021. un 2022. gadā
Tāpat šajā sanāksmē EHF izpildkomiteja tika informēta par 11 jaunākās kategorijas pasākumu veiksmīgu organizēšanu vasarā. Visi YAC iekštelpu pasākumi ietvēra seminārus “Respect your talent” – EHF talantu atbalsta programmu, kas veicina talantīgu spēlētāju karjeras visaptverošu attīstību gan laukumā, gan ārpus tā. Nākamie soļi “2021. gada nodarbībām” ir sekojoši – decembrī un janvārī tiks organizētas talantu nometnes visiem nominētājiem un projektā iesaistītajiem jaunajiem spēlētājiem. Kā jau esam informējuši, arī Latvijā notikušajā EHF M19, tika organizēts “Respect your talent” seminārs, kurā, kā īpašais viesis, uzstājās, HC Barcelona bijušais spēlētājs Victor Tomas Gonzales. No Latvijas izlases spēlētājiem šajā projektā piedalījās – Endijs Kušners un Mārtiņš Ozoliņš. Savukārt Lietuvā notikušajā EHF W17, kurā startēja arī Latvijas izlase, uz šo semināru bija iespēja doties mūsu spēlētājām – Enijai Ančai, Laurai Hansonei, Vitnijai Paulai Krodziniece un Sandrai Brikmanei. Šī semināra vēstnese bija Horvātijas izlases vārtsardze – Jelene Grubišic.
Kā atzina EHF izpildkomiteja, programma tiek vērtēta ļoti atzinīgi, tiek uzsvērta pozitīvā attīstībā, kura notikusi tikai divus gadus pēc programmas īstenošanas un pauda cerību, ka arī nacionālās federācijas iesaistīsies un sniegs līdzīgus konceptus, īstenošanai valsts līmenī.

Izpildkomiteja arī apstiprināja nākamā gada jaunāko vecuma kategoriju turnīru norises vietas, kur vienu no turnīriem ir uzticēts organizēt Latvijas Handbola federācijai:
– Vīriešu U18 EHF EURO 2022. gada augustā – Melnkalne
– Trīs EHF čempionāti ar 8 komandām katrā – Izraēla, Latvija un Ukraina
– Vīriešu U20 EHF EURO 2022. gada jūlijā – Portugāle
– Diviem vīriešu U20 EHF čempionātiem (kopumā 21 komandai) pašlaik nav pretendentu turnīru organizēšanai. Notiek individuāla saziņa ar potenciālajiem organizatoriem.