Federācija 12.08.2021 21:54

Latvietis komandas kapteinis Vācijas izlasē

image_6483441 (1).v1

Bijušā Latvijas izlases galvenā trenera Armanda Uščina dēls – Renārs Ušcins pārstāv Vācijas izlasi Eiropas čempionātā U19 vīriešiem Horvātijā. Čempionāts norisināsies no 12. – 22. augustam.

Armanda Uščina ģimene dzīvo Vācijā kopš 2005. gada. Armands Vācijā sākotnēji spēlēja pats, bet vēlāk kļuva par treneri.  Armanda dēls intervijā dhb.de vairāk nekā pirms gada teicis tā: “Handbolu spēlēju kopš sešu gadu vecuma, taču uz mani netika izdarīts spiediens, ka man noteikti jākļūst par handbolistu. Kādreiz handbolu spēlēja arī mans brālis, bet tagad viņš ir vieglatlēts. No četriem bērniem esmu vienīgais, kurš spēlē handbolu.” Par saviem nākotnes sapņiem Renārs teicis tā: “Vēlētos spēlēt Vācijas pieaugušo izlasē un, vēl foršāk būtu uzspēlēt pret Latviju.” Par šādu dēla sapni sajūsmā nav mamma, kura saka, ka tad viņa nevarēšot nemaz ieiet sporta hallē.

Šobrīd Renārs ir SC Magdeburg sistēmas spēlētājs un iekļauts U19 Vācijas izlases sastāvā. Liels gods ir fakts, ka Renārs ir arī Vācijas U19 izlases komandas kapteinis.

Vakar (12.08.) Vācijas izlase aizvadīja savu pirmo čempionāta spēli, ar rezultātu 35:27 pieveicot Krievijas valstsvienību. Renārs komandas uzvaru kaldināja ar pieciem gūtiem vārtiem. Šodien Vācijai spēle ar Norvēģiju, bet 15. augustā ar Dāniju.

Eiropas čempionāta Horvātijā mājas lapa – https://www.eurohandball.com/en/competitions/national-team-competitions/men/m19-ehf-euro-2021-croatia/

Vēlam Renāram veiksmi un panākumus!

Izmantotie resursi: https://www.dhb.de/de/redaktionsbaum/nationalteams/a-maenner/20201301-lettland-trainergeschichte/