Virslīga sievietēm 20.10.2021 09:57

LAT 2006 divas spēles divās dienās.Larisa Veinberga: “Mums viss vēl ir priekšā, noskaņojums ir kareivīgs.”

IMG_7765

LAT 2006 komanda, kura ir Latvijas U16 izlases bāzes komanda, šīs nedēļas pirmajās divās dienās aizvadīja divas spēles. Pirmdien komanda spēlēja pret līdervienību REIR/Dobele SS komandu, bet vakar ar LSPA meitenēm. Abās spēlēs piedzīvoti zaudējumi, tomēr trenere Larisa Veinberga uzsver, ka noskaņojums komandā ir labs, meitenes vēlas trenēties, spēlēt un kareivīgi noskaņotas.

LAT 2006 – REIR/Dobele SS     21:53 (9:28)
LAT 2006: Zvaigzne 5, Virubka 4, Laurenova 4, Koņušeka 2, Naudiņa 2, Dūma 2, Karro 1
REIR/Dobele SS: Ņeverovska 10, Veinberga 9, Buivide 9, Egle 7, Bilkšte 7, Zarovska 4, Peļņa 4, Blažēvica 3

Larisa Veinberga, LAT 2006 komandas galvenā trenere
“REIR komanda bija noskaņojusies uzvarēt ar lielu vārtu starpību, to arī viņas izdarīja. LAT 2006 komandai šī bija pirmā spēle, un meitenes bija ļoti sabijušās – rokas trīcēja. Domāju, ka tāpēc arī bija tik daudz tehniskās kļūdas, gandrīz katrā uzbrukumā. Komanda nebija arī optimālajā sastāvā, neatbrauca meitenes no Ludzas un Skrīveriem, līdz ar to spēlējām ar tām spēlētājām, kuras bija pieejamas. Izlases meitenes šobrīd vēl nav saspēlējušās savā starpā, mums ir bijis tikai viens treniņš (otrdien), savukārt uz pirmdienas spēli meitenes ieradās ‘pa taisno’ uz spēli. Otrdien no rīta (pirms spēles ar LSPA) tika aizvadīts treniņš, un mēs mēģinājām meitenes uzmundrināt, pateikt kaut ko labu, lai meitenēm mazliet pazūd stress un nav vairs tāda pārdzīvojuma. Centāmies atrast pareizos vārdus.”

LAT 2006 – LSPA      25:34 (9:19)
LAT 2006: Blažēvica 9, Bilkšte 7, Peļņa 3, Virubka 2, Dūma 1, Zvaigzne 1, Piternieca 1, Grante 1
LSPA: Dzenīte 13, Pudovska 10, Bule 4, Dīķe 3, Saveļjeva 2, Veide Sa., 1, Veide Si., 1

Larisa Veinberga, LAT 2006 komandas galvenā trenere
“Šodienas (otrdienas) spēle izvērtās cīņas pilna, mēs ar treneri Ņikitu (Pančenko) centāmies meitenes noskaņot uz cīņu un, tas mums arī izdevās. Meitenes nepadevās pat līdz spēles pēdējai sekundei, lai arī bijām iedzinējos jau pirmā puslaika vidū, meitenes negribēja pretinieku ‘atlaist’ un mēģināja turēties līdzi, lai rezultāta starpība nav tik liela. Tas, protams, priecē. Lielas grūtības mums sagādāja LSPA vārtsardze – Kintija, kura ir ļoti pieredzējusi spēlētāja un vārtos darbojās lieliski. Manām meitenēm pēc 3-4 neveiksmīgiem metieniem “deguns bija lejā”, bet šī ir ļoti laba pieredze un meitenēm ir jāmācas atrast pareizo metienu un gūt vārtus arī pret šādu vārtsargu. Izlases meitenes ir ļoti draudzīgas, saliedētas, pat pie šiem zaudējumiem, meitenes ir noskaņotas doties uz priekšu, mācīties, iegūt jaunu pieredzi un pats svarīgākais – vēlas spēlēt handbolu. Mums viss vēl ir priekšā, un esam kareivīgi noskaņotas – mēs cīnīsimies arī pārējām komandām.”

Rihards Leja, LSPA komandas galvenais treneris
“Aizvadījām kļūdām bagātu spēli. Dažos spēles momentos pretinieces, samērā īsā laikā, spēja ļoti ātri samazināt rezultāta starpību, kas ir slikts rādītājs. Ar gūto vārtu skaitu esmu apmierināts, taču ielaist varējām daudz mazāk. Neturējāmies pie spēles uzdevumiem aizsardzībā, kā arī brīžiem fiziski trūka spēka turēties pie plāna. Prieks, ka visas meitenes tika pie spēles laika, un veiksmīgi nosargājām pārliecinošu uzvaru. Gribētu paslavēt pretinieču saspēles vadītāju, kura prata izmantot savas ātruma īpašības gan pati gūstot vārtus, gan, izveidojot labas uzbrukuma epizodes partnerēm. Savā komandā vēlos izcelt Kintiju, kura bija malacis – šajā spēlē atvairot daudz brīvos metienus no 6 m distances.”