Izlases Vīriešu izlase 15.04.2020 13:48

Kuģis: “Aģents ir atradis dažus labus variantus, bet tagad ir jānogaida”

1586947692.jpg

27 gadus vecais vārtsargs Artūrs Kuģis šobrīd atrodas Maķedonijā un uz Latviju netiek. Latvietis pavadījis nepilnu sezonu pagājušās sezonas EHF Čempionu līgas uzvarētājas Skopjes "Vardar" sastāvā. Savainojumi un neiegūtā trenera uzticība traucēja Artūram šo iespēju izmantot līdz galam, taču pieredze vienalga iegūta milzīga. Artūra Kuģa komentārs sarunā ar Latvijas Handbola federāciju (LHF). 

"Jā, ar visu ģimeni šobrīd atrodamies Maķedonijā. Ievērojam noteiktos ierobežojumus un dzīvojamies pa mājām. Par sezonas turpinājumu nav nekādas skaidrības. Atsāksies vai beigsies pavisam, nezinām," situāciju ieskicē Latvijas izlases vārtsargs. 

Zināms, ka Skopjes "Vardar" iepriekšējās sezonas cīnījusies ar finansiālām problēmām, tādējādi ir un bijušas problēmas ar algu izmaksu. Pašreizējās situācijas laikā skaidrs, ka būtiskus uzlabojumus gaidīt ir grūti. "Pagaidām no kluba puses nav nekādu ziņu, vai būs kādas pārmaiņas, algu samazināšanas vai kas cits. Bet ir grūti kaut ko samazināt, ja algu neesam saņēmuši vairākus mēnešus. Klubā ir vairāki spēlētāji, kas tikai martā saņēma algu par šīs sezonas pirmajiem diviem mēnešiem. Varu gan atzīmēt, ka pats esmu daudz labākā situācijā. Pateicoties aģentam, esmu saņēmis algu par pussezonu, kas salīdzinoši ir labi. Tagad aģents turpina cīņu ar klubu, lai es saņemtu arī atlikušo atalgojumu, visus kavētos mēnešus."

"Par nākamo sezonu skaidrības ir maz. Vienīgais, kas ir skaidrs, ka "Vardar" nepalikšu. Bet kur došos, vēl nav zināms. Aģents ir atradis dažus labus variantus. Bet tagad ir jānogaida, kad norimsies visa šī situācija ar vīrusu. Daudziem klubiem tas ļoti ietekmē budžetu, kā rezultātā skaidrības par nākamo sezonu vienkārši nav," nākotni iezīmē vārtsargs Kuģis. 

Artūrs neslēpj, ka ieguvumi no šādas sezonas tāpat ir daudz. "Noteikti līdzi turpmākajā karjerā varēšu paņemt līdzi iegūto pieredzi. Tas darbs, ko ieguldīju vasarā, trenējoties un apgūstot daudz ko jaunu, nebija viegls. Žēl, ka līdz galam nesanāca iegūt trenera uzticību. Pēc labām spēlēm vienalga tiku nosēdināts malā, pēc kā atkal bija vienkārši jāgaida sava iespēja."

"Ar veselību pašam varētu būt labāk. Jūtu, ka kāja vēl sāp. Par sezonu kopumā? Grūti novērtēt sezonu, kura vēl nav noslēgusies. Visi gaida, kad atsāksies Čempionu līgas turnīrs, jo uz to šeit koncentrējas vairāk," piebilst Artūrs. "Vardar" Čempionu līgas B grupā ar 14 punktiem ieņēma sesto vietu, kas garantēja vietu izslēgšanas spēļu turnīrā, kur komandai pretī stāsies Ungārijas "Szeged". 

Artūrs Kuģis līgumu ar Maķedonijas klubu Skopjes "Vardar", kas iepriekšējā sezonā kļuva par Čempionu līgas uzvarētāju, parakstīja pēc lieliskā Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra Latvijas izlases sastāvā. Pirms tam vairākus gadus Artūrs spēlēja Vācijā, tostarp 2. Bundeslīgā, Norvēģijā, bet Latvijā pārstāvēja "Tenax Dobele" komandu. 

Foto: RK Vardar