Izlases Vīriešu izlase 06.11.2020 16:39

Krištopāns un Latvijas handbola izlase starp nominantiem “Trīs Zvaigžņu balvā”

1604673575.jpg

Jaunieviestā sportistu godināšanas pasākuma "Trīs Zvaigžņu balva 2020" veidotāji izziņojuši nominantus. Nominācijā gada sportists izvirzīts Dainis Krištopāns, bet kā gada sporta komanda izvirzīta Latvijas vīriešu handbola izlase.

Krištopāns 2020. gadā bija Latvijas handbola izlases līderis Eiropas čempionātā. Trijos mačos kopā viņš guva 21 vārtus. Februārī Krištopāns no Skopjes "Vardar" pārgāja uz Berlīnes "Fuchse", ar ko Vācijas bundeslīgā izcīnīja sesto vietu. Sezona Covid-19 dēļ tika priekšlaicīgi pārtraukta, un komandas sarindoja pēc vidēji spēlē gūto punktu skaita. Sezonas turpinājumā ludzānietis pievienojās Parīzes "Saint-Germain", ar kuru šobrīd startē Francijas čempionātā un Čempionu līgā.

Par gada sportista balvu Krištopānam būs jāsacenšas ar basketbolistu Kristapu Porziņģi, hokejistu Elvi Merzļikinu, bokseri Mairi Briedi un riteņbraucēju Tomu Skujiņu. 

Savukārt Latvijas handbola izlase 2020.gadā debitēja Eiropas čempionāta finālturnīrā. Trijās grupas turnīra spēlēs piedzīvotas neveiksmes pret Spāniju, Nīderlandi un Vāciju. Vistuvāk uzvarai Latvijas izlase bija pret spēcīgo Vāciju (27:28).

Par gada sporta komandu izvirzītas arī Latvijas vīriešu volejbola izlase un Latvijas ratiņkērlinga izlase.

Uzvarētājus noteiks balsojums, kur 50% sastādīs sabiedrības viedoklis, bet atlikušos 50% veidos sportistu un sporta žurnālistu balsojums. Ikviens interesents aicināts atbalstīt savu sporta zvaigzni, balsojot vienu reizi dienā no vienas e-pasta adreses. Balsot par Daini Krištopānu un Latvijas vīriešu handbola izlasi iespējams ŠEIT.