Izlases Vīriešu izlase 28.10.2020 20:15

Krištopāns pret Dudi – Francijas handbola līgas līderu duelī

1603908944.jpg

Latvijas handbola izlases kapteinis Ingars Dude kopš vasaras ar nepacietību gaidīja tikšanos Francijas handbola virslīgā ar Daiņa Krištopāna komandu, jo tā būs abu karjerā pirmā spēle vienam pret otru, taču diezin vai Dude vai vispār kāds cits varēja iedomāties, ka spēle 31. oktobrī starp "Limoges" un "Paris Saint-Germain" komandām Parīzē būs ne tikai virslīgas jaunpienācēja un čempiona, kā arī abu latviešu duelis, bet gan "LIDL Star Ligue" līderu duelis. Limožas komandas sniegums sezonas sākumā ir lielākais pārsteigums visās Eiropas handbola TOP līgās – 6 spēlēs komandas rēķinā ir 9 punkti un tā turnīra tabulā ieņem otro vietu aiz PSG (10 punktu 5 spēlēs).

Pēdējā spēlē Limožas komanda, kuras kapteinis ir Ingars Dude, savā laukumā ar 32:31 pārspēja vienu no favorītēm, 2018. gada EHF Čempionu līgas finālisti Nantes komandu. Pēc neveiksmīga sākuma (1:4, 2:6) laukuma saimnieki spēja ne tikai izlīdzināt spēli, bet arī mača beigās panākt 30:27 savā labā. Viesi pēdējā minūtē izlīdzināja rezultātu – 31:31, taču 7 sekundes pirms beigām Parīzē dzimušais Alžīrijas izlases spēlētājs Mikels Braselērs (2015./2016. gada sezonā spēlēja kopā ar Ģirtu Lilienfeldu "2000 Coburg" komandā Vācijas 2.bundeslīgā) guva uzvaras vārtus – 32:31.

"Kas to būtu domājis, ka tā sanāks – pirmo reizi tiksimies ar Daini viens pret otru un tas būs Francijas čempionāta līderu duelī. PSG ir savā vietā, bet mēs… Ja man kāds pirms sezonas būtu teicis, ka mums sešās spēlēs būs deviņi punkti, tad ne par ko neticētu. Ja teiktu, ka mums būs seši punkti sešās spēlēs, tad piekristu arī tam. Limožas komanda taču vispār pirmo reizi spēlē virslīgā. Mums nedaudz paveicās, mums no favorītiem pretī līdz šim nāca tikai Nīmas un Nantes komandas, viens no favorītiem Monpeljē klubs ir aizvadījis tikai trīs spēles, taču mēs gandrīz par simts procentiem izmantojām savas iespējas pret sev līdzīgām komandām un plus vēl uzvarējām Nanti un to mums vairs neviens neatņems," telefonsarunā secināja Latvijas izlases un "Limoges" kluba kapteinis Ingars Dude.

– Limožas komanda sezonu starplaikā krietni pastiprinājās, par pastarīšiem jūs arī pirms starta diezin vai varēja uzskatīt, taču tāds sākums… Kas ir tā pamatā?
– Treneris izmanto visus 16 spēlētājus, dažkārt maiņas un kāda mazais spēles laiks varbūt izbrīna, kāds varbūt ir neapmierināts ar savu spēles laiku, taču tas pagaidām strādā – cenšamies turēt augstu spēles tempu, visu spēli cenšamies aktīvi spēlēt aizsardzībā un sastāva rotācija ļauj to darīt. Arī vārtsargi labi palīdz. Es, piemēram, pēdējā mačā laukumā biju tikai 15 minūtes un spēlēju tikai aizsardzībā, citā spēlē – 45 minūtes, tad – atkal 15 vai 20 minūtes. Ir tā, kā pirms sezonas paredzēju. Vienīgi uzbrukumā gribētos biežāk spēlēt, taču mums ir trīs līnijas spēlētāji ar 2014. gada Eiropas čempionāta bronzas medaļas ieguvēju Spānijas izlases sastāvā Huanu Kandau priekšgalā.
– Slovēnis Dragans Gajičs ir rezultatīvākais visā līgā…
– Tas ir pasaules klases spēlētājs un viņš to apliecina. Iedomājies – malējo spēlētāju pretinieki sedz gandrīz vai individuāli… Tiklīdz viņi sāk to darīt, tā brīvākas rokas ir Braselēram.
– PSG vismaz pašreiz nebūt neizskatās neuzvarams…
– Mēs arī tā domājam un tāpēc brauksim uz Parīzi cīnīties par uzvaru. Ko mums zaudēt? Lai viņi uztraucas. PSG izkrita no sastāva brāļi Karabatiči un Nikolā nebūs ilgāku laiku. PSG pagaidām nesaliekas kopā ne spēle uzbrukumā, ne aizsardzībā, komandā nav īsta saspēles vadītāja un mēs pamēģināsim to izmantot. Skaidrs – PSG ir favorīts, taču mēs nebrauksim padoties.
– Latvijas izlasei, izskatās, novembrī tomēr nesanāks aizvadīt spēles Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā…
– Šajā situācijā tas laikam ir pareizākais lēmums – proti, atcelt spēli ar Norvēģiju un acīmredzot arī ar Baltkrieviju (baltkrievi arī aizsūtīja vēstuli uz EHF par problēmām COVID-19 pozitīvu testu dēļ aizvadīt spēli Latvijā – A.K.). Situācija sarežģīta visām komandām, spēlētājiem pēc atbraukšanas no izlašu spēlēm var nākties pavadīt laiku karantīnā, bet tiem, kas ir amatieri, nāktos izlaist darbu, plus vēl risks pārbraucienos un ceļojot no sava kluba uz izlasi un atpakaļ. Prātīgi būtu aizvadīt, piemēram, divus turnīrus divās valstīs, taču EHF pagaidām šādu ideju neatbalsta. Tas laikam tāpēc, ka visās grupās spēlēm jānotiek pēc vienas sistēmas nevis vieni spēlē ar izbraukumiem, bet citi izspēlē turnīru divos piegājienos jeb divos sabraukumos. Visas izlases taču grib būt labākajos sastāvos, bet pašreiz tas vismaz mūsu grupā diezin vai ir iespējams.