Izlases Vīriešu izlase 20.03.2020 15:39

Krištopāns: “Klubi ļoti vēlētos aizvadīt atlikušās spēles, jo lielā mērā ir atkarīgi no biļešu pārdošanas”

1584711592.jpg

Latvijas nacionālās izlases līderis Dainis Krištopāns sezona otro daļu aizvada Vācijas Bundeslīgā, kur tāpat kā citur Eiropā koronavīrusa straujās izplatīšanās dēļ čempionāts ir apturēts. Latvijas Handbola federācija (LHF) sazinājās ar Daini, lai uzzinātu kāda šobrīd ir situācija Vācijas galvaspilsētā Berlīnē, kur bāzejas "Fuchse" komanda. Krištopāns arī dalījās iespaidos par kopējo Bundeslīgas līmeni, kā arī pastāstīja par apstākļiem klubā kopumā. 

"Visi šobrīd atrodas brīvajā režīmā. Principā var teikt, ka sēžam mājās. No komandas ir atsūtīts treniņplāns, ko katrs spēlētājs pēc individuālas programmas arī cenšas pildīt. Pirms lēmuma par čempionāta pārtraukšanu visu klubu direktoriem bija konferences zvans, kur tad arī tika pieņemts lēmums, ka koronavīrusa dēļ čempionāts tiek apturēts. Pagājušajā piektdienā pēc treniņa mums to visiem arī paziņoja. No sākuma iedeva desmit brīvdienas, bet, kad saprata, ka pauze ievilksies, tika nosūtīts treniņplāns," stāsta Krištopāns. 

Latvietis atzīst, ka šobrīd skaidrības par to, vai čempionāts tiks atsākts, nav. "Pagaidām jāsēž mājās, jo līga ļoti cer, ka izdosies nospēlēt atlikušās spēles. Un arī paši klubi to ļoti vēlētos, jo lielā mērā ir atkarīgi no biļetēm un sponsoriem. Attiecīgi, ja nav spēļu, arī klubos sākas finansiālās problēmas. Man liekas, ka lēmums tiks pieņemts 19. aprīlī, bet situācija mainās katru dienu, tāpēc šobrīd sēžam un gaidām."

Dainis arī pastāstīja par kopējo situāciju Berlīnē. "Vēl dažas dienas atpakaļ nekādas pārmaiņas nevarēja redzēt, bet aizvakar un īpaši vakar bija stipri mazāk cilvēku un mašīnu uz ielām. Beidzot cilvēki sāk ievērot karantīnu, bet, domāju, tas ir krietni par vēlu, tādējādi inficēto cilvēku skaits būs milzīgs. Joprojām ir daudz cilvēku, kas dzīvo pēc vecajiem pieradumiem un neievēro drošību. Uz veikalu eju ļoti reti, un tādā ziņā panikas nav. Preču pietiek, tikai tualetes papīru nespēj piegādāt tik ātri, cik liels ir pieprasījums, kas man, protams, no malas šķiet smieklīgi."

"Kādi iespaidi par handbola līmeni Bundeslīgā? Ja pieturēšos pie sava viedokļa, tad handbols ir ļoti vienkāršs un fizisks sporta veids. Nav nekā īpaši gudra. Īstenībā šajā ziņā Bundeslīgā ir trakāk nekā biju gaidījis. Domāju, tieši tāpēc arī Vācijas handbolam, izņemot "Kiel", ir smagi konkurēt uz Eiropas skatuves, lai gan resursi ir milzīgi."

Lai arī komanda ir ar ambīcijām pacīnīties par pirmajām divām vietām, pēdējais sezonas nogrieznis "Fuchse" bijis neveiksmīgs, un komanda atkritusi uz piekto pozīciju, taču tam esot loģisks izskaidrojums. "Daudzi pamatsastāva spēlētāji ir traumēti. Tostarp vārtsargs Miloslavļevs, kuram sezonas pirmā daļa bija izcila. Nebija skaidru komandas darbību, saspēles, visi darbojās individuāli. Tad notika trenera maiņa. Pēdējos mačos spēle kļuva skatāma, bet tagad tas vīruss…"

"Apstākļi komandā ir super! Ja visi būtu veseli, komanda ir ļoti spēcīga. Arī pašā spēļu arēnā ir viss nepieciešamais. Uz spēlēm nāk deviņi desmit tūkstoši skatītāju. Atmosfēra ir ļoti laba. Ir treniņbāze, kas atkal ļoti palīdz treniņprocesā. Ir visas iespējas no svaru zāles līdz baseinam un smilšu laukumam. Protams, arī kopējais kluba mārketings ir augstā līmenī," noslēgumā piebilst Krištopāns.