Veterāni 03.06.2019 21:00

“Jūrmala” – veterānu čempionāta uzvarētāji

2019-06-04_19-30-29.png

Kā rakstījām iepriekš, sestdien 25. maijā, tikai 400 km no Rīgas, netālu no Polijas un Baltkrievijas robežas, Lietuvas SPA karalistē Druskininkos, notika Lietuvas atklātā čempionāta veterāniem  2018./19. gada sezonas septītā – izšķirošā tūre. Un pieminētajos “fotofinišos” uzvarēja viena, bet zaudēja divas Latvijas komandas, bet par visu pēc kārtas…  

Izspēles kārtība.

Komandu skaits un sadalījums pa grupām tāds pats, kā pirmajās trīs tūrēs – attiecīgi astoņas dāmu, četras vīru (berniukas, lietuviešu val.) 35+ un sešas kungu (Vyrai, lietuviešu val.) 45+ komandas. Ar kopīgiem  visas Lietuvas spēkiem tika nokomplektēta arī Šauļu Žemaitijas komanda…

Sacensību norise.

Dāmām HK “OGRE” pirms tūres ar 46 punktiem dalīja 3./4. vietu ar Kauņas SANTAKA un laba snieguma gadījumā visai reāli pretendēja uz 3. vietu. Diemžēl uz izšķirošo sezonas tūri ogrēnietes atbrauca tālu no optimālā sastāva. Vispirms apakšgrupā ar 8:4 tika pārspēta Skrīveru komanda, taču lai arī cīnījās cik spēja, tomēr atslēgas spēlē nācās ar 4:9 atzīt Kauņas SANTAKA pārākumu, kas nozīmēja, ka bronzas medaļas iegūt vairs nav iespējams.  B apakšgrupā, kā jau tas bija paredzams, otro vietu ieņēma par vienu punktu no ogrēnietēm atpaliekošā Pasvales EGLUTE, tādējādi jau pirms spēlēm par vietām atbīdot mūsu komandu uz kopvērtējuma piekto vietu.

Tikmēr Skrīveru handbolistes, lai arī nevienā spēlē neizkāra balto karogu un divās piekāpās tikai ar vienu vārtu starpību (t.sk. – 4:5 pret kopvērtējuma un tūres uzvarētāju – Viļņas MRK) gan tūrē, gan kopvērtējumā ieņēma 8. vietu.

Labākās spēlētājas attiecīgi Evelīna Fenogenova un  Solvita Bokaldere.

Kopvērtējuma tabula: RK”Vilnius-MRK”- 79 p., RK “Ažuolas” Kaunas – 70 p., RK “SANTAKA- Prime Line” Kaunas – 55 p., RK “EGLUTE” Pasvalis – 52 p., HK “OGRE” – 51 p., “ALYTUS” – 42 p., RK “ŪLA” Varēna – 34 p., Skrīveri – 20 p.

Kungiem 45+ samežģīto situāciju tabulas galvgalī visveiksmīgāk izmantoja HK JŪRMALA, kura apakšgrupas izšķirošajā spēlē, otrajā periodā nodemonstrējot teicamu aizsardzību, ar 8:4 uzvarēja visu sezonu līdera godā atrodušos  HK Priekule/Vaiņode. Jāpiezīmē, ka dažādu iemeslu dēļ kurzemniekiem nevarēja palīdzēt 2 pamatsastāva spēlētāji. Tā kā B apakšgrupā bez zaudējumiem cīnījās  Kauņas AŽUOLAS, tad, lai jau savā pirmajā sezonā iegūtu zelta medaļas gan tūrē, gan kopvērtējumā, jūrmalniekiem savstarpējā spēlē noteikti bija jāuzvar. Jo – zaudējot apakšgrupu uzvarētāju spēlē, jūrmalnieki riskēja palikt trešie kopvērtējumā, gadījumā, ja kurzemnieki apakšgrupu otro vietu ieguvēju cīņā pārspētu Alītas DZŪKIJU. HK Priekule/Vaiņode nekādas vaļības vairs nepieļāva un bija pārāki ar 9:4, toties HK JŪRMALA atkal nodemonstrēja lielisku komandas garu, izturēja gan “ozolu” spiedienu, gan brīžam diskutablas svilpes un uzvarēja ar rezultātu 6:4, otrajā periodā neielaižot nevienus vārtus!

Par labākajiem spēlētājiem savās komandās tūrē tika atzīti K. Zalandauskas  un N. Reips.

Kopvērtējumā 77 punkti kā Jūrmalai, tā Kauņai, pirmie trīs papildrādītāji ( pirmo, otro, un trešo vietu skaits) abām komandām vienādi, un tikai ceturtajā papildrādītājā – uzvaras savstarpējās spēlēs – vairāk uzvaru (4:3) Jūrmalas handbolistiem. 75 punkti kopvērtējumā HK Priekule/Vaiņode, Alitusai 51 p, Viļņai 41 p, Šauļu Žemaitijai 19 p.

 Kungiem 35+. Čempionu medaļas jau trešo sezonu pēc kārtas ar otro vietu tūrē un 77 punktiem kopvērtējumā jau pirms noslēguma kārtas bija nodrošinājuši  HC ,,Viesulas“, kuras sastāvā šosezon trīs tūrēs spēlēja latviešu leģionārs N. Reips. Otro vietu kopvērtējumā  un pirmo tūrē izcīnīja tuvējie Varēnas SMARŠKAI (73 p.), bet tālumniekiem  Zarasu EŽERU MIESTAS (67 p.) nācās samierināties ar 4. vietu tūrē un 3. vietu kopvērtējumā. Ceturtie ar 63 p palika Pasvales RANKININKAS.

Novēlējums – lai visi pēc iespējas ilgāk varētu piedalīties sacensībās tuvu un tālumā un, lai visi vienmēr veseli pārbrauktu mājās!

Komandās visas sezonas garumā laukumā devās

HK OGRE: Ivita Asare, Velta Leitāne, Daina Sergejeva, Ineta Makņa, Dace Nīce, Evelīna Fenogenova, Inga Vimba, Svetlana Kravčevska, Tatjana Rozevska, Inga Šaulīte, Ilona Cibuļska, Sandra  Keiša, Gita Brodzinska, Elza Seržante, Ineta Lazdiņa, Velta Kairiša, Velta Fota.

SKRĪVERI: Sandra Ročāne, Lana Elīte, Solvita Bokaldere, Ilze Ermane, Anta Boļšija, Rudīte Luckāne, Līga Zirne, Agija Litovska, Irita Skirmante, Sarmīte Cielava, Anita Apsīte, Agnese Ozoliņa, Elīna Celmiņa, Irita Skirmante, Rudīte Luckāne.

HK JŪRMALA: Gints Korzāns, Ainārs Kalniņš, Normunds Gulbis, Normunds Gabrāns, Ivars Dumarans, Aigars Pilskalns, Eduards Ostreiko, Uldis Tukāns, Jānis Eglītis, Gatis Rusiņš, Ainārs Dudarevs, Guntars Švābe, Mareks Skabeiķis, Einārs Gudelis, Jānis Avotiņš, Stasis Vasiļauskas, Sauļus Tonkunas, Aļģis Verseckas, Kestutis Zalandauskas.

HK Priekule/Vaiņode: Andris Razma, Zigmunds Mickus, Uģis Desmitnieks, Edgars Desmitnieks, Jānis Strautnieks, Andris Aleksūns, Ingus Panteļejevs, Jānis Krastiņš, Andris Sosnars, Agris Minka, Māris Cibuļskis, Voldemārs Roga, Normunds Reips.

Kā vienmēr bijušie, esošie un sirdī handbolisti tiek aicināti piedalīties, atbalstīt un just līdzi mūsējiem un aktīvi darboties, neskatoties uz sportisko pauzi kaut vai dažu desmitu gadu garumā. Kā arī lielais PALDIES sponsoriem:  Ogres dāmu pašpalīdzības kasei, SIA LIKTENIS, Jūrmalas, Priekules, Vaiņodes un Skrīveru pašvaldībām.

Tuvākais veterānu turnīrs – Latvijas Sporta Veterānu Savienības (LSVS) sacensības –  15. jūnijā  Salaspilī – kungiem 40+.