Izlases Vīriešu izlase 21.01.2020 22:00

Jurdžs: “Pateicoties Eiropas čempionātam, turpināju spēlēt handbolu”

aivisinterv.jpg

Latvijas izlases handbolists Aivis Jurdžs sarunā ar Latvijas Handbola federāciju (LHF) sniedzis savu komentāru pēc līguma parakstīšanas ar Vācijas 2. Bundeslīgas klubu “TV Emsdetten”.

“Piedāvājumu saņēmu jau pirms Eiropas čempionāta. Vai turnīram bija kāda nozīme? Lielā mērā var teikt, ka līgums principā bija parakstīts pirms čempionāta. Eiropas čempionāta lielākā nozīme šī līguma parakstīšanā bija tāda, ka, pateicoties tam, es vispār turpinājumu spēlēt handbolu,” stāsta Jurdžs, kurš šobrīd atrodas Vācijā un ir uzsācis treniņus ar savu jauno komandu.

“Teikšu godīgi, ka lēmumu nebija viegli pieņemt. Ģimene, viss pārējais…Bet beigās mēs nolēmām tā, ka pats braukšu spēlēt uz Vāciju, bet ģimene šobrīd paliks Latvijā. Negribas nevienam melot. Šobrīd liels faktors bija finansiālā puse,” godīgs pret sevi un pārējiem ir pieredzes bagātais Aivis. 

Latvijas izlases handbolists arī pastāstīja nedaudz par komandu un kāpēc šobrīd zaudējumu ir vairāk nekā uzvaru: “Pati komanda ir gados jauna un diezgan interesanta. Sezonas sākums nav izdevies, jo liels skaits spēļu ir zaudēts minimāli. Arī traumas savu ir darījušas. Ir arī spēlētāji, kas nav iederējušies komandā. Kā tas parasti ir pie kaut kādām problēmām.”

“No manis komanda sagaida to, ka es ieviesīšu nedaudz lielāku stabilitāti. Sezonas pirmajā pusē viņiem bija tā, ka varēja uzvarēt pirmo puslaiku ar kādiem septiņiem vārtiem, taču beigās spēli vienalga zaudēt. Viņi grib stabilitāti. Cilvēku, uz kuru svarīgos brīžos var paļauties gan aizsardzībā, gan uzbrukumā,” turpina Jurdžs. 

Aivis atklāja, ka viņam ar komandu līgums ir līdz sezonas beigām un atlikušajā sezonas daļā galvenais mērķis būšot noturēties Vācijas 2. Bundeslīgā. “Pašlaik esam uz izkrišanas robežas. Tādas ir kādas piecas sešas komandas,” noslēgumā piebilst Jurdžs. 

“TV Emsdetten” sezonas pirmā puse izvērtās pagalam neveiksmīga. Komanda 18 spēlēs izcīnījusi piecas uzvaras, reizi spēlējusi neizšķirti un piedzīvojusi 12 zaudējumus. 2. Bundeslīgas turnīrs atsāksies 31. janvārī, kad “TV Emsdetten” aizvadīs spēli viesos pret “TuS N-Lubbecke”. 

Foto: EHF