Izlases Vīriešu izlase 19.01.2020 22:00

Jurdžs atgriežas Vācijā un paraksta līgumu ar 2. Bundeslīgas klubu

aibbbbb.jpg

Latvijas nacionālās izlases handbolists Aivis Jurdžs pēc pussezonas aizvadīšanas Latvijas čempiones “Tenax Dobele” rindās nolēmis pieņemt Vācijas 2. Bundeslīgas kluba “TV Emsdetten” piedāvājumu, parakstot līgumu līdz šīs sezonas beigām. 

“TV Emsdetten” sezonas pirmā puse izvērtās pagalam neveiksmīga. Komanda 18 spēlēs izcīnījusi piecas uzvaras, reizi spēlējusi neizšķirti un piedzīvojusi 12 zaudējumus. 2. Bundeslīgas turnīrs atsāksies 31. janvārī, kad “TV Emsdetten” aizvadīs spēli viesos pret “TuS N-Lubbecke”. 

1983. gadā dzimušais Jurdžs ir viens no visu laiku labākajiem Latvijas handbolistiem. Handbolam Aivis pievērsās tikai 19 gadu vecumā, taču milzīgās darba spējas un spēcīgais raksturs Aivim dažu gadu laikā ļāva nokļūt starp Latvijas nacionālās izlases kandidātiem. Līdz 2009. gadam Aivis pārstāvēja Latvijas vadošo tā laika handbola klubu “ASK/AB.LV”. 

2009. gadā Jurdžs kļuva par Vācijas Bundeslīgas kluba “TSV Hannover-Burgdorf” spēlētaju. Šīs Vācijas pilsētas komandā Jurdžs spēlēja no 2009. līdz 2013. gadam. No 2013. līdz 2015. gadam Aivis pārstāvēja citu Vācijas komandu “ThSV Eisenach”. 

Pēc tam Vācijā par Aivja mājvietu kļuva cita Vācijas Bundeslīgas komanda “DHfK Leipzig”, kur Latvijas handbolists kļuva par vienu no iemīļotākajiem līdzjutēju spēlētājiem. Aivis ieguva iesauku “Maximus”, visu gadu laikā Leipcigā demonstrējot nepiekāpīgu un pašaizliedzīgu spēli. Pēc 2017./2018. gada sezonas Aivis jau plānoja atgriezties Latvijā, taču atkal vienojās ar Leipcigu. Pēc iepriekšējās sezonas Leipciga no Aivja īpaši atvadījās, un Aivis pusgadu pirms Eiropas čempionāta finālturnīrā nolēma pavadīt Latvijas čempiones “Tenax Dobele” rindās. 

2018. gadā Aivis Latvijas Gada balvā sportā tika bija starp nominantiem “Paraugs sportā”. “Viņa sirds ir tikpat milzīga un atvērta kā basketbolistiem Jānim Blūmam un Anetei Jēkabsonei-Žogotai,” tā toreiz izteicās fiziskās sagatavotības treneris Ēriks Visockis.