“Jēkabpils SS” galotnē izraujas vadībā un uzvar “LAT 2008” jaunietes

SK Latgols - Jēkabpils SS_25.05.24._Alex Puskins_LV kausa fināls (62)

Latvijas čempionāta sieviešu Virslīgā jauno sezonu ar uzvaru iesākusi “Jēkabpils SS” komanda, kura šovakar Jēkabpilī, būdama viešņas statusā, ne bez piepūles ar 34:31 pārspēja Latvijas jaunatnes izlases bāzes komandu “LAT 2008”.

Pēc ilgāka pārtraukuma Latvijas U-17 izlases meitenes atkal atgriezušās izlases rindās, savā pirmajā sezonas spēlē uzrādot labu sniegumu. Tieši viņas pirmā puslaika nobeigumā ar 17:16 nostādīja jēkabpilietes iedzinēju lomā un arī lielāko daļu otrā puslaika atradās vadībā.

Jēkabpilietes gan spēli iesāka ar trīs vārtu izrāvienu, precīzi metot šīs spēles abām rezultatīvākajām spēlētājām Enijai Ančai un Vivitai Puķinskai (3:0). Tomēr turpinājumā atgriezties vadībā “Jēkabpils SS” komandai izdevās vien spēles 46. minūtē, kad minimālo pārsvaru panāca Puķinskas precīzais metiens.

Izšķirošo vārtu pārsvaru, ar kuru izcīnīti pirmie divi punkti, jēkabpilietes guva spēles pēdējās sešās minūtēs ar 4:2 izrāvienu (34:31).

“Šodienas spēlē jutām, ka sen neesam spēlējušas, liels procents nerealizēto metienu. Jāuzteic izlases vārtsardzes Gitas Mazurevičas sniegums vārtos,” par Jēkabpils komandas sniegumu sacīja trenere Vita Brikmane, kura galvenās treneres amatā vada arī “LAT 2008” komandu.

“Šī pirmā spēle bija ļoti laba gan spēles kvalitātes, gan rezultāta ziņā. Varbūt žēl, ka spēlēs pēdējās desmit minūtēs ar tehniskajām kļūdām un nesamestiem metieniem palaidām grožus, ļaujot jēkabpilietēm izrauties vadībā. Protams, cepuri nost meitenēm, kuras, sakarā ar dažu spēlētāju veselības problēmām, šodien spēlēja mazākā sastāvā kā ierasts, līdz ar to arī nevarējām rotēt laukuma spēlētājas. Meitenes nocīnījās un izdarīja savu darbu. Tagad atliek izvērtēt kļūdas un sagatavoties Baltijas jūras valstu kausa spēlēm Lietuvā,” meitenes atzinīgi vērtē izlases trenere Linda Bogdanova.

• LAT 2008 – Jēkabpils SS 31:34 (17:16)

LAT 2008 Cibuļska 11/19, Kukjana 7/13, Plotņikova 6/7, Koržeņevska 3/4, Kaminska 2/2, Skudrova 2/4

Jēkabpils SS – Anča 11/15, Puķinska 8/10, Krodziniece 5/8, Kaņepe 4/13, Konovalova 3/4, Brikmane 1/1, Radzēviča 1/2, Ozola 1/3

Svētdien plkst. 11:00 izlases meiteņu komanda Jēkabpilī pārbaudīs spēkus pret Salaspils sporta skolas komandu.

Savukārt jaunnedēļ Latvijas U-17 izlase turpinās treniņnometni Jēkabpilī, kurā gatavosies Baltijas jūras valstu kausa spēlēm. Nākamajā nedēļas nogalē Latvijas handbolistes Lietuvas galvaspilsētā Viļņā tiksies ar Somijas, Lietuvas un Igaunijas vienaudzēm.