SynotTip handbola virslīga 18.09.2021 16:28

HK Vaiņode un Jūrmalas Sports sezonu sāk ar pārliecinošām uzvarām

IMG_1480

Šodien SynotTip handbola virslīgā tika aizvadītas trīs spēlēs. HK Vaiņode savā laukumā uzņēma Salaspils SS komandu. HK Vaiņodes komandai izdevās pārliecinošs sezonas sākums, jau pirmajā puslaikā komanda spēja iekrāt solīdu pārsvaru – 16:8, bet spēles gala rezultāts 36:23. Lielisku spēli mājinieku komandā aizvadīja Jurģis Strēlis, kurš guva 10 vārtus, savukārt septiņus vārtus guva Gatis Taujēns, bet sešus – Matīss Mickus. Salaspils komandas sastāvā rezultatīvākie spēlētāji bija Rainers Gailums un Dāvis Šķēle, kuri katrs guva piecus vārtus. Murjāņu sporta ģimnāzijā savā starpā tikās Jūrmalas Sports un LAT 2006 komandas. Jūrmalas komanda šajā spēlē apliecināja pieredzējušas virslīgas komandas statusu un rezultatīvā spēlē ar rezultātu 44:22 (23:12) pieveica Latvijas U15 izlases komandu. Jūrmalas komandā ļoti rezultatīvu spēli aizvadīja Ričards Jablonskis, gūstot 15 vārtus, turklāt to izdarot ar lielisku precizitāti, izdarot 18 metienus. Uldis Zariņš un Alberts Gulbis katrs guva piecus vārtus. LAT 2006 komandas sastāvā rezultatīvākais ar septiņiem vārtiem bija Endijs Šnepste, bet sešu vārtus guva Andis Bors. Savukārt Aizkraukles sporta centrā Skrīveru un Aizkraukles apvienotā komandā uzņēma Ulbrokas SK komandu. Šī spēle bija šīs dienas spraigākā cīņa, kuras iznākums bija labvēlīgs Skrīveru/Aizkraukles komandai – 36:32 (21:17). S&A komandā Artūrs Beļūns un Mārtiņš Gailītis guva katrs – deviņus vārtus, bet Artis Kurmēns, kurš šosezon atgriezies savas dzimtās komandas sastāva, pievienoja piecus vārtus. Ulbrokas SK komandā veiksmīgākie bija Artūrs Dombrovskis ar septiņiem vārtiem, bet Andris Lazda un Pēteris Ernstsons guva sešu vārtus.

HK Vaiņode – Salaspils SS 36:23

Edgars Vakuļčiks, Salaspils SS komandas treneris pirms spēles ieskicēja Salaspils komandā notikušās pārmaiņas, mērķus un kā aizritējis sagatavošanās darbs sezonai:
“Šogad pirmo gadu startējam kā Salaspils sporta skola un mūsu vīzija un mērķis ir atbalstīt un sniegt iespēju gūt pieredzi sporta skolas audzēkņiem. 2004./2005. gadā dzimušie puiši augustā aizvadīja fiziskās sagatavotības nometni, paveicām labu darbu, un sagatavošanas posms bija veikts labi. Mums ir svarīgi, lai spēlē jaunie spēlētāji un gūst pieredzi, iespējams kāds no puišiem tiek ievērots un nokļūst kādā spēcīgākā komandā. Par jauno izspēles sistēmu, domāju, ka tā ir laba – vairāk spēļu nozīmē vairāk pieredzes, jaunajiem spēlētājiem arī pats nosaukums “virslīga” dod kaut kādu daļu motivācijas un iedvesmas. Mūsu mērķis ir iegūt pieredzi, parādīt cīņassparu, raksturu. Salaspilī grib un arī attīsta handbolu, tādēļ ir svarīgi, lai jaunieši saprot, ka handbols ir foršs, ka tas ir jāspēlē un spēlēt pret labākajām Latvijas komandām, tā ir tikai papildus motivācija.”

Savukārt abu komandu treneri sniedza īsu pēcspēles komentāru, atzīstot, ka abās komandās bija jūtams sezonas pirmās spēlēs uztraukums.
Žanis Malahovs, Salaspils SS komandas treneris:
“Spēles sākums bija diez gan saraustīts un vārēja redzēt, ka mums pietrūkst pieredzes, varēja just satraukumu. Bija novērojams, ka spēlētāji bija mazliet sastinguši, pietrūka kustības un atbrīvotības. Bet pēc pirmajām 10 minūtēm puiši saprata, ka var spēlēt un mazliet atbrīvojās. Rezultāts līdz ar to nebija vairs uz vienu pusi. Otrajā puslaikā atkal, tas pats kamēr “ieskrējāmies”, bet tiklīdz atkal mazliet atraisījāmies spēles zīmējums jau bija labāks. Bet kopumā cepuri nost puišiem, paldies par darbu un jāstrādā tālāk – pie kustības, pie dinamikas, pie piespēļu kvalitātes un pārliecības.”

Zigmunds Mickus, HK Vaiņode komandas treneris:
“Šai spēlei gatavojāmies tikpat nopietnā kā jebkurai citai. Protams, korekcijas mūsu sastāva izdarīja arī COVID apstākļi, ne tāpēc, ka kāds būtu saslimis, bet tādēļ, ka tas ir ietekmējis treniņu procesu. Spēle pret Salaspils SS bija ātra, bet ar daudz kļūdām, kā jau tas bieži vien ir sezonas sākumā. Mēs nebijām optimālajā sastāvā, jo daudzi nevarēja palīdzēt darba dēļ un arī citu iemeslu dēļ. Bet labā ziņa, ka spēlē iesaistījās mūsu jaunie spēlētāji, kuriem šī bija debija virslīgā. Bija manāms viņu uztraukums, bet viņi ļoti labi iekļāvās komandā un arī pieredzējušie komandas biedri viņus uzmundrināja. Praktiski jau pirmajā puslaikā bija skaidrs, ka šī spēle ir jāuzvar un arī otrajā puslaikā saglabājam iekrāto pārsvaru. Spēli izmantojām arī tam, lai iestrādātu dažas sadarbības un dotu iespēju visiem spēlētājiem. Gatavosimies nākamajām spēlēm un cerams, ka tās varēsim aizvadīt pilnā sastāvā.”

Rezultatīvākie
HK Vaiņode: Strēlis 10, Taujēns 7, Mickus 6, Pumpurs 4, Sīks 4, Orlovs 2, Bublauksis 2, Butkēvičs 1
Salaspils SS: Gailums 5, Šķēle 5, Strautnieks M. 4, Luksis 3, Strautnieks K. 2, Lejiņš 2, Prikņa 1, Remess 1

Jūrmalas Sports – LAT 2006 42:22

Arnis Butans, LAT 2006 komandas treneris:
“Prieks, ka spēlēja pilnīgi visi spēlētāji, droši vien, ja mēs būtu koncentrējušie tikai uz rezultātu zaudējums varētu būt bijis nevis ar 20 vārtu starpību, bet 12 – 15 punktiem. Bet, tas nebija svarīgākais, svarīgi, ka spēlētāji sāk saprast, ko viņi var, ko viņi grib un ko mēs gribām no viņiem. Protams, ka mums pietrūkst kilogramu, arī domāšanā jāpieliek, bet tas viss nāk ar pieredzi. Tas pats aizsardzībā, pietrūkst masas un svara, jūrmalnieki spēles beigās sešus vārtus guva ātrajos uzbrukumos, tas arī veidoja pārsvaru. Puiši cīnās, laukumā ir kā komanda, skaidrs, ka katram ir sava loma un visi nebūs tikai vārtu guvēji.” Trenerim Arnim Butanam nav jāmeklē pēc vārda kabatā, sarunas laikā viņš saka: “Labu komandu nevar izveidot no 20 labiem handbolistiem, kuri vēlas tikai gūt vārtus, katram savs darbiņš jāizdara. Kāds klavieres nes, bet kāds tās spēlē. Svarīgi ir saprast, ka svarīgs ir arī klavieru nešanas process.

Rezultatīvākie
Jūrmalas Sports: Jablonskis 10, Zariņš 5, Gulbis 5, Korzāns 4, Grīnbergs 4, Grenebergs-Grīnbergs 4, Millers 2, Pusbarnieks 1, Ferbars 1, Ozoliņš 1
LAT 2006: Šnepsts 7, Bors 6, Kušners El. 3, Butans A. 3, Zellis 2, Smokro 1

S&A – Ulbroka SK 36:32

Aldis Rakstiņš, S&A komandas treneris:
“Pirmā spēle, tā prasīja arī ļoti daudz organizatoriskajā jomā. Pašā sākumā vēlos atvainoties par video tiešraides kvalitāti, turpmāk video kvalitāte noteikti uzlabosies, to es no savas puses apsolu. Par mūsu komandu un gatavošanos sezonai – šosezon mēs “lipinām” komandu kopā no pieredzējušajiem spēlētājiem un iespēlējam jaunos spēlētājus. Ir spēlētāji, kuriem divus gadus nav bijušas spēles, tādēļ par jauno izspēles sistēmu varu teikt, ka labi, ka ir tāda iespēja. Tā ir motivācija trenēties gan spēlētājiem, gan strādāt treneriem. Arī pats pēc 10 gadu pārtraukuma atgriežos vīriešu virslīgas čempionātā, kā treneris kopā ar Lauri Rūtiņu. Par spēli teikšu tā, liels paldies Ulbrokas komandai, mēs bijām līdzvērtīgi pretinieki, šoreiz man šķiet, ka mēs gribējām mazliet vairāk uzvarēt, tādēļ esmu gandarīts, ka pirmie divi punkti ir mūsu. Trenēsimies tālāk, ir, pie kā strādāt. Mūsu komanda tikai veidojas.”

Imants Čerņavskis, Ulbroka SK komandas treneris:
“Kā jau pēc zaudējuma ir rūgtums. Laika deficīts, pārāk maz treniņu – 2-3 treniņi nedēļā ir par maz, lai sagatavotos šādām čempionātam. Ļoti daudz tehnisku “brāķu” – piespēļu kļūdas. Var redzēt, ka spēlētāji ir pazaudējuši spēļu pieredzi, spēles izpratni, ir elementāras kļūdas, aizmirstas handbola pamatlietas un noteikumi. Bet pozitīvi ir, tas komandā esam visi savējie, “velkam” līdzi savus jaunos, neizdalām, kurš ir pamatsastāvā, kurš ne, iespēja tiek dota visiem. Varbūt rezultātā no tā ciešam, bet perspektīvā vēlos, lai jaunie iegūst rūdījumu un pieredzi. Šobrīd komandā ir septiņi pieredzējušie spēlētāji ar virslīgas pieredzi un septiņi debitanti. Zīmīgi, ka šodien Robertam Māziņam palika 16 gadi, uzticējām viņam iemest 7m soda metienu, prieks, ka tas viņam izdevās, pēc tam iemeta arī otru. Vēlos uzteikt Skrīveru komandu, līdz ar Arta Kurmēna pievienošanas komanda ir pamainījusies, spēlē disciplinēti. Manuprāt, tas ka Artis ir spēlējošais treneris ir labs veids kā “audzināt” jaunos spēlētājus. Komanda ir atraisīta, brīva. Skrīveri spēlēja ļoti ātru handbolu. Virziens ir pareizais.”

Rezultatīvākie
S&A: Beļūns 9, Gailītis 9, Kurmēns 5, Galvanovskis 4, Zablinskis 3, Ziediņš 2, Glods 2, Ozoliņš 1, Zadovskis 1
Ulbroka SK: Dombrovskis 7, Lazda 6, Ernstsons 6, Grunde 4, Oto4, Māziņš 2, Pētersons 2, Bērziņš 1