Veterāni 09.01.2020 22:00

Harijs Čebrikovs saņem balvu par mūža ieguldījumu sportā

cebrikovs232.jpg

Ceturtdien, 9. janvārī, “Rīgas sporta laureāts 2019” svinīgajā pasākumā balvu par mūža ieguldījumu sportā saņēma ilggadējs handbola treneris un tiesnesis, daudzu handbolistu meistarības un talantu attīstītājs Harijs Čebrikovs.

Harijs Čebrikovs ir Latvijas handbola zīmols. Sportista karjeru viņš sāka kā basketbolists, taču pēc tam pievērsās citam sporta veidam un nu vairāk nekā 50 gadus veltījis savai vienīgajai mūža mīlestībai – handbolam. Pats būdams spēlētājs, treneris, kā arī tiesnesis un delegāts, Harijs Čebrikovs paaudžu paaudzēs izaudzinājis gan handbola trenerus un spēlētājus, gan tiesnešus. Trenera statusā savu nozīmīgāko panākumu viņš guva 1967. gadā, kad kopā ar “Celtnieka” meistarkomandu izcīnīja bronzas medaļas PSRS čempionātā.

Harijs Čebrikova pazīstamākie audzēkņi ir Valdis Rozentāls, Andris Gulbis un Māris Gulbis, kas kopā ar Maskavas “CSKA” komandu kļuvis par trīskārtēju PSRS čempionu. Trenera arodā Čebrikovs darbojas joprojām, vadot 1.līgas komandu “RTU-Seniori”.

Viņa audzēknis, bijušais Latvijas vīriešu handbola izlases galvenais treneris Andris Gulbis savulaik Hariju Čebrikovu raksturojis šādi: “Viņš ir staigājoša handbola enciklopēdija, un daudzos notikumos pats ir bijis klāt un tos veidojis. Es nevaru bez viņa iedomāties Latvijas handbolu, kam bijusi veltīta visa dzīve.” Savukārt leģendārais handbola tiesnesis Jānis Ķuzulis Čebrikovu reiz raksturojis ar vārdiem: “Viņš ir liels entuziasts, ļoti cilvēcisks, inteliģents un tolerants. Džentlmenis, tāpēc bija autoritāte Padomju Savienībā un tagad tiek cienīts Eiropā.”

No 1993. līdz 1997. gadam Čebrikovs bijis LHF prezidents, šobrīd ir LHF goda biedrs. Tāpat viņš saņēmis balvu par mūžu ieguldījumu Latvijas handbolā, kā arī Eiropas Handbola federācijas apbalvojumu.