Izlases Vīriešu izlase 29.12.2020 13:33

Handbola izlase gatavojas mačiem janvārī; atcelts Rīgas Domes kauss

1609241631.jpg

Šīs nedēļas sākumā Latvijas handbola izlase sāka treniņprocesu, lai gatavotos 2022. gada Eiropas handbola čempionāta kvalifikācijas spēlēm. Jau janvārī ir paredzēts aizvadīt divas no šīm spēlēm, sākumā tiekoties ar Itālijas valstvienību izbraukumā, bet pēc pāris dienām – atbildes spēlē savās mājās.

Lai spēlētājiem kā komandai būtu kopīga spēļu prakse, janvārī tika organizēts pārbaudes turnīrs "Rīgas Domes kauss", kurā sākotnēji savu dalību bija apstiprinājušas četras valstvienības – Latvija, Lietuva, Igaunija un Somija. Turnīram bija jānorisinās Rīgā, tomēr, izvērtējot epidemioloģisko situāciju, ārzemju komandas no dalības atteicās.

Līdz ar to Latvijas handbola federācija lēmusi par turnīra pārcelšanu uz vēlāku laiku. Tā vietā tiks aizvadītas divas treniņspēles pret SynotTip handbola virslīgas klubu izlasi. Šīs izlases sastāvā būs labākie Latvijas spēlētāji, kuri nav iekļuvuši Latvijas izlases sastāvā, lai dotos uz Itāliju, kā arī leģionāri, kas šobrīd spēlē SynotTip handbola virslīgā.

Latvijas handbola izlase no 28. decembra dzīvo tā sauktajā "burbulī", kurā tiek stingri kontrolēts, lai neizplatītos Covid-19 vīruss un tādējādi spēlētāji būtu gatavi bez sarežģījumiem doties cīņā par vietu Eiropas handbola čempionātā. Arī SynotTip handbola virslīgas klubu izlases spēlētājiem pirms spēlēm ar Latvijas izlasi būs jāviec Covid-19 testi, lai neradītu citiem apdraudējumu.

Šobrīd Latvijas izlases treniņprocesā piedalās 12 izlases kandidāti, bet no janvāra viņiem pievienosies arī ārzemēs spēlējošie Uvis Strazdiņš, Ingars Dude, Artūrs Meikšāns un Artūrs Kuģis, kā arī SK "Latgols" spēlētājs Romāns Borodknis. Dainis Krištopāns Latvijas izlasei pievienosies vien spēlē pret Itāliju, dodoties uz turieni taisnā ceļā no Francijas.