Izlases Vīriešu izlase 01.11.2020 13:32

Francijas līderu cīņā Krištopāna PSG sagrauj Dudes “Limoges”

1604230436.jpg

Sestdien Francijas čempionātā līderu cīņā tikās latviešu handbolistu klubi. Daiņa Krištopāna pārstāvētā Parīzes "Saint-Germain" ar 42:20 sagrāva "Limoges", kur spēlē Latvijas izlases kapteinis Ingars Dude.

Krištopāns šajā spēlē guva vienus vārtus, bet Dude vārtus neguva. Zvaigžņotais PSG diezgan ātri ieguva dominējošu pārsvaru pār "Limoges", pirmo puslaiku noslēdzot ar 20:8. Spēles turpinājumā situācija būtiski nemainījās, ar 22 vārtu pārsvaru uzvarot PSG. Parīzes klubs šobrīd ar sešām uzvarām sešās spēlēs Francijas čempionātā ir pārliecinošā vadībā, kamēr "Limoges" ieņem otro vietu ar septiņās spēlēs izcīnītiem deviņiem punktiem.

"Pret Daini biju cīnījies, kad viņš vēl bija jauns džeks Ludzas komandā, bet es spēlēju ASK. Iespējams, tad viņam bija 16 gadi. Latvijas čempionātā pāris reizes bijām spēlējuši viens pret otru, bet ārzemēs pret viņu vēl nebiju spēlējis," pēc mača teic Ingars Dude. Abiem latviešiem vienlaicīgi laukumā nesanāca ilgi uzturēties. "Vairāk sanāca šādi – kad es biju laukumā, viņa vairs nebija, un otrādi. Bet bija dažas spēles minūtes, kad sanāca vienam pret otru uzspēlēt. Viegli pret Daini nav cīnīties, tomēr tas nebija nekas jauns, jo izlases treniņos biju pret viņu spēlējis."

"Nebijām taktiski gatavi. Parasti stiprā puse mums ir aizsardzība, bet pret PSG tā nebija tik laba. Viņi saskrēja diezgan daudz ātrajos uzbrukumos. Tikmēr mūsu uzbrukums bija katastrofāls. Ja pret tādu komandu kļūdās, tad uzreiz ir ielaists viens gols – kā pēc teorijas grāmatas. Katru pazaudēto bumbu pretinieki jau pēc trim sekundēm pārsvērta par vārtu guvumu," Dude atzīmē PSG augsto realizāciju.

"Paskatoties uz rezultātu, grūti vērtēt savu sniegumu. Vienmēr esmu paškritisks un, protams, pēc tāda mača neesmu apmierināts. Savukārt Dainis spēlēja ļoti gudri. Lai gan pats iemeta vienus vārtus, bet viņš izveidoja spēli pārējiem. Viņš izpleš pretinieku aizsardzību un īstajā brīdī atdod piespēli partneriem. Ja komandā ir tāds spēlētājs, tad pārējiem komandas biedriem ir salīdzinoši viegli spēlēt un iemest vārtus. Dainis vairāk dala piespēles, un komandas biedri izmanto to, ka viņu vairāk sedz," Dude novērtē Krištopāna sniegumu pret "Limoges".

Abiem latviešiem arī izdevās parunāties. "Viņš līdz šim bija spēlējis austrumu valstīs, kur bija nedaudz citādāk, un tagad nav viegli iejusties jaunā komandā un kultūrā. Tas atgādina manas pirmās sezonas Francijā, kad sākumā nezināju valodu un ir pilnīgi cita kultūra. Dainis ar dzīvi ir apmierināts, un komanda ir ļoti profesionāla. Tiešām bija prieks ar kādu beidzot no sirds izrunāties un pasmieties, jo līdz šim biju vienīgais latvietis, kurš Francijā spēlē profesionālā līgā. Tagad Dainis ir otrs. Sākumā uz Franciju braucu ar domu, ka nospēlēšu vienu vai divas sezonas un pēc tam došos uz Vāciju vai citurieni, bet beigās iepatikās šī kultūra, kur nav tik daudz stresa, nav ikdienas spiediena no visām pusēm un var brīvi dzīvot. Protams, lielākais šķērslis ir valoda, bet tiklīdz to apgūst ir daudz vieglāk iejusties."

Dudes pārstāvētā "Limoges" komanda sezonu ir iesākusi negaidīti labi, tomēr galvenais sezonas mērķis joprojām ir noturēties augstākajā līgā. "Ja skatāmies pēc punktiem, sezona ir ļoti veiksmīgi sākta. Bet ja skatās pēc snieguma spēlēs, tad mēs tik labi nespēlējam. Tomēr, pateicoties kapāšanai aizsardzībai un nedaudz veiksmes, izlienam un uzvaram. Francijā ir četras izteikti spēcīgas komandas, bet no 5. līdz 16. vietai grūti ko paredzēt, tur viss var sagriezties kājām gaisā. Mūsu mērķis ir palikt līgā, bet, domāju, par desmitnieku varam pacīnīties."