Izlases Vīriešu izlase 15.06.2019 21:00

Finālturnīra dalībnieces statusā spēle viesos Nīderlandē

dainis.jpg

Šovakar Nīderlandes pilsēta Almerā Latvijas nacionālā handbola izlase aizvadīs pēdējo spēli 2020. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas cikla ietvaros pret vietējo Nīderlandi! Lai arī esam jau garantējuši vietu finālturnīrā, kvalifikāciju vēlamies noslēgt uz pozitīvas nots. Spēles sākums paredzēts pulksten 19:00. Tiešraidē spēli varēs vērot EHF TV mājaslapā. 

Latvijas izlase Nīderlandē ļoti labā noskaņojumā ieradās vakar, 15. jūnijā. Par īpašu datumu Latvijas handbola vēsturē kļuvis 12. jūnijs, jo šajā dienā Valmierā Latvija pirmo reizi nodrošināja vietu Eiropas čempionāta finālturnīrā, savu skatītāju priekšā ar 25:24 pieveicot 2017. gada pasaules čempionāta bronzas medaļnieci, tādā veidā garantējot vismaz otro vietu grupā. 

Pēc izcīnītā panākuma Latvijas izlasei Valmierā bija viena brīvdiena, kurā visiem kopā atcerēties tik ļoti ilgo un sarežģīto uzvaru pretim šim panākumam, savukārt piektdien izlasei jau bija treniņš. Lai arī mērķis jau ir sasniegts, gan treneri, gan paši spēlētāji vēlas skaisti noslēgt šo kvalifikācijas turnīru, un Nīderlandē esam gatavi cīnīties par pozitīvu rezultātu. 

Latvijas Handbola federācijas (LHF) ģenerālsekretārs Guntis Ciematnieks no Nīderlandes ziņo, ka komanda ir labākajā sastāva, taču neslēpa – Nīderlandē iespēja tiks dota visiem spēlētājiem. Skaidrs, ka spēle pret Slovēniju atņēma gan daudz spēkus fiziski, gan emocionāli, tāpat vairākiem spēlētājiem ir nelieli savainojumi. Par nopietno gatavošanos spēlei liecina arī tāds fakts, ka treniņā Artūrs Meikšāns vienā no spēles epizodēm esot pārsitis lūpu izlases līderim Dainim Krištopānam.

Kvalifikācijas turnīrā piedalās 32 valstu izlases, kas tika ielozētas astoņās grupās pa četrām komandām katrā. Gaidāmais kvalifikācijas turnīrs būs plašākais, kāds jebkad ir noticis. Eiropas čempionātam kvalificēsies katras grupas divas labākās komandas, kā arī četras labākās trešo vietu ieguvējas. Nīderlandei šobrīd situācija cīņā par iekļūšanu starp labākajām trešo vietu ieguvējām ir sarežģīta un skaidrs, ka mājiniekiem rīt, pirmkārt, pašiem ir jāspēj uzvarēt, lai vēl uz kaut ko cerētu. 

Mača sākums Nīderlandē paredzēts pulksten 19:00. Tiešraidē spēli būs iespējams vērot EHT TV mājaslapā, kā arī tvplaypremium.lv.