EURO 2022 TIKS SADALĪTAS MEDAĻAS, LATVIEŠI ATGRIEŽAS BALTIJAS LĪGĀ, SYNOTTIP VIRSLĪGĀ VIENA SPĒLE

antons

Šī nedēļas nogale būs kā mazie handbola svētki, jo tiks noskaidroti Eiropas čempionāti, kā arī sadalītas sudraba un bronzas medaļas. Par titulu turpina cīnīties Zviedrijas, Dānijas, Francijas un Spānijas handbolistI. Abas pusfinālu spēles norisināsies šodien, plkst., 19:00 laukumā dosies Dānijas un Spānija komandas, savukārt plkst., 21:30 Francijas un Zviedrijas handbolisti.

SynotTip handbola virslīgā šajā nedēļas nogalē viena spēle, līdervienība ASK Zemessardze/LSPA dosies uz Aizkraukli, lai aizvadītu spēli ar Skrīveri/Aizkraukle komandu. Mājiniekiem šī ir iespēja apsteigt jūrmalniekus un iekļūt otrā posma A grupā. Spēles norisināsies rīt, 29. janvārī, spēles sākums 18:00. Tiešraide SynotTip handbola virslīgas Youtube kontā – https://www.youtube.com/watch?v=ztIRs3F7TJE&feature=youtu.be

Savukārt Baltijas Handbola līgā jau otro nedēļu spēļu kalendāru ietekmē Covid 19 pozitīvie gadījumi. Šoreiz skarta tikai viena komanda, kas nozīmē, ka pārcelta ir viena spēle sestdien, un viena spēle svētdien. Latvijas komandas savas spēles aizvadīs kā plānots. SK Latgols Ludza sestdien spēlēs pret līderiem Põlva Serviti, savukārt svētdien pret šo pašu komandu cīņu aizvadīs arī HK Ogre/HYDROX komanda. Otrs abu latviešu komandu pretinieks būs HC Kehra/Horizon Pulp&Paper, pret kuru sestdien spēlēs Ogre, bet svētdien SK Latgols Ludza. Visas spēles norisināsies Latvijā. Latvijas čempionvienībai ZRHK Tenax Dobele, šajā nedēļas nogalē mājas spēles pret divām lietuviešu komandām – HC Vilnius un VHC Šviesa Vilnius.

EURO 2022 PUSFINĀLISTI

Dānija
Dānijas izlase no apakšgrupu fāzes izkļuva bez zaudējumiem, visās trīs spēlēs izcīnot uzvaras pret Melnkalni, Slovēniju un Ziemeļmaķedoniju. Dānijas izlase pirmo zaudējumu piedzīvoja vien nākamās kārtas pēdējā spēlē, piekāpjoties Francijas izlase, ar rezultātu 29:30. Dānijas izlase jau pirms šīs spēles bija nodrošinājuši sev vietu pusfinālā.

Francija
Arī Francijas izlase pēc grupu fāzes bija ar ideālu bilanci – 3:0, uzvarot gan Horvātiju, gan Serbiju, kā arī Ukrainu. Čempionāta turpinājumā Francijas izlase piekāpās vien Islandei, kas viņiem gandrīz maksāja vietu pusfinālā. Tomēr Francijas izlasei sīvā cīņā izdevās pieveikt Dānijas izlasi – 30:29, tādējādi apsteidzot Islandi un nodrošinot sev vietu pusfinālā.

Spānija
Spānijas izlase gluži tāpat kā Dānijas un Francija izlases apakšgrupu posmu pabeidza bez zaudējumiem, spējot izcīnīt uzvaras pret citu pusfinālisti Zviedriju, kā arī Čehiju un Bosniju un Hercegovinu. Spānijas izlase līdz šim turnīrā vienīgo zaudējumu piedzīvojuši pret Norvēģijas izlasi (23:27).

Zviedrija
Zviedrijas izlase ir vienīgā komanda no pusfinālistiem, kura no apakšgrupu fāzes līdzi paņēma zaudējumu Spānijai. Turpretim Zviedrijas izlase ir vienīgā komanda, kura nezaudēja čempionāta grupu kārtā jeb otrajā fāzē, uzvarot Norvēģiju, Vāciju, Poliju un Krieviju.

Zīmīgi, ka visas četras pusfināla komandas ir arī titulētākās Eiropas čempionāta dalībnieces.
– Zviedrijas izlases īpašumā ir piecas EČ medaļas, no kurām četras ir zelta, bet vienu reizi zviedri ir izcīnījušu sudraba medaļas,
– Francijas izlase trīs reizes ir kļuvuši par Eiropas čempioniem, bet divas reizes izcīnījuši bronzas medaļas, kopumā viņu īpašumā pieci medaļu komplekti.
– Spānijas izlase ir visbagātākā ar astoņu medaļu komplektiem – divas zelta, četras sudraba un divas bronzas.
– Dānijas izlase divas reizes ir kļuvuši par čempioniem, vienu reizi izcīnījuši sudraba medaļas, bet vēl trīs reizes izcīnījuši bronzas medaļas (seši medaļu komplekti).

DatumsKomandasLaiks
28.01.EČ 1/2 finālsSpānija – Dānija19:00
EČ 1/2 finālsFrancija – Zviedrija21:30
29.01.SynotTip handbola virslīgaASK Zemessardze/LSPA – S&A18:00
Baltijas Handbola līgaSK Latgols Ludza – Põlva Serviti 14:00
Baltijas Handbola līga HK Ogre/HYDRO – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper 16:00
Baltijas Handbola līga ZRHK Tenax Dobele – HC Vilnius17:00
30.01.Baltijas Handbola līga HK Ogre/HYDRO – Põlva Serviti 13:00
Baltijas Handbola līga SK Latgols Ludza – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper 13:00
Baltijas Handbola līga ZRHK Tenax Dobele – VHC Šviesa Vilnius14:00
EČ spēle par 3. vietu16:30
EČ finālspēle19:00