Vīriešu izlase 17.01.2022 16:06

EHF EURO 2022: Izšķirošas spēles par izkļūšanu no grupas

cempis.v1

Eiropas čempionātā handbola vīriešiem komandas ir aizvadījušas divas apakšgrupu spēles, šodien un rīt tiks aizvadītas atlikušās spēles, lai noskaidrotu, kuras komandas iekļūst turnīra nākamajā kārtā. No grupu turnīra izkļūst katras apakšgrupas divas labākās komandas, savukārt čempionāta turpinājumā, komandas tiek sadalītas divās grupās – katrā pa sešām komandām.

A GRUPA

Grupas līderiem Dānijas handbolistiem, kuri turnīru iesākuši ar divām uzvarām pār Melnkalnes un Slovēnijas izlasēm, atlikusī grupas spēle ir pret pastarīti Ziemeļmaķedoniju, kuri zaudējuši abas līdzšinējās spēles. Dānijas izlase vietu nākamajā kārtā sev ir nodrošinājuši, savukārt atlikušo vietu savā starpā šodien sadalīs Melnkalnes un Slovēnijas komandas, spēles sākums plkst., 19:00, pēc Latvijas laika.

B GRUPA

B grupas interesantākā komanda viennozīmīgi ir Nīderlandes izlase, kuri EČ finālturnīrā piedalās tikai otro reizi, bet jau sagādājuši problēmas savas grupas favorītiem. Pirmajā turnīra spēlē, ar vienu vārtu starpību, uzvarot mājiniekus Ungārijas izlase, savukārt otrajā spēlē tikai ar vienu vārtu starpību, piekāpjoties grupas līderiem – Islandes valstsvienībai. Arī šajā grupā viss izšķirsies grupu turnīra pēdējās spēles, šajā grupā ir iespējami vairāki “ja” varianti. Rīt spēles savā starpā aizvadīs Islandes un Ungārijas handbolisti, kā arī Nīderlandes un Portugāles izlases.

C GRUPA

Arī šajā grupā nekas vēl nav skaidrs, bet šodienas spēles ieviesies skaidrību. Francijas izlase, kura līdz šim nav zaudējusi nevienu no divām spēlēm, šodien aizvadīs spēli ar Serbijas izlasi, kuri zaudēja Horvātijai, bet pieveica Ukrainu. Savukārt Horvātijas izlase, kuri zaudēja Francijai, bet pieveica Serbiju, dosies cīņā pret pēdējā vietā esošo Ukrainas izlasi.

D GRUPA

Viena no retajām apakšgrupām, kurā ir skaidrs, kuras divas komandas dodas uz nākamo kārto, jautājums ir vienīgi, kurā vietā ierindosies, kura no komandām. Tas tiks noskaidrots rīt, kad Vācijas un Polijas izlases spēlētāji cīnīsies par 1. vietu apakšgrupā. Austrijas un Baltkrievijas handbolisti cīnīsies par pirmo uzvaru šajā čempionātā.

E GRUPA

E apakšgrupā šodienas spēles palīdzēs noskaidrot, kura būs otra komanda, kura līdzās apakšgrupas līderiem – Spānijas handbolistiem, dosies uz nākamo kārtu. Spānijas izlase divās spēles izcīnījusi divas uzvaras – pret Čehijas un Zviedrijas izlasēm, savukārt šīs abas izlases savā savstarpējā spēlē noskaidros, kura no komandām ieņems 2. vietu šajā apakšgrupā. Šīs grupas pastarīte Bosnija un Hercegovina šodien aizvadīs spēli pret Spāniju.

F GRUPA

Šīs apakšgrupas komandas izšķirošās spēles aizvadīs šodien. Krievijas izlase ar divām uzvarām divās spēlēs dosies laukumā pret Slovākijas izlasi, kuriem viena uzvara, viens zaudējums. Tāda pati bilance arī Norvēģijas izlasei, kuriem šovakar spēlē ar pēdējā vietā esošo Lietuvas izlasi.

Spēļu kalendārs

DatumsGrupaKomandasLaiks
17.01C grupaUkraina – Horvātija19:00
F grupaSlovākija – Krievija19:00
A grupaMelnkalne – Slovēnija19:00
E grupaBosnija un Hercegovina – Spānija19:00
A grupaZiemeļmaķedonija – Dānija21:30
F grupaLietuva – Norvēģija21:30
C grupaFrancija – Serbija21:30
E grupaČehija – Zviedrija21:30
18.01D grupaPolija – Vācija19:00
B grupaIslande – Ungārija19:00
B grupaNīderlande – Portugāle21:30
D grupaBaltkrievija – Austrija21:30